Ben Henderson vs. Gilbert Melendez na UFC on FOX 7?

14 Styczeń 2013
Ben Henderson vs. Gilbert Melendez na UFC on FOX 7?

Kilka amerykańskich portali, powołując się na źródła bliskie zawodnikom, poinformowało dziś o tym, że UFC planuje zestawienie Bena Hendersona z Gilbertem Melendezem. Walka mistrzów wagi lekkiej UFC i Strikeforce miałaby odbyć się na UFC on FOX 7, które będzie miało miejsce 20 kwietnia w San Jose.

Henderson ostatni rok może zaliczyć do bardzo udanych, przypieczętowując dwie kontrowersyjne wygrane z Frankie Edgarem przez dominujący występ przeciwko Nate’owi Diazowi. Wciąż nie jest jednak gwiazdą sprzedającą duże liczby PPV, na co może mieć wpływ fakt, że wszystkie sześć wygranych od czasu przejścia do UFC wynikło dzięki uznaniu sędziów. Nie można mu jednak odmówić imponujących i konsekwentnych zwycięstw nad zróżnicowaną stylistycznie i bardzo niebezpieczną czołówką dywizji.

Gilbert Melendez z pewnością nie ma za sobą tak skumulowanego hype’u, głównie przez fakt, że w 2012 roku walczył tylko raz, wygrywając nieznacznie z mało rozpoznawalnym Joshem Thompsonem. „El Nino” nie ma też na rozkładzie tak solidnych nazwisk, co ciekawe jednak, Nate Diaz kilka razy podkreślił, że jest słabszym zawodnikiem niż mistrz Strikeforce. Ostatnio Gilbert wycofał się z karty styczniowego Strikeforce z powodu mocno kwestionowanej przez fanów kontuzji.

Komentarze