Dan Henderson nie wyklucza pojedynku z Chaelem Sonnenem

07 Styczeń 2013
Dan Henderson nie wyklucza pojedynku z Chaelem Sonnenem

Dzisiejszy Team Quest to już nie ta sama „rodzina” co kiedyś. Główni założyciele: Dan Henderson i Matt Lindland, walczą ze sobą w sądzie o prawa do marki gymu, ale nie przeszkadza im to dalej toczyć kolejne boje w ringu. Teraz jednak przyjaźń pomiędzy poszczególnymi członkami mogą zostać przetestowane.

Odkąd Chael Sonnen zmienił kategorię, tym samym wkroczył na terytorium Dana Hendersona. Co więcej, dosłownie zgarnął Hendersonowi sprzed nosa pojedynek o pas z Jonem Jonesem. Jeżeli doszłoby do wspólnego spotkania Chaela i Dana, to tylko dlatego, że obaj pragną być najlepsi w swojej dywizji i obaj pragną mistrzowskiego pasa. W wywiadzie dla Tatame, Hendo wyjaśnił sytuację:

Jesteśmy przyjaciółmi, ale ponad tym obaj walczymy teraz w tej samej kategorii wagowej i mamy ten sam cel. Obaj walczymy o ten sam pas. Nasza przyjaźń to coś więcej niż pas i jesteśmy profesjonalistami na tyle, że pozwalamy, aby rywalizacja miała miejsce tylko wewnątrz oktagonu. To byłaby zupełnie inna sytuacja, ale nasze spotkanie – przy takim obrocie spraw – jest całkiem możliwe.

Na chwilę obecną, wszystko jest jednak omawiane czysto hipotetycznie. Dopóki obaj nie wygrają swoich pojedynków – Chael z Jonem Jonesem i Hendo z z Lyoto Machidą – nie ma sensu dalej analizować tematu.

Komentarze