UFC walczy z dopingiem – nowe regulacje odnośnie bonusów

17 Styczeń 2013
UFC walczy z dopingiem – nowe regulacje odnośnie bonusów

Rodem biblijnych plag egipskich, UFC również ma swoje udręki, które co rusz wyskakują lawinowo. Najpierw zaczęło się od kontuzji, z czasem pojawiła się kolejna plaga – znana w sporcie od zarania dziejów – czyli środki dopingujące. Aby ukrócić nielegalny proceder, ZUFFA wzięła sprawy we własne ręce i wprowadziła dwie, nowe regulacje.

Zanim przejdziemy do właściwego materiału, sprawdźmy Wasze przekonanie o dopingu w mieszanych sztukach walki:
[poll id=”79″]

Po pierwsze, tam gdzie nie sięga jurysdykcja Komisji Stanowych – czyli poza terytorium USA – zawsze pojawiały się mniejsze lub większe problemy z tym, kto będzie kontrolował zawodników. Od brazylijskiego UFC on FX 7, organizacja na własną rękę przeprowadzi testy antydopingowe na wszystkich startujących danego dnia.

Co więcej, cieszące się dużym powodzeniem wśród fighterów bonusy za walkę, poddanie i nokaut wieczoru, będą najpierw ogłaszane publicznie – tak jak miało to miejsce do tej pory – ale ich rozdanie nastąpi dopiero w momencie w którym testy próbek krwi/moczu wrócą z laboratorium jako czyste. Do tej pory pieniądze były inkasowane zaraz po gali.

Tak więc ZUFFA uderza tam, gdzie boli najbardziej, czyli w portfel. Gdy jednak dochodzi do tego, że na jednej gali nawet dwóch zawodników „wpada” na testach, sytuacja wymaga wprowadzenia drastycznych rozwiązań.

Komentarze