Michał Fijałka vs. Karol Celiński na MMA Attack 3!

10 Styczeń 2013
Michał Fijałka vs. Karol Celiński na MMA Attack 3!

Pierwsze pełne zestawienie na MMA Attack robi duże wrażenie. Nieco słabo eksploatowana w Polsce waga półciężka dostaje pojedynek na szczycie, w którym zmierzą się Michał „Sztanga” Fijałka i Karol Celiński.

Michał Fijałka od czasu nieudanego rewanżu z Hansem Stringerem zdecydował się na przerwę od występów w MMA. Jednak polscy fani znają go dobrze z niekwestionowanych umiejętności parterowych i wyraźnej tendencji do kończenia walk przed czasem.

Karol Celiński, trenujący na co dzień w Arrachionie Olsztyn, znany jest z dominujących występów i podobnej do Michała niechęci do oddawania walk w ręce sędziów. Jego przejście do wagi półciężkiej zostało bardzo pozytywnie odebrane w środowisku i może on stanowić w niej realną siłę. Ostatnią walkę z Yurim Gorbenko na ProFC 43 zwyciężył w pierwszej rundzie, poddając Ukraińca trójkątem.

Ta walka to zdecydowanie oczekiwany powiew świeżości w polskiej wadze półciężkiej, która poza występami Janka Błachowicza niespecjalnie daje nam okazję zobaczyć czołowych fighterów walczących w granicach naszego kraju.

Komentarze