Złamana stopa powodem przegranej Palharesa z Hectorem Lombardem

17 Grudzień 2012
Złamana stopa powodem przegranej Palharesa z Hectorem Lombardem

Nie umniejszając zasług, Hector Lombard walczył w ten weekend świetnie, ale jak każdy pojedynek, tak również i ten na UFC on FX 6 w Australii, był tym w którym mogło wydarzyć się wszystko. I wydarzyło się.

Zgodnie z oświadczeniem przesłanym przez menedżera Rousimara Palharesa do portalu mmajunkie.com, podczas jednego z kopnięć we wczesnych minutach walki, Brazylijczyk złamał stopę i uszkodził więzadła.

Następstwa tej sytuacji znamy wszyscy. Potężne TKO zaledwie w pierwszej rundzie. Zanim jednak do tego doszło, Toquinho zdążył posłać kilka mocnych low kicków, z których jeden okazał się pechowy. Oto oświadczenie z obozu BTT:

Podczas walki, moje kopnięcia działały dobrze. Wkrótce, już w trakcie pierwszej rundy, jedno z moich niskich kopnięć trafiło Lombarda poniżej kolana, w piszczel. Usłyszałem trzask i wiedziałem już, że stało się coś złego.

Od tego momentu, czułem cały czas moją stopę bardziej i bardziej. Nie miałem już siły, żeby na niej chodzić do okoła oktagonu. To była bardzo skomplikowana sytuacja. Przeszedłem przez coś podobnego w walce z Jeremym Hornem, kiedy złamałem rękę podczas pojedynku.

Toquinho musiał natychmiast udać się do szpitala na badania i jeszcze zanim wróci do Brazylii, będzie musiał przejść kolejne. Oto, co powiedział jego trener i menedżer – legendarny założyciel BTT – Murillo Bustamante.

Co się stało, to się stało. Rousimar to świetny atleta, który pokona trudności i wróci. Cała ekipa UFC zrobiła dobrą robotę, od samego początku zapewniając opiekę medyczną jeszcze w arenie, w której była walka. Ekipa medyczna w szpitalu również zrobiła wszystko co konieczne i natychmiast rozpoczęli leczenie. Jego prawa stopa wciąż jest bardzo spuchnięta. Nie mamy jeszcze żadnych przewidywań odnośnie tego, kiedy Palhares będzie mógł wrócić do treningów.

Komentarze

 • iro

  Ten to zawsze musi mieć jakąś wymówkę żeby się usprawiedliwić

 • zxc

  Dla mnie on zawsze wyglądał jak Grek a nie Brazylijczyk.

 • Buba

  No dobrze udawał złamaną stopę. Prawie tak dobrze jak ty inteligentną osobę LOL!

 • Pako

  szkoda chlopaka a myslalem ze urwie Lombardowi noge XD,powinien od razu pojsc w parter a nie Lowami trzepac:)

 • bartosz24

  po prostu jest jednowymiarowy i tyle. Jeszcze jedna porażka i go wyrzucą z ufc. I zawita w ksw 🙂