Aktualności z polskiego podwórka mieszanych sztuk walki

25 Marzec 2013
2
Aktualności z polskiego podwórka mieszanych sztuk walki

Ostatnie miesiące to nieobecność MMA Attack na polskim rynku, które były szansą dla innych na zajęcie – jak to określają fani – drugiego miejsca wśród organizacji mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Niektórzy wykorzystali ją mniej a inni bardziej. W środku posta krótki update odnośnie Iron Fist, Pro Fight, Fighters Arena, MMA Attack oraz Ring XF.

Iron Fist
Ostatnia gala Iron Fist 3 odbyła się w listopadzie 2010 roku i gościła świetnych zawodników, tj. Aslambek Saidov, Marcin parcheta czy Juha-Pekka Vainikainen Espoon Kehahait, który w kwietniu wystąpi na MMA Attck 3. Iron Fist to seria gal, które zawsze cechował kameralny ale ogromny klimat, potęgowany przez miejscową publiczność. Jak usłyszeliśmy dzisiaj od właściciela IF – Marka Pawlaka, kolejne edycje stoją pod wielkim znakiem zapytania:

Miasto Szczecin nie stanęło na wysokości zadania a z samych biletów nie da się zorganizować gali. Pozyskanie jakiegokolwiek sponsora w mieście Szczecin również graniczy z cudem.

To wstyd, aby miasto w którym kultura MMA i sportów walki ogólnie, nie przyłożyło ręki do jednej z lepszych gal w Polsce. Być może reaktywacja Areny Berserkerów będzie drugim oddechem dla miejscowej rzeszy fanów.

Ring XF
Do tej pory fani w Łodzi i okolic mogli nacieszyć oko podczas trzech gal i dwóch eliminatorów (amatorskie zawody Ring XF). Ja obiecuje współorganizator – Pani Joanna Rogowska, po kwietniowej ALMMA i Power Kids, coś zacznie się dziać w kierunku czwartej gali:

Obecnie czekamy na info w sprawie terminu hali. Następne edycje odbędą się w Kutnie i Tomaszowie Mazowieckim.

Fighters Arena
Pan Marcin Jesiotr – organizator FA – wyjawił nam, że jeszcze w tym tygodniu prawdopodobnie poznamy pozostałe nazwiska uczestników siódmej edycji eventu, który tym razem odbędzie się w Sieradzu. Choć karta wygląda całkiem przyzwoicie, to na wieść o nazwiskach ósmej karty, włosy stanęły nam dęba. Oficjalne informacje będziemy mogli ogłosić jednak niebawem.

MMA Attack
Tu krótko i na temat. Zbliżająca się trzecia edycja MMAA w Katowicach, będzie gościła kilka naprawdę dobrych nazwisk. Oczywiście wielu obserwatorów już teraz gromko oznajmiło, że poprzednia rozpiska była znacznie ciekawsza. Dla tych z Was, którzy czekają na kolejnych, czeczeńskich zawodników ochoczo walczących na polskich eventach informujemy, że Arbi Shamaev na 99% nie pojawi się 27-go kwietnia na MMA Attack 3, który chwilę wcześniej wystąpi na EFS w Koszalinie. Do dnia dzisiejszego nikt z organizacji nie potwierdził czy Arbi weźmie udział w katowickiej gali i prawdopodobnie tak już zostanie.

Pro Fight
Najtwardsze zasady w Polsce spotkały się z najtwardszymi zasadami polskiego prawa. Lipcowy pro Fight 7 padł i przez długi czas nie zanosiło się, żeby organizator zamierzał dalej kontynuować swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki. Z tego co udało nam się zasłyszeć od osoby związanej z Pro Fightem, właściciel nie jest zainteresowany zorganizowaniem kolejnej gali. Kilka tygodni później najwyraźniej coś jednak drgnęło z oficjalną stroną internetową, bo pojawiła się na niej grafika z numerem siedem w nazwie i dopiskiem 2013. Czyżby pojawił się cień szansy dla jakże lubianej wśród fanów organizacji? Życzymy sukcesów!

Powyższa lektura uczy, że jak każdy biznes, również ten MMA musi generować dochody. Dlatego apelujemy do naszych czytelników o głos rozsądku i przemyślenie każdego negatywnego komentarza jaki wysyłacie pod adresem niektórych, rodzimych organizacji. Bez nich – a mamy być z czego dumni – byłoby naprawdę smutno na rynku MMA.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
tomBaranyK Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom
Gość
tom
Offline

ostattnie iron fist to 4 i nie bylo na niej aslambeka

BaranyK
Gość
BaranyK
Offline

Szkoda ze jeszcze o xCagu nie napisaliście 😛