Alistair Overeem odzyskał licencję zawodniczą

09 Styczeń 2013
Alistair Overeem odzyskał licencję zawodniczą

Alistair Overeem jest na dobrej drodze, aby spłacić dług wobec społeczeństwa MMA. We wtorek stanął przed Sportową Komisją stanu Nevada, aby odzyskać dobre imię oraz licencję fighterską, na podstawie której wolno mu będzie walczyć w oktagonie.

Holender bez problemu odzyskał licencję, bo już od dawna wykazywał się aż nadto dobrą wolą, żeby pokazać komisji, że jest skory do współpracy. Być może przyczyniły się do tego grad negatywnych opinii ze strony fanów i od samego UFC, po tym jak wykryto u niego znacznie przekroczony poziom testosteronu na przypadkowym teście rok temu, ale koniec końców – liczy się efekt.

Tym samym „Ubereem” ma zielone światło do walki z Antonio Silvą, z którym już wcześniej organizacja ustaliła, że panowie spotkają się na UFC 156. Jest spora szansa, że w razie zwycięstwa, Alistair otrzyma szansę walki o pas z obecnym mistrzem, Cainem Velasquezem.

Całe zamieszanie, jak się oficjalnie okazało, pochodzi z niewiedzy lekarza sportowego Overeema, który wstrzyknął mu niesprawdzony pod względem składu lek przeciwzapalny, powodujący wzrost testosteronu w stosunku 14:1, przy dozwolonym 6:1. Poniżej pierwsze, oficjalne słowa od samego Alistaira Overeema.

Komentarze