Ben Henderson vs. Gilbert Melendez na UFC on FOX 7?

14 Styczeń 2013
Ben Henderson vs. Gilbert Melendez na UFC on FOX 7?

Kilka amerykańskich portali, powołując się na źródła bliskie zawodnikom, poinformowało dziś o tym, że UFC planuje zestawienie Bena Hendersona z Gilbertem Melendezem. Walka mistrzów wagi lekkiej UFC i Strikeforce miałaby odbyć się na UFC on FOX 7, które będzie miało miejsce 20 kwietnia w San Jose.

Henderson ostatni rok może zaliczyć do bardzo udanych, przypieczętowując dwie kontrowersyjne wygrane z Frankie Edgarem przez dominujący występ przeciwko Nate’owi Diazowi. Wciąż nie jest jednak gwiazdą sprzedającą duże liczby PPV, na co może mieć wpływ fakt, że wszystkie sześć wygranych od czasu przejścia do UFC wynikło dzięki uznaniu sędziów. Nie można mu jednak odmówić imponujących i konsekwentnych zwycięstw nad zróżnicowaną stylistycznie i bardzo niebezpieczną czołówką dywizji.

Gilbert Melendez z pewnością nie ma za sobą tak skumulowanego hype’u, głównie przez fakt, że w 2012 roku walczył tylko raz, wygrywając nieznacznie z mało rozpoznawalnym Joshem Thompsonem. „El Nino” nie ma też na rozkładzie tak solidnych nazwisk, co ciekawe jednak, Nate Diaz kilka razy podkreślił, że jest słabszym zawodnikiem niż mistrz Strikeforce. Ostatnio Gilbert wycofał się z karty styczniowego Strikeforce z powodu mocno kwestionowanej przez fanów kontuzji.

Komentarze

 • Georges St-Pierre

  Jaram się niesamowicie tą walką ciężko będzie typować tą walkę.

 • F. Georgiew

  Dla mnie bardzo wyraźnym faworytem jest Henderson. Gilbert nie ma w moim odczuciu atutów, by mu zagrozić.

 • Pako

  jasne 😀 benio wygra 🙂

 • gumtree

  Popieram. Henderson powinien smialo sobie z nim poradzic. Osobiscie uwazam ze Melendez nie miesci sie w top 5 UFC.

 • Iron Mike

  War El Nino ! Zabierz pas Edgara

 • El Hombre

  Benson wygra o ile dojdzie do tej walki…

 • Iron Mike

  Niestety tez tak uwazam aczkolwiek nie chce . Jedynie Edgar moze go znowu pokonac albo Aldo jak przymasuje