Vitor Belfort na terapii testosteronem (lub nie)?

09 Styczeń 2013
2
Vitor Belfort na terapii testosteronem (lub nie)?

Ktoś mądry zapytał kiedyś: „Dlaczego zawodnicy tak naprawdę potrzebują przechodzić terapię wspomagania testosteronem?” Tym samym odpowiedział, że prawdopodobnie dlatego, że przez jego sztuczne przedawkowanie, ich organizm przestał go produkować. Tym mędrcem był oczywiście Chael Sonnen, który już nie pierwszy raz poruszał tematy około dopingowe w sporcie.

Wspominam o tym dlatego, ponieważ właśnie dotarł do redakcji wywiad dla ESPN, w którym Vitor Belfort dość enigmatycznie wypowiedział się na temat leczniczej, acz kontrowersyjnej, terapii. Zresztą sprawdźcie sami.

Na pytanie wprost o jego stosowanie, „Phenom” odpowiedział:

Jeżeli pytanie dotyczy sfery prywatnej, mam wybór na nie odpowiadać lub nie. Jeżeli uczynię to publicznie, to nie będzie już prywatne. Jeżeli chciałbym powiedzieć o czymś z prywatnego życia, zrobię to. To akurat zatrzymam dla siebie, ale szanuję prawa sportu. Czy to organizacja, czy też ustanowione prawo – oni wiedzą co robić. To jest zbyt kontrowersyjna kwestia, więc dlaczego miałbym mówić o czymś, co w niczym nie pomoże? Jeżeli jego używanie jest legalne, nie ma co kontynuować tematu. Pozwalają na jego stosowanie (TRT).

Belfort, który jest jedynym co stoi obecnie na drodze pomiędzy Michaelem Bispingiem a pasem UFC, tym bardziej nie zamierzał kwestionować jego zastosowanie, jeżeli do tej pory nawet Komisja Stanowa dopuszcza stosowanie terapii testosteronem.

To ciężki temat, jak z byciem republikaninem lub demokratą. Kto ma rację? Myślę, że prawda jest gdzieś po środku. Oczywiście, niektóre sprawy są nienegocjowalne. To chyba jak w życiu, musisz po prostu znaleźć równowagę. To są problemy z zasadami, gdzie każdy jest zbyt radykalny. To moja opinia. Wierzę w to co wierzę i dla mnie się to sprawdza. Nie lubię oceniać innych. Kiedy to robisz, wydaje się jakbyś próbował być Bogiem. Żyjemy w wolnym państwie. Jest jak jest.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iron Mike
Gość
Iron Mike

Nie jest jedynym bo Phenom mam nadzieje ladnie sie przygotuje i te jedne z najszybszych i ciezszych lap w dywizji odesla prymitywnego angola 😀 Troche ta droga mu sie pozniej wydluży

szczypek
Gość
szczypek

Belfort, który jest jedynym co stoi obecnie na drodze pomiędzy Michaelem Bispingiem a pasem UFC , lies lies lies