UFC opłaci Cris Cyborg wszelkie koszty zejścia do 135 funtów

01 Styczeń 2013
UFC opłaci Cris Cyborg wszelkie koszty zejścia do 135 funtów

UFC powoli traci cierpliwość do Cris Cyborg, która według wielu osób wzbrania się przed zejściem do niższej kategorii wagowej i zaoferowało, że opłaci jego usługi, które pozwolą zawodniczce zbić „nadprogramowe” 10 funtów. Tam czeka ją natychmiastowa możliwość walki o pas. Naprawdę ciekawe i merytoryczne wypowiedzi Mike’a Dolce w środku posta.

Oto, co Dana powiedział TATAME o problemach Brazylijki:

Ona może zejść do tej wagi, mamy specjalistę, który pomoże jej zgubić wagę w zdrowy sposób. Mamy Mike’a Dolce, który ma system, dzięki któremu zapaśnicy zbijają wagę i czują się dobrze, wszystko rozchodzi się o odpowiednią dietę. Jest w 100% gotowy do podjęcia współpracy i nie będzie to Cris nic kosztować.

Cyborg musi wejść na pokład tej dywizji, jeśli chce walczyć w UFC. Mamy tu sytuację jak w historii Manny’ego Pacquiao i Floyda, która mogłaby być historyczną walką w boksie, a teraz już się tak nie stanie, bo nikt już o to nie dba. Jeśli Cyborg szuka następnej walki, wszystko może się wydarzyć. Jedna nieudana walka i Cyborg może stracić szansę walki z Rondą raz na zawsze.

Mike Dolce rozwinął ten temat w rozmowie z Bloody Elbow, gdzie okazało się, że jest już wstępnie dogadany z Cris i uważa, że w nowej kategorii osiągnie zupełnie nowy poziom swoich możliwości:

To całkowicie możliwe dla niej, by zrobić 135 funtów. Myślę, że to byłaby jej najlepsza kategoria wagowa i jest pełnoprawną zawodniczką wagi koguciej. Byłaby tak dobra, jak w 145, ale nawet bardziej dynamiczna. Nie byłoby to w ogóle trudne.

Niedawno nawet poleciałem do Kalifornii, by spotkać się z Cris i mieliśmy bardzo udaną rozmowę. Byliśmy tam we dwoje i po tym, jak dowiedziałem się więcej o niej, jej osobowości, obecnym stylu życia, diecie, treningu i po tym, jak wyglądała fizycznie tego dnia, uważam jako profesjonalista, a nawet ośmielę się powiedzieć – ekspert, że wyglądałaby świetnie w 135 funtach.

Największy problem to niewiadoma. Za każdym razem, kiedy zawodnik dokonuje dramatycznej zmiany sposobu życia, jest wiele niepewności. To zwłaszcza odczuwalne wtedy, gdy jesteś zawodnikiem sportów walki, ze wszystkimi ryzykami dla zdrowia i dalszej kariery. Jedna porażka i możesz przepaść. Myślę, że to niepewność ją powstrzymuje, ale wierzę, że będzie naprawdę błyszczała w nowej kategorii wagowej i odciśnie na niej swoje piętno jako zawodniczka.

Chciała zacząć od razu, ale nie powiedziała na kiedy chciałaby być gotowa. Chciała tak jakby zanurzyć palec w wodzie, żeby zobaczyć jakby to wyglądało. Myślę, że moglibyśmy spokojnie przyspieszyć proces, tak by była gotowa… z mojego doświadczenia nawet na koniec lutego. To byłby idealny okres czasu. Ale ona walczy z Rondą Rousey, która jest prawdopodobnie najlepszą zawodniczką na świecie, więc w pełni rozumiem powiedzenie „potrzebuję trochę więcej czasu, żeby być pewną, że będzie w szczycie formie”.

Dolce podkreśla jednak, że nie ma magicznych sposobów na cięcie wagi, a jedynie stawia na zdrowie.

Nie robię cięcia wagi samego w sobie, stawiam na energię życiową i trwałość, a kiedy skupiamy się na tym, cięcie jest bardzo łatwe. Dlatego moi zawodnicy są tacy zdrowi i dlatego UFC i Dana White pokazali na mnie, mówiąc „to jest ten gość, zadzwonimy do Dolce żeby doprowadzić ją do formy”, bo wie, że sprawiam, że zawodnicy są zdrowi, przychodzą ze zrobioną wagą, a potem dają świetne występy. Kiedy przychodzi do cięcia wagi, najcięższe przypadku przychodzą do mnie, nie dlatego, bo mam magiczny eliksir, ale dlatego, że gdy zawodnicy są zdrowi, mogą zrobić wszystko.

Jak wynika z powyższej wypowiedzi, Cris bynajmniej nie planuje unikać walki z Rondą Rousey. Bardzo ciekawe byłoby zobaczyć ją w niższej kategorii wagowej i jak pokazałaby się tam fizycznie. Tym bardziej, że Cyborg wydaje się być bardziej przekrojową zawodniczką niż Ronda, choć ta już sześć razy pokazała, jak skuteczna może być wąska specjalizacja w kobiecym MMA.

Komentarze