„Mauler” brany pod uwagę jako zastępstwo dla Dana Hendersona

autor:
09 Grudzień 2012
„Mauler” brany pod uwagę jako zastępstwo dla Dana Hendersona

Wciąż brak dobrych wiadomości z obozu kontuzjowanego Dana Hendersona. Formalnie ma on zaplanowaną walkę z Lyoto Machidą na UFC 157: Rousey vs. Carmouche, jednak nic nie wiadomo o tym, by udało mu się zaleczyć uraz kolana, który wykluczył go z występu przeciwko Jonowi Jonesowi. W związku z tym Dana White zapowiedział, że Alexander Gustafsson może zająć jego miejsce w walce z „Machidą”.

Słyszałem, że kolano Hendersona nie ma się zbyt dobrze, dlatego może to Gustafsson dostanie walkę z Machidą.

Sam Alex zaznaczył na konferencji po gali, że nie jest uparty, by dostać od razu walkę o tytuł.

Chcę walczyć o pas, ale jeśli dadzą mi jeszcze jedną walkę przedtem, nie ma to dla mnie znaczenia. Zawalczę z każdym, kogo postawi przede mną UFC. Zobaczymy co się wydarzy, ale na jego miejscu chciałbym przedtem jeszcze jednej walki.

Co ciekawe, Gustafsson na pomysł walki z Machidą, powiedział, że musi to skonsultować ze swoim teamem, a chwilę później Hendo ogłosił na Twitterze, że podkręca tempo treningu tak, jak w trakcie każdego obozu. Jest zdziwiony tym, skąd Dana ma takie informacje o jego kontuzji, bo czuje się świetnie.

Możemy spekulować, czy Dana chce przesunąć Hendersona z powrotem do ataku na tytuł, a może po prostu chce sprawdzić „Maulera” i zbudować go jako osobę przyciągającą sprzedaż PPV. Wiele może wyjaśnić się wraz z publikacją pierwszych odcinków TUFa, gdzie lepiej poznamy sytuację między Sonnenem, Hendersonem, a Jonesem i zobaczymy jak bardzo UFC chce doprowadzić do pojedynku tych dwóch ostatnich.

Komentarze

  • pietrrokov

    Machida zje Gustafssona, to dla niego żaden przeciwnik.

  • Kuba

    Chyba w temacie powinno być „za” Dana Hendersona. Fajne zestawienie w półciężkiej się szykuje.