Nate Marquardt obiecuje nie odrzucać walk w UFC – nie wyklucza starcia z GSP

09 Styczeń 2013
Nate Marquardt obiecuje nie odrzucać walk w UFC – nie wyklucza starcia z GSP

Swój ostatni występ dla UFC, Nate Marquardt zaliczył w marcu 2011 roku. Wszystkiemu winne było zamieszanie z poziomem testosteronu i nowo ustanowione standardy przez Komisję Stanową. Od tamtego czasu całkiem nieźle wiedzie mu się jednak w Strikeforce, gdzie w styczniu będzie miał swoją pierwszą i zarazem ostatnią obronę pasa wagi półśredniej, w pojedynku z Tareciem Saffiedinem.

Jak powszechnie wiadomo, po styczniowym występie Nate wraca do UFC, gdzie z otwartymi rękami przywita go bardzo przychylny mu ostatnimi czasy – Dana White. Prezydent UFC będzie rad tym bardziej, kiedy usłyszy co planuje dla niego Marquardt.

Szczerze, każdy z „półśrednich” na karcie UFC 158 – a ta karta jest wypchana po brzegi – każdy z tej szóstki mi pasuje. W zasadzie może być każdy z tych trzech, którzy odniosą swoje zwycięstwa. Z nimi właśnie chcę walczyć.

Choć powszechnie znana jest niechęć fighterów do pojedynków wewnątrz klubowych, to jednak Nate przyznał, że nie wahałby się zbyt długo, gdyby musiał walczyć ze swoim kolegą i sparringpartnerem – Georgesem St. Pierrem.

Oczywiście, wolałbym nie walczyć z Georgesem. Jest moim przyjacielem i partnerem treningowym od długiego czasu. Ale, jak już mówiłem wcześniej, nie jestem w pozycji, która pozwalałaby mi odrzucać przeciwników. Wolałbym z nim nie walczyć, ale nie zamierzam odrzucać żadnego wyzwania.

Dla chętnych, pozostaje pełna wersja wspomnianego wywiadu. (KLIKNIJCIE W ROZSZERZENIE NA PEŁEN EKRAN)

Komentarze