Yushin Okami vs. Hector Lombard na UFC on Fuel 8 w Japonii

08 Styczeń 2013
Yushin Okami vs. Hector Lombard na UFC on Fuel 8 w Japonii

UFC on Fuel 8, z Brianem Stannem i Wanderleiem Silvą w walce wieczoru, nabiera charakteru. Zuffa potwierdziła bowiem, że na najbliższej gali zobaczymy dodatkowe zestawienie w wadze średniej, w której zmierzą się Yushin Okami i Hector Lombard. Gala odbywa się 3 marca w japońskiej Saitama Super Arenie.

Zarówno Okami, jak i Lombard wychodzą do tej walki ze zwycięstwami z zeszłego miesiąca. Hector zdemolował Rousimara Palharesa na UFC on FX w Australii, podczas gdy jego rywal z Japonii zaskoczył wielu fanów, pokonując Alana Belchera na UFC 155. Co ciekawe, tak jak inni zawodnicy na tej karcie (Silva, Hunt, Gomi), Okami i Lombard występowali w PRIDE. Jedyne dwie porażki Lombarda sprzed UFC pochodzą właśnie z występów w Japonii, gdzie mierzył się z Gegardem Mousasi i Akihiro Gono.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że UFC próbuje włączyć sowicie opłacanego Lombarda do walki o tytuł w wadze średniej. Jeśli podoła Yushinowi Okamiemu w dominujący sposób, na pewno włączy go to do strefy zawodników bliskich walki z Andersonem Silvą. Ten jednak udowodnił, że skreślanie go jest ewidentnym błędem i także stopniowo odbudowuje swoją pozycję w UFC.

Komentarze

  • Iron Mike

    Zabijcie mnie fani Lombarda czy tez Okamiego ale to moze byc mega nudna walka aczkolwiek zestawienie ciekawi mnie i obejrze. Obstawiam ,ze albo Okami w 3 rundzie wygra przez tko nad wystrzelanym Hectorem (co by nie bylo tytanem kondycji nie jest) badz wyciagnie decyzje albo Kubanczyk przez nokaut.

  • Loku

    Lombard TKO 1 runda. Tylko tak sobie wyobrażam tą walkę, choć chciałbym by stało się inaczej…