Wtorkowa garść zestawień zawodników z całego świata

11 Grudzień 2012
Wtorkowa garść zestawień zawodników z całego świata

To co dzieje się za oknami, doskonale odzwierciedla ilość nowych zestawień zawodników. Dzisiaj skupimy się na matchmakingu z całego świata oraz na potencjalnych pojedynkach, które mają szansę dojść do skutku

1. Hiroyuki Takaya (17-9-1) vs. Georgi Karakhanyan (19-3-1) na noworocznym DREAM 18/Glory 4. Będzie to pierwszy występ Takai, dokładnie po rocznej przerwie, spowodowanej problemami organizacji DREAM. Japończyk ma kilka znaczących zwycięstw na koncie, m. in. z Joachimem Hansenem i Bibiano Fernandesem. Karakhanyan to mistrz organizacji Tachi Palace i weteran amerykańskiego Bellatora. Aktualnie, ma za sobą pięć wygranych z rzędu.

2. Yaotzin Meza (18-7) vs. Chad Mendes (12-1) na UFC on FX 6. Mendes był oryginalnie zestawiony z Hacranem Diasem, który doznał kontuzji w trakcie jednego z treningów. Choć przegrał swój ostatni pojedynek, Yaotzin otrzymał szansę walki w UFC, gdzie będzie mógł potwierdzić swoją wartość. Jego rekord i ilość/rodzaj skończeń przed czasem, świadczy o tym, że jest w pełni przekrojowym fighterem.

3. Lavar Johnson (17-6) vs. Brendan Schaub (8-3) przełożone na UFC 157. Oryginalnie, para miała się spotkać na UFC on FOX 5, ale kontuzja wykluczyła Lavara z pojedynku. Do spotkania dojdzie 23-go lutego.

4. Josh Koscheck (17-6) wyzwał na pojedynek Rory’ego MacDonalda (14-1). Po przegranej z Johnym Hendricksem, Josh szuka poważnych wyzwań, które zatarłyby złe wrażenie po ostatniej porażce. Tymczasem Rory, który wypunktował w ten weekend BJ Penna na UFC on FOX 5, wyraźnie dał znać, że interesuje go rewanż z Carlosem Conditem.

5. Chris Camozzi (18-5) z chęcią przywitałby Luke’a Rockholda (10-1) w UFC. Chris rozpoczął już nawet ostrą kampanię na twitterze w której mocno wielokrotnie zaatakował personalnie mistrza organizacji Strikeforce. Camozzi ma za sobą „winning streak” trzech walk z rzędu i powodem dla którego chce walki z Rockholdem, jest chęć „awansu w rankingach. Jak przyznaje, nigdy nie widział żadnej walki Luke’a a jedynie jakiś highlight z jego walk.

6. Cyrille Diabate (19-8-1) vs. Jimi Manuwa (12-0) na UFC on Fuel 7 w Anglii. Manuwa to niepokonany striker z Anglii, który ma na koncie 12 zwycięstw i zero porażek. Będzie to jego drugi występ na UFC, które na razie korzysta z jego usług wyłącznie na miejscowych galach na Wyspach Brytyjskich. Diabate ostatni raz walczył na UFC 154, poddając wówczas Chada Griggsa duszeniem zza pleców.

7. Shinya Aoki (31-6-1NC) vs. Antonio McKee (28-4-2) na DREAM 18/Glory 4. Japońska gwiazda zmierzy się w co-main evencie z amerykańskim zapaśnikiem, który na 28 zwycięstw aż 20 zdobył przez decyzję. Jeżeli McKee zdecyduje się na podobną taktykę, będzie to bardzo ryzykowny plan, biorąc pod uwagę zupełnie inną punktację jaką stosuje się w Japonii.

8. Bibiano Fernandes (12-3) s. Yoshiro Maeda (30-11-2) w walce wieczoru na DREAM 18/Glory 4. To kolejne, jedno z najbardziej oczekiwanych zestawień końcówki tego roku. Brazylijczyk, po raz pierwszy będzie bronił pasa wagi koguciej, który zdobył dokładnie rok temu. Na 12 ostatnich walk, wygrał aż 11. Z kolei Maeda, pomino problemów na japońskim rynku MMA, robi co może aby pozostać aktywnym w ringu. W tym roku zdobył i później obronił pas organizacji DEEP.

9. Denis Kang vs. Melvin Manhoef udowadnia, że karta DREAM 18/Glory 4 będzie absolutnie najmocniejszą, noworoczną rozpiską 2012 roku. Mamy jednak pewne obawy co do dyspozycji Holendra, który musiał wycofać się z grudniowego pojedynku z Mamedem Chalidowem na KSW 21 z powodu kontuzji stopy. Biorąc pod uwagę przymusową pauzę, zaleconą przez lekarza, na same przygotowania nie pozostanie zbyt wiele czasu.

10. Hayato Sakurai (36-12-2) vs. Phil Baroni (15-15) na DREAM 18/Glory 4 to jeden z najnowszych dodatków noworocznej gali co potwierdza tylko wcześniejszą tezę o najlepszej gali w tym okresie, jeżeli nie w ciągu ostatnich kilku lat. Dla Phila Baroniego jest to pojedynek, który zaważy czy skończy z przeważającą liczbą zwycięstw czy porażek a należy pamiętać, że Amerykanin już kilkukrotnie otarł się o decyzję zakończenia emerytury.

11. Jay Silva (8-6) vs. Jacen Flynn (10-3) na MFC 36. Znany polskim fanom Jay, miał wystąpić na KSW 21, ale najwyraźniej zmienił plany bo już wkrótce pochwalił się nowym kontraktem. Jego debiut w nowej organizacji nastąpi 15-go lutego.

Komentarze