Dana White tłumaczy sytuację ze zwolnieniami w UFC

23 Luty 2013
6
Dana White tłumaczy sytuację ze zwolnieniami w UFC

Od czasu powrotu do zdrowia, Dana White staje się agresywny jak rzadko kiedy wcześniej. Jego wypowiedź na temat ostatnich zwolnień w UFC miała rozwiązać i załagodzić sytuację. Skończyło się jednak na tym, że White nie tylko wyśmiał szukających sensacji fanów na Twitterze, ale podważył też dotychczasowe osiągnięcia Ericka Silvy i pokazał, że nie jest winien nic Jonowi Fitchowi.

Łagodny początek „media scrum” zapowiadał łagodne rozwiązanie sprawy przez prezesa UFC. Tak przynajmniej mogliby pomyśleć ci, którzy Dany lepiej nie znają:

Po pierwsze chciałbym przeprosić. Kiedy Ariel Helwani podał tę wiadomość na Twitterze, jeszcze nie wszyscy zawodnicy o tym wiedzieli. Chciałbym za to przeprosić i biorę za to pełną odpowiedzialność. (…)

Głównym tematem była osoba Jona Fitcha, którego Dana określił jako idącego w dół, a dostającego nadal mistrzowskie pieniądze:

Jon Fitch jest numerem dziewięć w rankingach. Był pierwszy, później spadł na drugie po walce o tytuł, później trzeci, szósty, siódmy, a teraz jest dziewiąty. To się nazywa spadkową fazą kariery. On idzie w dół, a nie w górę. Przegrał dwie walki, miał jeden remis i wygrał jedną. Widziałem to g**** na Twitterze, gdzie ludzie pisali „on pobił Ericka Silvę, pobił tego gościa w Brazylii” i całe to pieprzenie. A kogo k***a pokonał Erick Silva? To była pierwsza poważna walka Ericka Silvy. Wspaniała walka, wygrali „Fight of the Night” i dostali za to bonus…

Fitch nie przebija się jak piła mechaniczna przez gości, on nie robi Hendricksa. Więc to nie jest tak, że Jon Fitch był na niesamowitym pieprzonym winning streaku i był najlepszym pieprzonym półśrednim w historii świata i członkiem Hali Sław. Ten gość nigdy nie wygrał pieprzonego tytułu w swoim życiu, za co uznajecie go za członka Hali Sław? Jeśli Jon Fitch jest k***a w Hali Sław, to to miejsce będzie mocno przepełnione. To będzie jedna wielka kur**ska Hala Sław.

Te ostre słowa wskazywałyby na to, że konflikt z Jonem Fitchem jest wciąż aktualny. Dana zapewnia jednak, że tak nie jest, a Fitch ma przed sobą duże możliwości:

Cała ta bitwa Jon Fitch – Dana jest tak k***wsko przesadzona. Nie mam ani jednej uncji nienawiści do Jona Fitcha. Nawet nie mam tak, że go nie lubię. Nawet troszeczkę. Lubię Jona Fitcha.

Viacom ma mnóstwo pieniędzy. Nie cierpią na brak gotówki. I jest jeszcze wiele innych miejsc, gdzie ten gość może iść i zarobić trochę pieniędzy… Jon Fitch może stoczyć kilka walk i wrócić do UFC. To się zdarza każdego pieprzonego dnia przez cały czas, ale mogę powiedzieć Wam jedno, Jon Fitch nie jest tani.

Według słów Dany, łącznie około stu zawodników ma stracić pracę w UFC, w związku z czym tego typu dyskusje będą się pojawiać coraz częściej. Prawdopodobnie wrota do UFC zaczną być też nieco ciaśniejsze, co może mieć wpływ na losy polskich zawodników z aspiracjami do tej organizacji. Nową politykę Dany będzie można ocenić jednak dopiero wtedy, gdy przyjrzymy się nowym nazwiskom oraz tym, kto i dlaczego będzie opuszczał szeregi UFC.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
IronMike
IronMike
7 lat temu

Gosci ktorych wymieniles nie wyrzuci podobnie lebena czy hardego bo daja dobre walki i na nich sie zarabia. Moze tylko machida nie zawsze jest efektowny ale skuteczny a walka z rampage byla walem. Tak co do wihite to buractwo , prostactwo i pieprzenie w bambus. Nie myslalem ,ze znizy sie do tego poziomu

zxc
zxc
7 lat temu

@maczek ma rację.
Sami zapodaliście link do podcasta Rogana z Daną (polecam) a teraz piszecie o jakimś powrocie do zdrowia.

Tak na marginesie. White tłumaczy, że zwolnili Fitcha, ponieważ był na drodze lekkiego spadku kariery. Przegrał 2 pojedynki, jeden zremisował, jeden wygrał. Kurde, Lyoto Machida swego czasu z 4 pojedynków przegrał 3 i nie został zwolniony. Akiyama przegrał 4 pojedynki pod rząd i dalej siedzi w UFC (choć tutaj trzymają go ze względów marketingowych), ale Wanderlei Silva, przegrał SIEDEM z ostatnich 10 walk.

Dla mnie tłumaczenia Dany są nielogiczne i to wszystko nie trzyma się kupy.

maczek
maczek
7 lat temu

O jakim powrocie do zdrowia Dany piszecie???
Oglądaliście podcast z Joe Roganem?
Operacja White’a się nie udała, gość stoi przed wyborem: albo ataki tej choroby będą go nękały do końca życia, albo przetną mu nerw błędnika.
To spowoduje, ze będzie musiał uczyć się chodzić od nowa!

To chyba tłumaczy zachowanie Dany.

o8o8o8
o8o8o8
7 lat temu

Każdy monopol rodzi patologie i tak jest i tym razem. Przy szybko rosnącej popularności MMA nie ma możliwości aby wszyscy zawodnicy powyżej określonego poziomu byli zatrudnieni w tej samej organizacji…A polityka UFC polegająca na konsekwentnym wykupywaniu i likwidowaniu konkurencji sprzyja tego rodzaju sytuacjom.

Kiedyś zawodnikiem MMA stawał się np. judoka/zapaśnik/kickboxer/grappler który miał już wyrobione nazwisko i jakieś osiągnięcia w bazowym sporcie. Teraz do klatek wchodzi cała masa chłopaków którzy od 14-15 roku życia trenują stricte pod MMA i wieku 21-22 lat są już gotowi do rywalizacji ze „starą gwardią” co sprawia że liczba solidnych fighterów rośnie bardzo szybko. Niedługo po za umiejętnościami sportowymi trzeba będzie się czymś jeszcze wyróżniać aby dostać angaż w UFC.

W świetle ostatnich wydarzeń bardzo rozsądna wydaje się decyzja Mameda o pozostaniu w PL. Tym bardziej po tym co np. pokazał Santiago w swojej 2giej przygodzie z UFC.

tomox
tomox
7 lat temu

ufc chyba idzie w kierunku elitarnej federacji tylko dla światowej czołówki mma, a dla tych odrobinę słabszych zawodników nadal pozostają bellator, m-1 global, ksw itp. ,ciekawe czy sytuacja się kiedyś odwróci i ufc zostanie dla dyscypliny mma organizacją taką jak fifa dla piłki nożnej…

Pako
Pako
7 lat temu

Ida wiosenne porządki hehe 🙂 no szkoda troche chłopaków ale to jest UFC tam idą tylko najlepsi…