Poniedziałkowa pigułka wydarzeń MMA w Polsce i na świecie

03 Grudzień 2012
Poniedziałkowa pigułka wydarzeń MMA w Polsce i na świecie

Wspomnienia po weekendowym KSW 21 wciąż gorące, ale każdy dzień to kolejne wydarzenia ze sceny MMA i trzeba już myśleć o dniu jutrzejszym. W środku solidna garść najważniejszych wydarzeń ostatnich dni. Choć z reguły nasz „Piguły MMA” dotyczą oddzielnie wydarzeń spoza Polski i z kraju, to tym razem połączyliśmy ze sobą oba.

1. King Mo zadebiutuje w Bellatorze już 17-go stycznia. Ta informacja od wielu tygodni krąży w sieci, ale dopiero teraz wiadomo wszystko bardziej oficjalnie. Będzie to równo rok po tym jak został zawieszony po zwycięskim pojedynku z Lorenzem Larkinsem. Powodem był wszechobecny doping.

Muhammed Lawal jest również obecnym sparringpartnerem niedoszłego przeciwnika Mameda Chalidowa – Melvina manhoefa, który w naszym wywiadzie zapowiedział szybko powrót na ring i to właśnie z czeczeńsko/polskim zawodnikiem KSW.

2. Dana White zagrał bezdomnego w krótkiej zapowiedzi sezonu NFL. Nieźle jak na bezdomnego z milionami na koncie i kilkoma Ferrari w garażu. W internecie zwykło się mówić „pictures or it didn’t happen”, ale my podajemy na dowód nagranie video.

3. Jeżeli wciąż macie ochotę na więcej, Bellator właśnie udostępnił finałowe starcie turnieju wagi półśredniej z piątkowego BFC 82 w którym zwycięzca pojedynku zmierzy się z dotychczasowym mistrzem – Benem Askrenem. W pojedynku było wszystko: parter, stójka, dramatyzm akcji i emocje.

4. Anderson Silva już niejednokrotnie udowodnił swój kunszt w sztukach walki i udowodnił to raz jeszcze pokazując swoje Kung Fu/Wu Shu na drewnianym manekinie

5. Takie rzeczy to tylko w Japonii. Rin Nakai (13-0-1) została królową Pancrase, ale nie bez kontrowersji. Jej przeciwniczka – Danielle West (4-5), od samego początku była traktowana nierówno, co zakrawa na niezły komedio dramat.
Brytyjka co prawda nie zrobiła przepisowego limitu wagowego (+1 kilogram), ale natychmiast powinny zostać uruchomione standardowe procedury. Zamiast tego fighterka musiała zrzucać wagę w dniu walki.

Ponadto nagle zmieniły się wcześniej ustalone zasady, bowiem Rin mogła kopać kolanem a Danielle odkryła w trakcie walki, że jej już nie wolno. Podobnie było z duszeniami.

Co więcej, w dniu ważenia nie było nikogo kto mógłby zająć się tłumaczeniem języków i do arsenału gierek psychologicznych dołączono zakaz na zagranie muzyki wyjściowej, z której z reguły korzystała Brytyjka.

6. Niejaki „Słodziak”, czyli Artur Przybysz (rzecznik prasowy KSW) szykuje się na walkę z Marcinem Najmanem. Informację tę zapoczątkował Martin Lewandowski, który w wywiadzie dla jednego z portali plotkarskich powiedział żartobliwie, że planuje kolejny freak fight i to właśnie z udziałem obu Panów. Najwyraźniej „plotkarze” nie mają poczucia humoru, bo o walce huczy w stolicy, że hej. Chyba, że transforMMAja – w której na własne życzenie uczestnicy Artur (zrzucił już 34,5kg + 2,5 kg po after party KSW) – faktycznie ma drugie dno. Sorry Artur, ale „do not like” 🙂

7. Największy przegrany gali KSW 21, czyli Borys Mańkowski (tak można nazwać nieszczęśliwie zakończony pojedynek po kontuzji) miał ogromny odzew w środowisku. Zwłaszcza na terenie poznańskich „lokalesów”, wśród których zawodnik wyrósł na miejscową gwiazdę. Z tej okazji tradycyjne „Nic się nie stało” autorstwa Peji. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

8. Nowa „Pudzianówka” w amerykańskim stylu, czyli samochód ciężarowy Mercedes Benz z naczepą, będzie podróżował po Polsce. Nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na całej długości widnieje facjata Mariusza Pudzianowskiego.

9. Michał „Szula” Szuliński zwyciężył na wyjeździe a jak wiadomo, bramka nie u siebie liczy się podwójnie! Zawodnik Arrachionu Olsztyn pokonał Tomasa Kuzelę na czeskim Gladiator Championship Fighting przez przez rozcięcie po uderzeniu łokciem. Czech nie został dopuszczony do dalszej walki przez lekarza ringowego.

10. W siedzibie warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, już za kilka odbędzie się konferencja prasowa poświęcona biznesowi w sporcie. Jednym z zaproszonych gości, będzie Martin Lewandowski, który wciąż nie może otrząsnąć się po naszych pytaniach, zadanych mu na konferencji prasowej przed weekendowym KSW 21. Z oczywistych względów, Pan Lewandowski będzie miał wiele do powiedzenia na temat biznesu w sporcie. Termin konferencji to 10 i 11 grudnia.

11. Roger Gracie dołączył do teamu Nogueira, by tam przygotować się do swojego ostatniego występu na gali Strikeforce. Przeciwnikiem Brazylijczyka na styczniowej gali będzie Anthony Smith (17-8).

Komentarze

 • TD

  Dzisiejsza pigułka to zestawienie poważnych z mniej poważnymi newsami, ale po pierwsze – do tego służy czasami „PIGUŁA” a po drugie – możecie liczyć, że nie pójdziemy tą drogą, ale po ciężkich kilku dniach przy KSW, my również potrzebujemy odmóżdżającej sieczki 🙂

 • Artur

  Wojtek wczoraj mówiłeś, że chciałbyś zobaczyć ten pojedynek, a dziś już „do not like”? 🙂

 • TD

  To nie tyle moje, co zdanie całej redakcji 😛
  Masz za dużo do stracenia. Pierwszy, który przegra z Najmanem przejmie jego cały zły PR i + 5 punktów. Rozumiem, że nie bierzesz przegranej pod uwagę, ale gdyby np. Marcin potknął się zadając ci cios kończący, konsekwencje tego byłyby ogromne.

 • zxc

  „Jednym z zaproszonych gości, będzie Martin Lewandowski, który wciąż nie może otrząsnąć się po naszych pytaniach, zadanych mu na konferencji prasowej przed weekendowym KSW 21”

  A jakie to np były pytania?

 • szczepan

  Larkin zamiast Larkins 😀

 • saku

  Ta walka z Najmanem miała by się odbyć naprawdę?

 • roso

  Panowie jakieś informacje nt. tej konferencji? Jakiś link czy coś? 🙂

 • Sinu

  Ja tam chętnie zobaczylbym walkę Artura z Najmanem;) jako zakończenie i podsumowanie transforMMAcji:)