Daniel Cormier faworytem „20 do 1” w walce z Dionem Staringiem

10 Styczeń 2013
Daniel Cormier faworytem „20 do 1” w walce z Dionem Staringiem

Daniel Cormier (10-0-0) dostarczył nie lada problemu matchmakerom Strikeforce, kiedy co rusz wypadali z rozpiski jego kolejni przeciwnicy. Finałowa gala zbliżała się wielkimi krokami, na szczęście wyzwanie przyjął Holender – Dion Staring (28-7). Pomimo doświadczenia, stawki u bukmacherów wynoszą 20 do 1 ze wskazaniem na Cormiera jako faworyta. Amerykanin nazwał cały precedens brakiem szacunku dla jego rywala.

Dion to dobrze znany polskim fanom fighter MMA, który walczył na Beast of the East czy KSW, gdzie przegrał z Antonim Chmielewskim. Pokonali go m. in. Robert Jocz, Damian Grabowski oraz Antonio Rogeiro Nogueira. Pomimo 22 wygranych przed czasem i zaledwie 6 decyzjach, specjaliści ustalili zaskakujące 20 do 1, co dla tych, którzy lubią hazard, tworzy pole do zarobku. Bukmacherzy dają Cormierowi aż 95% szansy na wygraną w tę sobotę, co oficjalnie zdążył potępić:

To bardzo nie fair. To również nie w porządku dla Diona i oznacza brak szacunku dla wszystkiego czego dokonał w swojej karierze. To nie tylko nie w porządku, ale dodatkowo pociąga za sobą spore ciśnienie, ponieważ mogę tam wyjść w ogóle nie myśląc o tym, ale w którymś momencie, ktoś postanowi użyć tego jako argumentu i będzie to nie fair dla obu stron. Ponad wszystko, uważam to za brak szacunku dla niego i dla wszystkiego czego dotychczas dokonał.

A wy jak uważacie? Czy specjaliści mieli rację? Przed podjęciem właściwej decyzji, warto porównać oba rekordy TUTAJ i TUTAJ.

Komentarze