Typowanie UFC on FX 7: Belfort vs. Bisping

autor:
19 Styczeń 2013
Typowanie UFC on FX 7: Belfort vs. Bisping

Powiedzmy sobie szczerze – UFC on FX 7 nie powala swoją rozpiską i Joe Silva mógł postarać się o niebo lepiej. Na rozkładzie jedno bardzo ważne starcie w wadze średniej Vitor Belfort vs. Miachel Bisping. Dla Anglika zwycięstwo będzie przepustką do pojedynku o pas z Andersonem Silvą. Ponadto na gali debiut w oktagonie Daniela Sarafian przeciwko C.B. Dollaway’owi oraz pojedynek wagi ciężkiej Gonzaga vs. Rothwell. Nasze typy w środku posta.

Vitor Belfort vs. Michael Bisping

Łukasz: Belfort to dla bardzo chimeryczny zawodnik, w dodatku żongluje ostatnio kategoriami wagowymi. Nie wiem co się po nim spodziewać. Na pewno w pierwszej rundzie będzie bardzo groźny i ma wszelkie narzędzia (siła, szybkość, technika), aby ustrzelić Bispinga. Rozum jednak podpowiada, że to Brytyjczyk jest tutaj faworytem. Ma bardzo dobrą kondycję, co będzie niezwykle ważne na przestrzeni pięciu rund, podszlifował swoje zapasy, ma dobre game plany na walki. Jeśli Belfort nie zmieni tego w brawl w pierwszych rundach (może taki był cel jego zachowania na konferencji prasowej), to Bisping go wypunktuje. Tak też postawię. Bisping przez decyzję.

Franek: Vitor wyglądał dobrze w ostatnich walkach, wygląda też jakby bardzo przyłożył się do przygotowania fizycznego. Jednak nie wierzę w to, by zrobił na tyle duży postęp, by być w stanie toczyć z Bispingiem równy bój. Fani zarzucają Bispingowi brak polotu, ale ja widziałem w walkach z Sonnenem czy Millerem konsekwentnego kickboxera z dobrym cardio i obroną przed obaleniami. Belfort musi liczyć na dobre trafienie, w innym wypadku jego rywal rozpracuje go i po trzeciej rundzie będzie bezkarnie punktował go z każdej pozycji. Nie bez znaczenia będzie jednak miejsce pojedynku, Belfort walczy u siebie, co może delikatnie podwyższyć jego komfort, a co z tym idzie szanse na wygraną. Bisping przez decyzję.

C.B. Dollaway vs. Daniel Sarafian

Łukasz: Nie wiadomo w jakiej dyspozycji zjawi się w klatce Sarafian, gdyż puazował dłuższy czas (ostatni oficjalny pojedynek w lipcu 2011). Jeśli będzie w dobrej dyspozycji fizycznej, to jego ofensywa spokojnie przełamie zapaśnicze zapędy Dollaway’a. Myślę, że Brazylijczyk ostro ruszy do przodu, w wyniku czego jego rywal zacznie popełniać masę błędów, które zaowocują przegraną przed czasem. Sarafian przez KO/TKO w 1 rundzie.

Franek: C.B. Dollaway jest bardziej konsekwentnym i luźnym zawodnikiem, który powinien być w stanie podołać dość mało rozgarniętemu przeciwnikowi. Choć jest szansa na wygraną przed czasem Brazylijczyka, Dollaway powinien być w stanie sprowadzać i dominować walkę w stylu podobnym do tego, co zaprezentował z „Mayhemem”, który był w o wiele lepszej dyspozycji, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.

Gabriel Gonzaga vs. Ben Rothwell

Łukasz: Kompletnie nie wiem czego spodziewać po tej dwójce. Gonzaga po KO na Cro Copie zbytnio uwierzył w swoją stójkę, całkowicie zapomniał o parterze i zaliczył serię porażek. Z kolei Rothwell wyglądał ostatnio fatalnie przeciwko Huntowi (wygrana z Schaubem to przypadek) i powoli miał kończyć karierę. Jeśli Gonzaga sprowadzi tą walkę do parteru, to wygra bez problemu, jeśli walka utrzyma się w stójce, to być może Rothwell wyciągnie jakieś KO z kapelusza. Postawię, że Brazylijczyk pójdzie po rozum do głowy i szybko poszuka sprowadzenia. Gonzaga przez poddanie w 1 rundzie.

Franek: W Gabrielu Gonzadze wypatruję szansy na powiew świeżości w wadze ciężkiej. Co prawda nie wyglądał oszałamiająco na ważeniu, nie można jednak zaprzeczyć, że jest solidny stójkowo i naprawdę poukładany w parterze, zwłaszcza jak na ciężkiego. Ben Rothwell prezentuje zagrożenie w stójce, jednak mądrze wykorzystujący swoje atuty Gonzaga powinien obalić w zaskakujący sposób rywala i poddać go lub „ubić” w parterze. Gonzaga przez poddanie w 2 rundzie

Thiago Tavares vs. Khabib Nurmagomedov

Łukasz: Nurmagomedov walczy bardzo agresywnie i cały czas wywiera presję na rywalach z (nie poradzili sobie z nią Gleison Tibau i Kamal Shalorus). Wątpię, aby Tavares zdołał obalić Rosjanina, a tylko tam widzę jego przewagę. Nurmagomedov będzie nękał rywala swoimi (pokracznymi) kombinacjami i zwycięży w oczach sędziów. Nurmagomedov przez decyzję.

Franek: Nurmagomedov wydaje się być solidnym faworytem. Lekkomyślność w stójce lub overhand Tavaresa może odebrać mu wygraną, ale nie wydaje mi się żeby doszło do tego scenariusza. Wręcz przeciwnie, nie będę zaskoczony jeśli Khabib trafi dążącego coraz usilniej do klinczu i parteru Brazylijczyka. Nurmagomedov przez KO/TKO w 2 rundzie.

Diego Nunes vs. Nik Lentz

Łukasz: Nunes przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Nunes przez decyzję.

Yuri Alcantara vs. Pedro Nobre

Łukasz: Alcantara przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Alcantara przez KO/TKO w 1 rundzie.

Godofredo Castro vs. Milton Vieira

Łukasz: Vieira przez poddanie w 3 rundzie.

Franek: Vieira przez poddanie w 1 rundzie.

Andrew Craig vs. Ronny Markes

Łukasz: Markes przez decyzję.

Franek: Markes przez decyzję.

Edson Barboza vs. Lucas Martins

Łukasz: Barboza przez KO/TKO w 2 rundzie.

Franek: Barboza przez KO/TKO w 1 rundzie.

Wagner Prado vs. Ildemar Alcantara

Łukasz: Prado przez decyzję.

Franek: Prado przez KO/TKO w 1 rundzie.

Francisco Trinaldo vs. C.J. Keith

Łukasz: Trinaldo przez decyzję.

Franek: Trinaldo przez decyzję.

Komentarze