Daniel Cormier może być następny w kolejce do Jonesa

01 Styczeń 2013
Daniel Cormier może być następny w kolejce do Jonesa

Choć wciąż niezatrzymany i będący zaledwie o krok od walki o pas wagi ciężkiej, Daniel Cormier nie zamierza walczyć z Cainem Velasquezem, co potwierdził ponownie podczas wizyty w Fuel TV po UFC 155. Dana White nie zamierza tutaj wywierać presji na zawodników AKA i podkreślił, że „DC” może równie dobrze spróbować swoich sił w walce z Jonem Jonesem, otrzymując natychmiastową szansę walki o tytuł.

W kategorii półciężkiej sytuacja nie zmieniła się od dłuższego czasu, gdzie ścisła czołówka poza dwoma zawodnikami została w zdecydowany sposób odprawiona przez Jona Jonesa. Alexander Gustafsson sprawia wrażenie, jakby chciał mieć więcej czasu, by przygotować się do ewentualnej walki o tytuł, a Dan Henderson jest o tyle niepewny, że wciąż słyszymy o trapiących go kontuzjach, choć sam zaprzeczył, jakoby miał problemy ze zdrowiem.

Pewnego rodzaju ratunkiem dla tej kategorii jest pojawienie się nowych twarzy, które dadzą zawodnikom czas, by odbudowali się i na nowo zbudowali ciągi wartościowych zwycięstw, które pozwolą potem sprzedać walkę z Jonesem. Właśnie dlatego w wadze półciężkiej pojawiają się świeże nazwiska jak Belfort, Sonnen, a teraz być może Daniel Cormier.

Tak skomentował to sam Dana:

To wspaniałe, Cormier może przynieść mnóstwo emocji zarówno do wagi ciężkiej, jak i półciężkiej. I może być następny w kolejce, by zawalczyć z Jonem Jonesem.

Nie można jednak zapominać, że Cormier musi najpierw pokonać Diona Starringa na finalnej gali Strikeforce, a Jon Jones ma przed sobą walkę z Chaelem Sonnenem. Choć są w nich zdecydowanymi faworytami, dopóki nie uda im się przejść przez swoich przeciwników, ciężko mówić bardziej szczegółowo o kolejnych zestawieniach.

Komentarze