Rousey mistrzynią UFC, zmierzy się z Carmouche na UFC 157

autor:
06 Grudzień 2012
Rousey mistrzynią UFC, zmierzy się z Carmouche na UFC 157


fot. Esther Lin / MMA Fighting

Ronda Rousey (6-0) nie mogła spodziewać się lepszego prezentu na 6 grudnia, niż sprawił jej Dana White. Po wielu nieoficjalnych informacjach i przeciekach, doszło do ostatecznego wyjaśnienia tego, jak kobiece MMA rozpocznie swoją historię w UFC. Odbędzie się to na gali UFC 157, gdzie była judoczka będzie bronić pierwszy raz swojego tytułu przeciwko Liz Carmouche (7-2).

Gala odbędzie się 23 lutego i walka kobiet będzie główną walką tego wieczoru, co ogłoszono p1odczas dzisiejszej konferencji prasowej przed UFC on FOX 5. Dobór przeciwniczki podyktowany jest tylko jednym względem – Liz Carmouche była jedyną zawodniczką, która przyjęła wyzwanie. Jej „papiery” na bycie pretendentką do walki o tytuł wzmacniają dwa ostatnie zwycięstwa przed czasem na galach Invicta FC.

Dana White jest przekonany, że jeśli Rousey pokona swoją najbliższą rywalkę, w następnej walce zmierzy się z Cris Cyborg. Również Ronda Rousey zapewniła, że do tej walki prędzej czy później musi dojść.

Na UFC 157 zobaczymy także Dana Hendersona mierzącego się z Lyoto Machidą, a także Urijaha Fabera z Ivanem Menjivarem.

Komentarze

  • El Hombre

    Na dzisiejszej konferencji Dana podobno powiedział coś że teraz GSP zawalczy z Nickiem Diazem z czego bardzo, bardzo niezadowolony jest Johny Hendricks.

  • b

    a ona zdola schudnac do limitu? na codzien wyglada jakby nie wychodzila z MacDonald’s.