Anzor Azhiev vs. Mariusz Pioskowik na KSW 22!

23 Styczeń 2013
Anzor Azhiev vs. Mariusz Pioskowik na KSW 22!

Zgodnie ze wcześniejszymi pogłoskami, na KSW 22 zobaczymy walkę dwóch zawodników wagi piórkowej, która odbędzie się we właściwym dla nich limicie 66kg. Uznawany za czołowego polskiego piórkowego Mariusz „Dyzio” Pioskowik (6-4) zmierzy się z – poddanym ostatnio ciężkim próbom – Anzorowi Azhievowi, którego zobaczymy pierwszy raz w naturalnej kategorii wagowej.

„Dyzio” wygrał ostatnie cztery walki, pokonując między innymi Sebastiana Romanowskiego (5-1) z Berserkers Team. Miał być jedną z gwiazd gali MMA Attack 2, gdzie dojść miało do jego walki z Paulem Reedem, z walki tej wykluczyła go jednak poważna kontuzja kolana – zerwane więzadła. W chwili obecnej udało mu się jednak powrócić do regularnych treningów. Mariusz nie ukrywał, że chciałby zmierzyć się z Anzorem, o czym wspomniał między innymi w wywiadzie, który możecie zobaczyć poniżej.

Ostatnie poczynania Anzora także budzą respekt. W MMA póki co niepokonany, zwyciężył na galach KSW dwóch o wiele bardziej doświadczonych zawodników, zyskując sporo sympatii „codziennych” fanów. Azhiev trenuje ostatnio pod okiem trenerów i specjalistów zrzeszonych pod banderą nowo powstałej grupy PJ Promotion, a także stara się poszerzać swoje umiejętności w klubach Feniks Warszawa. Wkrótce być może spróbuje on także poszerzyć swoje umiejętności w Ankos Zapasy Poznań.

Komentarze