UFC pracuje nad zorganizowaniem gali w Rosji

28 Styczeń 2013
UFC pracuje nad zorganizowaniem gali w Rosji

Była Brazylia, Japonia, Australia, kraje Unii Europejskiej, ale nikt wcześniej nie poruszał tematu Rosji. Choć rynek za wschodnią granicą wydaje się zdecydowanie wartym uwagi, wciąż jest rynkiem nieokiełznanym.

Zapytany przez rosyjskiego dziennikarza o zorganizowanie gali na tamtejszym rynku, Dana White odpowiedział tajemniczo, że pomysł ten dopiero raczkuje. Wiernej grupce reporterów, którzy zostali z nim po oficjalnej konferencji, zdradził jednak o wiele więcej szczegółów z których wynika, że może się to stać jeszcze w tym roku.

Myślę, że zrobimy tam najpierw jeden event (przed Ultimate Fighterem). Zrobimy event na żywo w Rosji i jak każdy inny, który do tej pory zrobiliśmy, zrobimy go i będzie prawdziwa eksplozja (emocji).

Nie da się ukryć, że największym ambasadorem MMA w Rosji był i jest Fedor Emelianenko, który wg informacji podanych w sobotę, był o krok od super fightu z Brockiem Lesnarem. Fedor nie zamierza jednak cofać wcześniej danego słowa o zakończeniu kariery.

Mieszane sztuki walki są już tam bardzo popularne. Sambo również. Zrobimy event na żywo i zobaczymy w którą stronę to popchniemy.

ZUFFA prawdopodobnie skorzysta ze sprawdzonego scenariusza, zbierając możliwie najwięcej miejscowych talentów, tj. Khabib Nurmagomedov, który w imponującym stylu wygrał trzy ostatnie walki w UFC.

Komentarze