Badr Hari opuścił areszt

autor:
23 Styczeń 2013
Badr Hari opuścił areszt

Badr Hari – jeden z najlepszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych fighterów na świecie opuścił właśnie areszt. Sławny kickboxer jest oskarżony o ciężkie pobicie, które może zostać zinterpretowane nawet jako próba zabójstwa. Zawodnik spędził za kratami klika dobrych miesięcy. Czy uda mu się uzyskać wyrok ułatwiający powrót na ring i szybko powrócić do wysokiej formy?

Od 15 listopada 2012 Badr Hari przebywał w holenderskim areszcie. Jest oskarżony o ciężkie pobicie, które może zostać nawet zinterpretowane jako próba zabójstwa. Sprawa dotyczy holenderskiego finansisty Koena Everinka, którego Hari napadł w jednym z amsterdamskich lokali. Everink z obrażeniami głowy i złamaną kostką trafił do szpitala. Podczas składania zeznań świadkowie twierdzili, że podczas zajścia Hari wraz z innymi ludźmi przewrócił biznesmena na ziemię, kopał go a także skakał po ofierze i miał krzyczeć Idź do piekła”.

Dzień później Badr Hari wyjechał wraz ze swoją dziewczyną Estelle Gullit z Holandii. Jak twierdził kickboxer, udał się na wakacje. Po powrocie bał się, że zostanie zatrzymany przez oddział policji do walki z przestępczością zorganizowaną – dlatego sam zgłosił się do najbliższego posterunku policji. Tym sposobem w lipcu 2012 roku jeden z najlepszych zawodników wagi ciężkiej, twarz i gwiazda organizacji K-1, trafił do aresztu. Koszmar trwał do listopada – wtedy to Badr Hari opuścił więzienie. Jak się później okazało – nie na długo. Tydzień cieszył się wolnością. Z powodu naruszenia warunków zwolnienia Hari ponownie trafił za kratki.

To nie pierwszy wybryk Marokańczyka z holenderskim paszportem. Hari również w 2011 roku był o krok od odsiadki. Poważnie pobił właściciela jednego z nocnych klubów w Amsterdamie – złamał mu szczękę oraz powybijał kilka zębów. Na szczęście, dla Badra oczywiście, wszystko skończyło się dobrze. W jednym z wywiadów jego trener stwierdził, że bez pomocy psychologa chyba się nie obejdzie. Miejmy nadzieję, że areszt tymczasowy to dobra nauczka dla Hariego. Zawodnik schudł w więzieniu ponad 20 kilogramów i zrobi zapewne wszystko, aby wrócić do jak najlepszej formy. Zaraz po wyjściu na wolność jeden z dziennikarzy zadał mu pytanie czy zamierza wrócić na ring. Badr odpowiedział, że nie może się już doczekać. Natomiast na pytanie odnoście swojego zachowania i ewentualnych ponownych wybryków odpowiedział : „I’ll do my best” – czyli postara się być grzeczny. Czas pokaże, jak będzie.

Wideo zarejestrowane tuż po wyjściu z aresztu możecie obejrzeć poniżej :

Komentarze