Junior dos Santos chce natychmiastowego rewanżu z Cainem Velasquezem

05 Styczeń 2013
Junior dos Santos chce natychmiastowego rewanżu z Cainem Velasquezem


foto: mmafighting.com

W tym tygodniu Junior dos Santos gościł w MMA Junkie Radio, aby już na chłodno wypowiedzieć się po przegranej walce z Cainem Velasquzem. Po pierwszej porażce w listopadzie 2011 roku, Cain musiał stoczyć jedną walkę, zanim otrzymał szansę na rewanż. „Cigano” ani myśli o jakichkolwiek pojedynkach przed Velasquezem i pragnie jak najszybciej trzeciego spotkania, które raz na zawsze wyjaśni, kto jest numerem 1 wagi ciężkiej.

Nie miałem żadnych kontuzji. Oczywiście moja twarz była bardzo opuchnięta, ale nie doznałem kontuzji. Czułem się dobrze. To co ucierpiało to moje serce. Byłem bardzo smutny, ponieważ nie mogłem pokazać tego, na co byłem przygotowany, aby pokazać.

Brazylijczyk przyznaje, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, ponieważ jego pierwsza porażka w UFC, dała mu bardzo dużo, jeżeli nie więcej niż jego wygrane.

Nie mogę się doczekać, żeby z nim walczyć. Wiem, że mam znacznie więcej do pokazania moim fanom i uważam, że oni o tym wiedzą.

Nie podjąłem walki. Nie wiem dlaczego. Jeżeli zobaczycie walkę – ja widziałem ją już trzy razy – to zobaczycie, że nie walczyłem. Wyłącznie broniłem się. Nie wiem dlaczego. Nie wiem co mi się stało. Na pewno, dla mnie było to bardzo cenne doświadczenie.

Ostatecznie jednak decyzja będzie należała do UFC, które ma na głowie choćby Alistaira Overeema. Holender jest jednym z pretendentów do pasa, chociaż wciąż nie wiadomo do końca, czy wygrana z Antonio Silvą na UFC 156, zagwarantuje mu starcie z Velasquezem. Junior rozumie, że chętnych jest wielu, ale tak czy inaczej, chciałby jak najszybszego rewanżu.

Wiem, że ten rewanż dojdzie do skutku. Jeżeli będzie możliwie najszybciej, to nawet lepiej. Wiem, że mają w kolejce Alistaira Overeema, więc nie mam pewności co się stanie, ale jestem tu.

Dos Santos jest jednym z trzech zawodników UFC, którzy zostali uhonorowani intratnym kontraktem z NIKE, dlatego przez długi czas nie musi się martwić o finanse. I jak zapewnia, w tej kwestii finanse schodzą na drugi plan.

Najważniejsze dla mnie na chwilę obecną, to walczyć z nim ponownie. Tu nie chodzi już o pieniądze. Chcę tego pojedynku, żeby udowodnić, że jestem lepszy niż to, co pokazałem w ostatnim wystąpieniu. Chcę tej szansy.

Komentarze