Bellator rośnie w siłę – udany debiut w Spike TV

19 Styczeń 2013
Bellator rośnie w siłę – udany debiut w Spike TV

Niedługo przyszło nam zastanawiać się i szukać numeru 2 wśród organizacji MMA na rynku światowym, po zamknięciu Strikeforce. Część optymistycznie nastawionych fanów liczyło w tym momencie na KSW, które faktycznie od lat wykazuje rosnące słupki oglądalności, ale mimo silnej pozycji, jej konsumentami są nadal przede wszystkim fani z Polski a to obecnie za mało na podbój świata.

W czym tkwi siła popularności takich wydarzeń? Oczywiście w telewizji a do niedawna popularny, ale trochę nijaki Bellator Fighting Championship, ostatnimi czasy poszedł mocno po rozum do głowy, stawiając na sprawdzone metody. Po wszystkim włodarze mogą odetchnąć z ulgą, bowiem opłacało się ryzyko. Już teraz wiadomo, że debiut w Spike TV przyniósł oszałamiające wyniki.

Wg najnowszych sondaży, przedwczorajsza 85-ta gala przyciągnęła przed ekrany TV średnio 928 tysięcy widzów a w najwyższym punkcie, ponad 1.2 mln osób. Na konferencji prasowej, zorganizowanej z tej okazji, usłyszeliśmy:

To był największy, pod względem oglądalności, event w historii Bellatora. Podczas pierwszych 15 minut, mieliśmy 1.2 miliona widzów. Pojedynek „Curran vs. Pitbull” zobaczyło 1.1 mln osób. Osiągnęliśmy 394% tego, co na MTV 2, ze średnią 938 tyś. widzów podczas całego show.

Kolejne zmiany jakie przyszły wraz z nowa umową telewizyjną, to szerszy dostęp do informacji, jakie media otrzymują przed i po gali. I tak, zaraz po BFC 85 doświadczyliśmy nagrania z konferencji prasowej, na której co prawda głównodowodzący Bjorn Rebney tylko próbował naśladować charyzmatycznego Danę White, ale umówmy się, że „nie od razu Rzym zbudowano”.

Do tego dochodzi opublikowana lista kontuzji zawodników, lista wypłat oraz całe spektrum informacji, znanych przy okazji kolejnych eventów UFC a nawet zmiana image’u (kosmetyczny upgrade logotypu) z okazji debiutu w nowej telewizji. Jeszcze do niedawna, nawet podczas wewnętrznych rozmów w redakcji, rzadko poruszaliśmy kwestię BFC, chyba że w kontekście polskich zawodników, tj. Damian Grabowski czy obecnie Marcin Held. Teraz prawdopodobnie się to zmieni, ponieważ organizacja podpisuje kontrakty z coraz ciekawszymi zawodnikami.

Komentarze