Nowy, lepszy Chris Leben już w sobotę?

26 Grudzień 2012
3
Nowy, lepszy Chris Leben już w sobotę?

Nikt poza samym Chrisem Lebenem nie widział przed UFC 138 w Birmingham, że fighter idzie do walki z Markiem Munozem na „wspomagaczu” i że tylko kwestią czasu jest, kiedy badania wykryją prawdę. Złapany po raz drugi na zażywaniu nielegalnych substancji – tym razem Oxymporphon i Oxycodone, które blokujące receptory bólu – Chris zapłacił surową cenę. Pozbawiony możliwości zarobku, został zawieszony na rok i nawet nie protestował, od razu przyznając się do winy.

Podczas tego okresu nie próżnował, szlifując swoje umiejętności wszędzie tam, gdzie widział braki. W sobotę wraca w ostatniej gali UFC tego roku z Derekiem Brunsonem i ma sporą nadzieję na odkupienie oraz coś ekstra, co zapewni jego rodzinie dodatkowe środki na utrzymanie.

Chciałbym zdobyć bonus za nokaut wieczoru. Będę próbował się wstrzelić, ale najpierw muszę wygrać, odebrać pieniądze z banku i zapewnić sobie dalszą karierę na kilka kolejnych lat.

Po prawie 14 miesiącach od ostatniego występu, reprezentant Hawajów stracił główne źródło utrzymania i mógł stracić o wiele więcej, bo oprócz siebie, ma na utrzymaniu liczną rodzinę.

Nie dostałem wypłaty od roku. Jestem bankrutem. Ta walka to będzie zwrot. 29-ty grudnia będzie końcem ciężkiego okresu. Wydarzyło się tyle nowych rzeczy. Finansowo, będę chwilowo bardziej stabilny, więc to duża zmiana. Naprawdę chcę dobrze wypaść.

Leben od samego początku, kiedy pojawił się w pierwszej serii TUF’a, sprawiał wrażenie osoby z problemami emocjonalnymi. Zawodnik nie ukrywa tego faktu, że w jego życiu dzieje się aż nazbyt wiele.

Tyle się wydarzyło. Coś w moim obozie treningowym, w moim życiu osobistym. Miałem sporo problemów i do wtedy radziłem sobie z nimi w niewłaściwy sposób. To był długi czas walki, nie tylko środki przeciwbólowe, ale narkotyki i alkohol. Niektóre walki wychodziły mi lepiej niż inne. Miałem różne myśli. Moja ostatnia walka była wołaniem o pomoc.

Wiedziałem, że zostanę złapany. Zdawałem sobie sprawę, że nie powinienem robić tego co zrobiłem. Dziękuję Bogu za Joe Silvę i Danę White. Oni bardzo mi pomogli. Złamałem zasady. Zawiesili mnie na rok. To nie tak, że próbowałem oszukiwać. Miałem problemy. Wysłali mnie na odwyk. To niekończąca się walka. Od tamtego czasu nie wziąłem niczego. jestem czysty od narkotyków i alkoholu.

Od wspomnianego czasu, Chris unika miejsc w których mógłby ulec pokusie. Unika nawet spotkań w barach i restauracjach a co środę chodzi do więzienia na Hawajach jako wolontariusz, gdzie stara się dotrzeć do młodych, którzy nie słuchają nikogo i nie mają w życiu żadnych wzorców.

Wspominając o wzorcach, zawodnik przyznaje, że zaczął żyć i trenować bardziej efektywnie niż kiedyś. Dotyczy to zarówno tego co wkłada do ust jak i metod treningowych.

Jako fighter, zawsze pozostaje kwestia słabego przygotowania lub przetrenowania i ja jestem winny obu. Bywało, że miałem świetną formę. Bycie trzeźwym pomaga. Nie musisz walczyć z tymi toksynami. Wypicie pół butelki wódki nie pomaga tobie jako sportowcowi.
Teraz jestem gotowy i jestem w najlepszej formie w jakiej kiedykolwiek byłem. Mój puls spoczynkowy wynosi około 40. Jestem gotowy do boju. Zrobiłem wszystko co mogłem, żeby zapewnić sobie zwycięstwo. Rynek się zmienia, zwłaszcza podczas rocznej nieobecności i nie mogę z tym nic zrobić.

W przygotowaniach pomógł Chrisowi dobrze znany polskim fanom Kendall Grove, który wygrał z Dereckiem Brunsonem pół roku temu na ShoFight20.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DanteVRodzynelloLoku Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DanteV
Gość
DanteV
Offline

the swag master 🙂

Rodzynello
Gość
Rodzynello
Offline

Super fota TD 😀 swag

Loku
Gość
Loku
Offline

Mam nadzieję, że The Crippler wygra najbliższą walkę, dodatkowo zainkasuje bonus za nokaut wieczoru 😉 War Chris!