UFC oferuje Alvarezovi walkę o pas i udziały PPV

10 Styczeń 2013
UFC oferuje Alvarezovi walkę o pas i udziały PPV

Wczoraj, wyszły na jaw nowe szczegóły dotyczące kontraktu Eddiego Alvareza z UFC. Okazuje się, że były mistrz Bellatora ma o co walczyć w sądzie, gdy w tym tygodniu dowiedział się, że jego byli pracodawcy wystosowali przeciwko niemu pozew. MMA Junkie donosi, że UFC zaoferowało 28 letniemu zawodnikowi natychmiastową szansę walki o pas wagi lekkiej a wisienką na torcie miałyby być udziały ze sprzedaży subskrypcji PPV.

Największa organizacja MMA chciała, żeby Amerykanin otrzymał swoją szansę już w marcu tego roku. Kontrakt miał opiewać na osiem walk i zaczynał się kwotowo od 70 tyś. za występ + 70 tyś. za wygraną. Z każdą kolejną wygraną suma miała rosnąć o kolejne 5 tys. dolarów, do momentu w którym osiągnie 210 tyś. za wygraną. Na dobry początek UFC zamierzało wypłacić mu również wpisowe, czyli okrągłe 250 tysięcy dolarów.

To, czym ZUFFA zamierzała dodatkowo skusić obiecującego zawodnika, to część zysków ze sprzedaży subskrypcji PPV. 1 dolar od każdej subskrypcji pomiędzy 200 a 400 tysięcy sprzedanych, 2 dolary pomiędzy 400 a 600 tysięcy sprzedanych i 2.5 dolara w przypadku przekroczenia 600 tysięcy subskrypcji. Do tego gwarancja walki na jednej z kart UFC on FOX i rola komentatora w trzech numerowanych eventach UFC.

Kontroferta Bellatora zawierała trzy bonusy, tj. 25 tysięcy dolarów za udział w kręconym przez Spike TV zakulisowym show, 100 tysięcy za rolę trenera w drugim sezonie reality show Bellatora oraz gościnny występ w programie „Road to Championship”, kręconym przez Spike TV. Dodatkowo, bonus w wysokości 250 tysięcy dolarów za przedłużenie kontraktu z Bellatorem.

Na papierze, umowy wyglądają na bardzo zbliżone, jednak Eddie Alvarez twierdzi, że wartość obu ofert i możliwości jakie otrzymuje, są zgoła inne. Koniec końców, BFC postanowił wyjaśnić tę kwestię sądownie.

Komentarze