Bellator wytoczył proces sądowy Eddiemu Alvarezovi

08 Styczeń 2013
Bellator wytoczył proces sądowy Eddiemu Alvarezovi

We wczorajszym „The MMA Hour”, Eddie Alvarez przyznał się, że jego były pracodawca (Bellator), wytoczył mu proces w chwili, kiedy renegocjacje umowy spełzły raz jeszcze na niczym. Biznes raz jeszcze udowadnia, że to wciąż tylko biznes i nawet trzy lata pod wspólnym dachem nie gwarantują, że można nazywać się rodziną. A jeżeli tak, to rodzina właśnie zawiodła.

Wszystko zaczęło się w październiku poprzedniego roku, kiedy Eddie dopełnił swojego kontraktu, pokonując Patricky Freire i tym samym stając się wolnym strzelcem. Zwycięstwo tym bardziej podbiło jego akcje i sprawiły, że niemal każdy był przekonany, iż Alvarez nareszcie zawita do statku ZUFFY. Niestety tak się nie stało a na domiar złego, Dana White wyjawił w poprzednim tygodniu, że „wkrótce, sprawy z Eddiem przybiorą bardzo paskudny obrót”.

Najwyraźniej prezydent UFC wiedział coś więcej, bo kiedy ich oferta doczekała się kontroferty ze strony Bellatora i kiedy została odrzucona, BFC wniósł do sądu pozew przeciwko zawodnikowi. I co dziwne, zaledwie 30 minut po spotkaniu na którym przedstawiciele organizacji prowadzili z nim negocjacje:

Wszyscy słyszeli o tym, że Bellator dopasował się z kontrofertą. To taka trudna sytuacja. Kilka dni temu udaliśmy się na spotkanie ugodowe, gdzie mieliśmy sobie wyjaśnić różnice i wszystko miało się ułożyć. Koniec końców historia była krótka. Trzydzieści minut później zostałem pozwany i nasza umowa ugodowa przestała obowiązywać. W powietrzu można było wyczuć napięcie i staram się za bardzo nie frustrować tym co się dzieje.

Wszystko zaczęło się podobno walić w momencie, kiedy team Alvareza uznał, że oferta Bellatora jest w rzeczy samej daleka od tego co zaproponowało UFC.

Nie uważamy, żeby ich oferta była dopasowana (do UFC). Chciałbym podać szczegóły, ale nie wolno mi tego robić, ponieważ jesteśmy w trakcie trwania pozwu. Jedyne co mogę powiedzieć, to to samo co napisałem na twitterze. Jeżeli ktoś chce mnie zaprosić do restauracji i pojawia się druga osoba, która chce mnie zaprosić również do restauracji, przy czym jedna ma na myśli świetną knajpę z homarami, itp. a druga myśli o Mc Donaldzie, to ta wspomniana druga osoba wciąż myśli, że obiad to obiad. Obiad to nie zawsze obiad. Jest ogromna różnica, kiedy ktoś mówi o wizycie w Mc Donaldzie jak o świetnym obiedzie. My właśnie uważamy, że te dwa są nie do porównania ze sobą.
Oni twierdzą w mediach, że ich oferta jest równa tej z UFC. One nie są takie same. Nie wiem jaką oni mają strategię. Dla nas to jest jasne i proste. Jeżeli ktokolwiek zobaczyłby obie umowy, od razu dostrzegłby różnice. Jestem zawiedziony. Oddałem Bellatorowi moje życie, dla ich organizacji i dałem im znać jak się w związku z tym czuję. Nie otrzymałem zbyt wiele w zamian.

Wg właściciela BFC – Bjorna Rebneya, jako firma zrobili wszystko, żeby dosłownie dopasować ich ofertę do tej złożonej przez UFC. Zajęło im 8 dni, żeby punkt po punkcie, dolar po dolarze, dorównać tej, którą dała Eddiemu ZUFFA. Na rozwiązanie sytuacji przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze przez pewien czas i z pewnością dopiero wtedy uzyskamy odpowiedzi na pewne pytania.

Komentarze