Rousimar Palhares i Joey Beltran zawieszeni za doping

11 Styczeń 2013
Rousimar Palhares i Joey Beltran zawieszeni za doping

Obaj zawodnicy otrzymali po UFC on FX 6 nakaz przymusowej pauzy z terminem sięgającym nawet sześciu miesięcy przerwy po doznanych kontuzjach, jednak prawdziwy zimny prysznic powrócił, kiedy Rousimar Palhares i Joey Beltran otrzymali informację, że w ich krwi wykryto nielegalną substancję, która tym samym oznacza dla nich po 9 miesięcy zawieszenia i ponowne starania o licencję fighterską.

Palhares był pierwszą ofiarą Hectora Lombarda w UFC, z którym przegrał po widowiskowym KO, łamiąc wcześniej stopę na świetnie blokującym Lombardzie. Teraz, Brazylijczyk będzie miał 9 miesięcy na przemyślenia a po wszystkim czeka go kolejny test antydopingowy, który jest warunkiem do odzyskania potrzebnych pozwoleń. W jego krwi nie wykryto konkretnej substancji a jedynie stwierdzono znacznie zwiększony poziom testosteronu. UFC nie ujawniło szczegółów, jednak jak wiemy z wydarzeń z przeszłości, dopuszczalna stosunek w organizmie to 6:1. Sytuacja ta nie będzie miała wpływu na zmianę wyniku walki, gdyż Rousimar i tak ją przegrał.

Sytuacja ma się jednak zgoła inaczej w przypadku Joey Beltrana, który wcześniej nie wygrał w UFC od czerwca 2011 roku. Teraz, jego wygrana z Igorem Pokrajacem została zamieniona na No Contest. Substancją, którą wykryto u niego był nandrolon, popularny steryd anaboliczny, który dotarł do Polski już w latach 80/90-tych.

Zarówno Palhares jak i Beltran, nie protestowali i zgodzili się na przymusową pauzę a UFC wydało oświadczenie, podkreślając jasną politykę względem środków dopingujących.

Komentarze

 • El Hombre

  Jakoś nie jestem zaskoczony…

 • DanteV

  to samo chciałem napisać 🙂

 • Dolan

  Lombard jest tak dobry,że Palharesowi nawet doping nie pomógł

 • Iron Mike

  Lombard jest tak dobry ,ze nie dal sie zlapac