Lion Fight 8 już 25 stycznia w Las Vegas

autor:
09 Styczeń 2013
0
Lion Fight 8 już 25 stycznia w Las Vegas

25 stycznia w Las Vegas odbędzie się kolejna gala Lion Fight. Walką wieczoru będzie pojedynek pomiędzy Yodsanklai’em a Gregorym Choplinem. Równie interesująco zapowiada się starcie Tiffany van Soest vs Alexis Rufus a także walka Kevina Rossa z Chrisem Kwiatkowskim. Wydarzenie po raz pierwszy będzie transmitowane w ogólnokrajowej telewizji w USA.

Lion Fight Promotion to organizacja, która prężnie działa na terenie Stanów Zjednoczonych. Przez ostatnie dwa lata promowała Muay Thai w USA zapraszając na swoje gale takich zawodników jak : Cosmo Alexandre, Simon Marcus, Matt Embree czy chociażby Ky’a Hollenbecka oraz Kevina Rossa. Podczas pierwszej gali Lion Fight w 2013 będziemy mogli zobaczyć kilka ciekawych pojedynków. Walką wieczoru będzie starcie Yodsanklai’a z Gregorym Choplinem. Warto przypomnieć, że Yodsanklai ma za sobą wygraną z jedną z największych tajskich gwiazd – Kemem Sitsongpeenongiem. Zwyciężył przez KO (łokieć) i wydaję się, że jest obecnie w swojej życiowej formie. Jego przeciwnik, Gregory Choplin, walczył i wygrywał z wieloma czołowymi zawodnikiami Muay Thai w Europie, m.in.: Chrisem Ngimbim oraz Josephem Valtellinim.

Równie ciekawie zapowiada się starcie Kevina Rossa z Chrisem Kwiatkowskim. Ross, według WBC Muay Thai, plasuje się na 10. pozycji w światowym rankingu wagi super lekkiej. „The Soul Assasin”, bo taki nosi przydomek, ma na swoim koncie 47 walk (38 wygranych i 9 porażek w tym 12 KO). W swojej karierze zdobywał m.in.: pasy mistrza świata WBC (kategoria superlekka, półśrednia). Jest również mistrzem USMFA – Federacji USA Muay Thai w wadze półśredniej. Jego przeciwnik, Chris Kwiatkowski, o przydomku „Polski mściciel”, wraca do formy po operacji ramienia. 7 grudnia poniósł porażkę podczas gali Friday Night Fights z Jose Palaciosem, jednak jak sam zapowiedział w jednym z wywiadów, otrząsnął się po walce i chce pokazać się z jak najlepszej strony podczas pojedynku z Rossem. Kwiatkowski plasowany jest na 2. pozycji w rankingu wagi półśredniej w Stanach Zjednoczonych.

Walka pomiędzy Tiffany van Soest a Alexis Rufus to jeden z dwóch żeńskich pojedynków wieczoru. Van Soest jest aktualną mistrzynią świata WBC w kategorii koguciej, pokonując 13 październia na gali Lion Fight 7 Jeri Sitzes. Jej przeciwniczka, Alexis Rufus, to jedna z najlepszych brytyjskich zawodniczek Muay thai. Zawodniczka roku 2011 według ISKA, aktualna mistrzyni ISKA, IKF & WKA, mistrzyni Europy WMC & ISKA a także mistrzyni Anglii w kategorii koguciej.

Warto dodać, że Lion Fight Promotion jest jedną z niewielu liczących się organizacji w USA promujących Muay Thai. Dopiero ósma gala doczekała się transmisji na żywo w ogólnokrajowej telewizji AXS. Jest to ważne wydarzenie dla fanów boksu tajskiego w Stanach Zjednoczonych – tym bardziej, że będą mogli obejrzeć kilku czołowych zawodników. Walki odbędą się w pełnej formule Muay Thai.

Pełna karta walk wygląda następująco :
Yodsanklai vs. Gregory Choplin
CO-MAIN: Tiffany van Soest vs. Alexis Rufus
Kevin Ross vs. Chris Kwiatkowski
Remy Bonnell vs. Shane Campbell
Malaipet vs. Vishnu Gulati
Vivian Leung vs. Kate Mcgray
Jason Andrada vs. Thiago Azeredo
Joshua Shepard vs. Damien Earley

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments