Dana White News!

30 Styczeń 2013
Dana White News!

W tej branży pytania i odpowiedzi są równie dynamiczne co sam sport. Dana White zdaje sobie sprawę, dlatego nie ma dla niego pytań na które nie zna odpowiedzi, co najwyżej może potrzebować na odpowiedź trochę czasu.

Oto krótkie zestawienie newsów z tego tygodnia, które prezydent UFC przekazał mediom a które mają znaczenie dla przeciętnego fana MMA: „Cyborg vs. Rousey”, „Anderson Silva vs. Chris Weidman” oraz kwestia dalszej kariery Rampage’a i Josha Barnetta.

1. Cristiane Santos, znana bardziej jako Cris Cyborg, nie chce walczyć z Rondą Rousey! Tak przynajmniej twierdzi Dana White:

Waga kogucia (kobiet) to jedyna dywizja, którą mamy. To naprawdę interesujące. Wiecie, jestem w tej branży od 19 roku życia a w UFC pracuję od 15 lat a z tego co zdążyłem wyciągnąć z tej walki to to, że Cyborg nie chce mieć do czynienia z Rondą. Ona nie chce z nią walczyć.

Oczywiście w grę wchodzi czynnik zdrowotny, ponieważ Brazylijka najlepiej czuje się w kat. 145 funtów, gdzie jak twierdzi, jest jej dolna granica na bezpieczne ścinanie wagi. Niedawno w grę włączył się Mike Dolce, który stwierdził, że jest w stanie sprawić, żeby Santos osiągnęła 135 funtów w zaledwie 48 godzin. Dodając jednocześnie, że wolałby to zrobić w sposób bardziej bezpieczny dla zdrowia.

2. Anderson Silva vs. Chris Weidman jest bliżej realizacji niż myśli większość fanów. Jak przyznaje Dana, opcji jest wiele, a jedną z nich jest kontuzjowany Chris Weidman, który szybko stanął na nogi:

Myślę, że ta walka jest bliżej niż ludzie sądzą. W zasadzie myślałem, że Weidman będzie pauzował nieco dłużej przez swoją kontuzję, ale wyleczył się całkiem sprawnie i za kilka miesięcy będzie gotowy do startów.

Tymczasem, Spider uprawia typową taktykę lawirowania pomiędzy przeciwnikami twierdząc, że jest gotowy na każdego, ale nie koniecznie na tego z kim chce zestawić go UFC.

3. Wiele złego padło z ust Quintona Jacksona o UFC, przed jego sobotnim występem na UFC on FOX 6. Amerykanin przelał swoją frustrację kolejnymi decyzjami ZUFFY, która – wg niego – blokuje jego próby działania, niejako okazując mu brak szacunku. Przyzwyczajony do setek zawodników, których trzyma pod sobą organizacja, Dana White życzy mu powodzenia w poszukiwaniu tego, kto zaspokoi jego ambicje, nie podcinając jednocześnie gałęzi na której mogliby równie dobrze siedzieć razem:

Po pierwsze, Rampage przegrał trzy walki z rzędu. Nie był dla nas zbytnio miły przygotowując się do ostatniej walki (śmiech). To nie tak, że nie lubię Ramapge’a. Mimo całego tego gówna, które miało miejsce, traktowałem go tak jak zawsze miałem to w zwyczaju.
Tak, mamy prawo dorównać innym ofertom… wydaje mi się, że są na to trzy miesiące, żeby dorównać przebić inne oferty. Nie wiem, zobaczymy co się wydarzy. Rozmawiałem wczoraj z menedżerem Rampage’a. Nie zamierzam go krzywdzić. Zobaczymy jak ułożą się sprawy.

4. Josh Barnett nowym nabytkiem UFC? Jeszcze nie, ale negocjacje trwają! Choć „Baby face assassin” otwarcie przyznaje, że nikomu nie służy – mając na myśli kontrakt na wyłączność – nie wyklucza, że przekonać mogłyby go odpowiednie argumenty… najlepiej w dolarach. Taki deal to byłby gorący deal dla ZUFFY, która za ostatni jego występ w Strikeforce, zapłaciła mu 250 tysięcy dolarów. Czy pod banderą UFC taka suma będzie możliwa? O tym opowiedział więcej Dana White:

Rozmawiamy obecnie z Joshem Barnettem. Tak, jesteśmy otwarci na pomysł, żeby sprowadzić go do UFC. Teraz chodzi tylko o zrobienie dobrej umowy.

Więcej gorących newsów już niebawem.

Komentarze