Wtorkowa garść zestawień zawodników: Aoki vs. Boku, Koscheck vs. Lawler, Schaub vs. Johnson

22 Styczeń 2013
Wtorkowa garść zestawień zawodników: Aoki vs. Boku, Koscheck vs. Lawler, Schaub vs. Johnson

Początek tygodnia zaczął się całkiem interesująco, bo już od poniedziałku zaczęły się pojawiać ciekawe – z punktu widzenia fana MMA – zestawienia zawodników. Co tu mówić, zobaczcie sami.

1. Shinya Aoki vs. Kotetsu Boku na ONE FC 8
Azjatyckie MMA przeżywa powoli renesans a wszystko to dzięki One FC, które realizowane jest z dbałością o najmniejsze szczegóły. Choć dla przeciętnego fana nadal jest wciąż nieco egzotyczne, to posunięcia organizacji, konsekwentnie przybliża ją zagorzałych zwolenników mieszanych sztuk walki.

Siódma edycja odbędzie się niecałe 2 tygodnie temu a ONE FC już pracuje pełną para nad kolejnymi eventami. Na kwiecień przewidziano bowiem pierwszą obronę pasa wagi lekkiej. Dotychczasowy czempion – Kotetsu Boku (20-7-2), stanie przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze, po raz pierwszy broniąc pasa wagi lekkiej i to z jednym z najlepszych zawodników w tej dywizji – Shinyą Aokim (32-6-1 NC), który zaliczył na niedawnym DREAM 18 swoją pierwszą wygraną przez uderzenia.

2. Josh Koscheck vs. Robbie Lawler na UFC 157
Karta UFC 157 właśnie przybrała ostatecznego kształtu. Doskonale znany fanom Josh Koscheck (17-6), będzie szukał swojego sposobu na powrót na drogę wygranych. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie najnowszy nabytek prosto ze Strikeforce – Robbie Lawler (19-9-1NC), który również wraca po przegranej.

Obaj panowie zasilili główną kartę UFC 157, gdzie w walce wieczoru Ronda Rousey będzie broniła pasa UFC przeciw Liz Carmouche.

3. Brendan Schaub vs. Lavar Johnson na UFC 157
Wraz z opisanym powyżej starciem, kartę UFC 157 uważamy za dopiętą na ostatni guzik. To kolejny pojedynek w którym zestawia się ze sobą zawodników, którzy przegrali ostatnio przegrywali. Co więcej Brendan Schaub (8-3) stąpa po cienkim lodzie, ponieważ przegrał dwa razy z rzędu. Johnson jest w o tyle lepszej sytuacji, że jest do tyłu o jeden pojedynek, ale z kolei jego nazwisko nie jest tak znane w UFC, jak nazwisko jego rywala.

Komentarze