Jest ostateczny pomysł na walki Silvy z GSP lub Jonesem

01 Styczeń 2013
Jest ostateczny pomysł na walki Silvy z GSP lub Jonesem

W 2012 roku widzieliśmy kilkanaście zwrotów akcji w sprawie potencjalnych superfightów pomiędzy Andersonem Silvą, a posiadaczami pasów w sąsiednich kategoriach wagowych. W pewnym momencie fani zaczęli już powoli tracić wiarę w kolejne deklaracje mistrzów, ale wiele wskazuje na to, że udało się wreszcie dojść do porozumienia i wypracować zadowalający wszystkich plan. Zarówno jeśli chodzi o GSP, jak i Jonesa, Dana uważa, że od walki z „Pająkiem” dzieli ich zaledwie kilka występów w octagonie.

Wczoraj informowaliśmy o nowym kontrakcie na 10 walk, który Anderson podpisał z UFC. Nie wiadomo jak długo Silva będzie kontynuował karierę, ale przynajmniej wiemy, że nie zamierza w najbliższym czasie nigdzie odchodzić.

W międzyczasie GSP zaliczył udany powrót i podkreślił, że potrzebowałby sporo czasu, by przygotować się do potencjalnej walki z Andersonem, tym bardziej, że jest świeżo po kontuzji i musi strząsnąć z siebie efekt „ring rust”, czyli odzwyczajenia od walczenia przed tysiącami fanów, w nagrzanym od świateł octagonie.

Dana, który krytykował ostro promotorów bokserskich za niedoprowadzenie do walki Pacquiao vs. Mayweather, widzi tutaj szansę na zorganizowanie odpowiednika tej walki w MMA, zarówno jeśli chodzi o Silva vs. GSP, jak i Silva vs. Jones.

Prawdopodobnie Anderson stoczy jeszcze trzy walki w kategorii średniej, w tym czasie GSP dostanie kilka walk w obronie pasa, ponieważ nie było go tak długo. Zanim doznał kontuzji kolana, był gotowy, by zawalczyć z Silvą.

Prezydent UFC przekonuje, że nie widzi też problemu w zorganizowaniu walki z Jonesem.

To ma sens, jeśli o tym pomyślicie. Do walki mogłoby dojść w przeciągu półtora roku.

Nie można nie ulec wrażeniu, że Dana White bardzo chce doprowadzić do któregoś z tych pojedynków, bijącego wszelkie rekordy. Niezależnie czy byłoby to w Kanadzie, Stanach czy Brazylii, tego typu walka mogłaby zapełnić stadion i osiągnąć niespotykany wcześniej zasięg promocji. Pytanie tylko, czy sami zawodnicy nie odkładają przypadkiem tych starć, by kupić sobie po prostu więcej czasu. Porażka Silvy z którymś z mistrzów mogłaby przekreślić jego status największego w historii, podczas gdy GSP czy Jones straciliby dużo ze swojej wartości marketingowej i niezależnie od ich dalszych osiągnięć, wskazywano by na ich niższość wobec Andersona. A konia z rzędem temu, kto byłby w stanie wskazać faworyta w którejś z tych dwóch walk…

Komentarze