Daniel Cormier vs. Frank Mir na UFC on FOX 7

16 Styczeń 2013
Daniel Cormier vs. Frank Mir na UFC on FOX 7

Zgodnie ze wcześniejszymi plotkami, UFC potwierdziło walkę Bena Hendersona z Gilbertem Melendezem na UFC on FOX 7, które odbędzie się 20 kwietnia w San Jose. Jednak to, co zelektryzuje dziś pewnie fanów najbardziej, to ogłoszony ostatecznie pojedynek Daniela Cormiera z Frankiem Mirem, który miał odbyć się na Strikeforce, a ostatecznie będzie transmitowany na FOX pod szyldem UFC.

Dla Cormiera (11-0, 0-0 UFC) będzie to kolejny duży sprawdzian na jego nieskalanym rekordzie. Jednak w oczach fanów jest zdecydowanym faworytem w tym starciu. Utalentowany zapaśnik pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując Antonio Silvę, Josha Barnetta, a ostatnio skreślanego od samego początku Diona Staringa. Cormier miał schodzić do wagi półciężkiej, by zmierzyć się z Jonem Jonesem, zażyczył sobie jednak wcześniej sfinalizowania walki z Mirem.

Frank Mir (16-6, 14-6 UFC) walczył ostatnio rzadko, w 2012 roku podejmując się tylko walki o pas z Juniorem dos Santosem, którą wywalczył sobie zwycięstwami nad Cro Copem, Nelsonem i tym najgłośniejszym z Nogueirą, w którym wyłamał bark nigdy nie poddanemu Brazylijczykowi. Mir miał przejść do Strikeforce w historycznym ruchu między organizacjami, by zmierzyć się z Cormierem w listopadzie, jednak chwilę później pomysł zarzucono, a organizacja ostatecznie poszła w kierunku całkowitego rozpadu.

Komentarze