Christos Piliafas przystąpił do KSW 20 z kontuzją kolana

22 Styczeń 2013
Christos Piliafas przystąpił do KSW 20 z kontuzją kolana

Wczoraj Konfrontacja Sztuk Walki oficjalnie ogłosiła zestawienie Christosa Piliafa z Kamilem Walusiem, na 22-ej gali w Warszawie. Po debiucie „Szalonego Greka” na KSW 20, spora część fanów wyraziła niezadowolenie występem Piliafasa i niechętnie zareagowała na wieść o jego ponownym występie w Polsce.

Nie da się ukryć, że sposób w jaki Amerykanin pokazał się na ringu KSW – a właściwie czego nie pokazał – nie nastraja pozytywnie. Część osób doszukiwała się nawet teorii spiskowych, twierdząc, że walka była najzwyczajniej w świecie ustawiona. Przyznajemy, że po krótkiej prezentacji zasobu technik podczas treningu medialnego przed galą, zawodnik zrobił na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie, które pękło w chwili, kiedy pojawił się w ringu z Mariuszem Pudzianowskim. Okazuje się, że prawdziwą przyczyną jego słabego występu, była kontuzja kolana, którą Christos ukrył przed wszystkimi, aż do dnia dzisiejszego.

W jednej z luźnych rozmów odnośnie jego walki z Kamilem Walusiem, usłyszeliśmy od fightera z Michigan następujące słowa:

Kamil to twardy przeciwnik! Z niecierpliwością wyczekuję, żeby walczyć na KSW 22 bez kontuzji.

Zapytany o szczegóły, dość niechętnie, ale ostatecznie wyjaśnił nam dokładniej, co miał na myśli:

Byłem w stanie zginać lewą nogę jedynie do pozycji siedzącej. Jeżeli przyjrzysz się uważnie nagraniu z media treningu, kiedy robimy akurat pozycje w parterze, wstaję do góry a moja lewa noga nie zginała się. Nie jestem jednym z tych, którzy mają wymówki. Miałem szansę odmówić przyjęcia walki, ale wybrałem pojedynek licząc, że moje kolano będzie do tego czasu wyleczone, jednak nie było. Miałem naderwane więzadła piszczelowe w lewym kolanie.

Jak zapewnia, nieszczęśliwy uraz to już przeszłość i nie będzie stanowił problemu na KSW 22:

Obecnie, moje kolano jest w 100% sprawne. Odzyskałem jego sprawność dopiero trzy miesiące temu. Tym razem jednak będzie inaczej i nie mogę się już doczekać powrotu do KSW.

Wspomniany media trening do obejrzenia TUTAJ. Widać na nim wyraźnie, że jego noga jest nienaturalnie wyprostowana w momentach, w których powinna się zginać. Ostateczną opinię pozostawimy jednak w rękach naszych czytelników.

Komentarze