Anzor Azhiev vs. Mariusz Pioskowik na KSW 22!

23 Styczeń 2013
Anzor Azhiev vs. Mariusz Pioskowik na KSW 22!

Zgodnie ze wcześniejszymi pogłoskami, na KSW 22 zobaczymy walkę dwóch zawodników wagi piórkowej, która odbędzie się we właściwym dla nich limicie 66kg. Uznawany za czołowego polskiego piórkowego Mariusz „Dyzio” Pioskowik (6-4) zmierzy się z – poddanym ostatnio ciężkim próbom – Anzorowi Azhievowi, którego zobaczymy pierwszy raz w naturalnej kategorii wagowej.

„Dyzio” wygrał ostatnie cztery walki, pokonując między innymi Sebastiana Romanowskiego (5-1) z Berserkers Team. Miał być jedną z gwiazd gali MMA Attack 2, gdzie dojść miało do jego walki z Paulem Reedem, z walki tej wykluczyła go jednak poważna kontuzja kolana – zerwane więzadła. W chwili obecnej udało mu się jednak powrócić do regularnych treningów. Mariusz nie ukrywał, że chciałby zmierzyć się z Anzorem, o czym wspomniał między innymi w wywiadzie, który możecie zobaczyć poniżej.

Ostatnie poczynania Anzora także budzą respekt. W MMA póki co niepokonany, zwyciężył na galach KSW dwóch o wiele bardziej doświadczonych zawodników, zyskując sporo sympatii „codziennych” fanów. Azhiev trenuje ostatnio pod okiem trenerów i specjalistów zrzeszonych pod banderą nowo powstałej grupy PJ Promotion, a także stara się poszerzać swoje umiejętności w klubach Feniks Warszawa. Wkrótce być może spróbuje on także poszerzyć swoje umiejętności w Ankos Zapasy Poznań.

Komentarze

 • Pako

  No No na poziomie,dobrze postepuja,zeby jeszcze dywizje ciezka normalnie obstawiali 🙂

 • bartekbialy26

  Dobra wiadmosc stawiam na Mariusza 🙂

 • Martin

  Super wiadomosc!

 • Adrian

  Mam nadzieje ze Maruisz rozjebie czeczenowi ryj

 • El Hombre

  Zajebista walka 🙂

 • lange

  Adrian pisze… a ja mam nadzieje ze ci ktos morde rozj.. zebys tak nie warczal lamusie

 • dominion

  Te zestawienie jest na rękę dla Anzora. Moim zdaniem to krok w tył – ale i takie są potrzebne żeby się ogólnokształtować w MMA.

  Rozumiem tych którzy nie znają się na sporcie MMA, ale Pioskowik jest moim zdaniem na poziomie Glebockiego, którego Anzora pokonał w swojej pierwszej walce.

  Nie mam czym się jarać, jak narazie najlepszym rywalem Anzora był Reed. Ta walka będzie takim nabiciem rekordu.

 • mauler

  Zgadzam się zupełnie z lange jeżli chodzi o Adrian’a. Uważam że Anzor Azhiev wygra przez decyzję z Pioskowikiem

 • Blade

  Najwiekszym sukcesem Anzora jest oczywiście pokonanie Paula Reeda. Fajnie, że zawalczy z Pioskowikiem, bo Pioskowik jest uznanym w Polce piorkowym. To dobry wstep do promocji tej kategorii wagowej. Ogromny plus za to zestawienie. Byloby niezmiernie ciekawie jakby do -66 zbil jeszcze Kornik.

 • Adrian

  lange=wanker;)

 • dominion

  Mnie bardzo mało wagi letkie interesują, po prostu nie lubie ich ponieważ żadko kiedy można zobaczyć w nich nokautły, jak nie dźwignie czy submission to trwają pełne 3 rundy.

  Problem w wagach letkich jest że za ciosami nie ma żadnej siły, żadnego powera. Owszem, zdarzją się momenty, ale bardzo żadko.

  Na 4 galach roku to żadnych pasów/kategori nie zbudują.

 • Anzor Azhiev!!!

 • b

  dominion – po 1 slownik do reki, po drugie, nie bredz, sila ciosu to nie kwetsia wagi, ale predyspozycji.

 • naz

  Do Bartek,wez temu brudasowi z czeczenii zrób jeszcze laske

 • alienVSpredator

  ja tam popieram adriana i mam nadzieje ze muzulmanin dostanie oklep zycia.

 • skorupek

  he znowu eksperci… KSW liczy, ze mario nie bedzie w formie i Czeczen z pomoca sedziow przez decyzje… Czeczen wbrew pozorom zadnym talentem nie jest. solidne zapasy, kiepska stojka i BJJ. Reed w MMA nie znaczy kompletnie nic, a 2 poprzedni rywale Anzora to tacy wakacyjni zawodnicy. mariusz moze miec problem z kondycha, bo po tej kontuzji jest, ale jest lepszym zawodnikiem i musi to dobrze rozegrac i oklepa kolejna pseudo gwiazde z Kaukazu. Mamed i jego kuzyn, ktorzy dostaja baty po za KSW, teraz ten… 3 to za duzo.

 • allah

  A największym ekspertem to jesteś Ty skorupek… Rozumiem, że Twoim zdaniem Anzora powinni od razu wpuścić do walki z np. Diazem czy Hendersonem… Bez jaj, gość ma 22 czy tam 23 lata i niech się powoli rozwija, potencjał ma moim zdaniem ogromny, więc zobaczymy za kilka lat co z tego wyjdzie. Co do walki – wszystko zweryfikuje ring i tyle w temacie.