Bellator odpowiada na ofertę UFC dla Alvareza

03 Styczeń 2013
Bellator odpowiada na ofertę UFC dla Alvareza

Jak dowiedziało się MMAJunkie.com, Bellator przygotował dla Eddiego Alvareza ofertę odpowiadającą tej złożonej przez UFC. Kontrakt zawodnika z Bellatorem wygasł wraz z jego zwycięstwem nad Patricky „Pitbullem” Freire. Amerykański portal donosi, że w chwili obecnej trwa przegląd kontraktów pod kątem konkretnych zapisów prawnych i ich konsekwencji oraz ich wpływu na wartość całej oferty.

Wiele osób spodziewało się, że tak, jak w przypadku Hectora Lombarda, Bellator nie zdecyduje się na wyrównanie oferty konkurencyjnej organizacji. Jednak najwyraźniej Alvarez jest dla Rebneya i Spike TV warty tej kwoty, tym bardziej, że kontrakt z pewnością nie jest tak lukratywny, jak w przypadku Kubańczyka. Przypomnijmy, że Bellator wyrównując ofertę konkurencji, zachowuje prawo do zatrzymania zawodnika, chyba że ktoś będzie chciał podbić za niego stawkę. Dana White spodziewał się takiego rozwoju wydarzeń i w ostatnich godzinach zapowiedział, że negocjacje z BFC mogą stać się „brudne”.

Wobec ostatnich kłopotów z prawem Paula Daleya, Bellatorowi grozi zawężenie się liczby gwiazd, na których ewidentnie chcieli zacząć budować swoją pozycję po przenosinach na nowy kanał.

Bjorn Robney twierdzi, że jedyne, co go interesuje, to liczby:

To wszystko sprowadza się do analizy matematycznej. Wiemy, gdzie chcemy być z Eddiem, wiemy jaka struktura kotnraktu działałaby dobrze dla Bellatora i Spike TV. Dlatego cały czas obserwujemy co się dzieje. Chcielibyśmy go zatrzymać, ale wszystko rozejdzie się o liczby.

Pierwsza gala nowego Bellatora już za dwa tygodnie, a tam zobaczymy walkę Michaela Chandlera z Rickiem Hawnem, a także Pata Currana z Patricio Freire w wadze piórkowej. Jesteśmy bardzo ciekawi wyników oglądalności na nowym kanale, a także tego, czym będzie chciał zaskoczyć starych fanów Bjorn Rebney.

Komentarze