K-1 World Grand Prix Final 8 2012 już 15 marca w Zagrzebiu

autor:
25 styczeń 2013
0
K-1 World Grand Prix Final 8 2012 już 15 marca w Zagrzebiu

Organizacja K-1, wraz z SuperKombat, ogłosili wczoraj podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, że finałowy turniej K-1 w wadze ciężkiej jednak się odbędzie. Zawody przewidziano na 15 marca a zwycięzca zgarnie rekordową nagrodę – 1 milion dolarów. Współpraca niesie ze sobą również wiele zmian…

Wczoraj odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której dyrektor organizacji K-1 Mike Kim, wraz z szefem europejskiej federacji SuperKombat – Eduardem Irimią ogłosili, że finałowy turniej K-1 World Grand Prix Final 8 2012 odbędzie się. Po raz pierwszy w historii organizacji fighterzy toczyć będą bój po za terenami Japonii. K-1 World Grand Prix Final 8 rozegrany będzie 15 marca w chorwackiej stolicy – Zagrzebiu. To bardzo ważna informacja dla wszystkich fanów K-1 a przede wszystkim dla samej organizacji. Z powodów finansowych od 2010 nie odbył się żaden turniej finałowy w kategorii ciężkiej. Podpisanie porozumienia wraz z organizacją SuperKombat było ostatnią deską ratunku dla najbardziej zasłużonej marki wśród wszystkich organizacji zrzeszających zawodników sportów uderzanych. Tym sposobem K-1 World Grand Prix Final 8 odbędzie się w połowie marca na 15-tysięcznej Zagreb Arenie.

Do finałowej ósemki turnieju, który miał odbyć się 26 grudnia 2012 w Nowym Jorku, awansowali : Makoto Uehara (Japonia), Hesdy Gerges (Egipt), Ben Edwards (Australia), Jarrel Miller (USA), Zabit Samedov (Białoruś),C atalin Morosanu (Rumunia), Ismael Londt (Surinam) a także faworyt i ulubieniec lokalnej publiczności Mirko Filipovic (Chorwacja). O krok od finałowego turnieju był polski kickboxer Paweł Słowiński, który niestety przegrał z Rumunem Catalinem Morosanu.

Warto przypomnieć, że to nie koniec rewelacji w związku z nawiązaniem współpracy dwóch wspomnianych organizacji – K-1 oraz SuperKombat. Zwycięzcy SuperKombat WGP Heavyweight Series będą mieli możliwość startu w turniejach K-1 w 2013 roku. Również dzięki podpisanemu porozumieniu już od 25 stycznia odbędzie cykl spotkań i seminariów dla zawodników wagi ciężkiej. Ma to na celu odkryć nowych, obiecujących zawodników. Jak powiedział Eduard Irimia, prezes organizacji SuperKombat

„To dla nas bardzo ważne – dzięki tym seminariom, organizowanym na każdym z kontynentów, mamy nadzieję odkryć nowych bohaterów, zawodników nowej generacji, którzy będą w stanie swoimi umiejętnościami dorównać największym”

Seminaria ruszają już 25 stycznia. Pierwsze z nich odbędzie się w Grecji. Kolejne w dniach 9-10 lutego w Niemczech (Dortmund), 15-16 lutego w Anglii (Londyn), 23 lutego w Chorwacji (Opatija), 28 lutego w USA (Columbus), 1 marca na Cyprze (Nikozja), 8 marca w Egipcie (Kair), 15 marca w Bułgarii (Sofia), 18 maca w Rumunii (Bukareszt) a także 23 marca w Brazylii (Sao Paulo).

Highlight z konferencji możecie obejrzeć poniżej :

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x