Czy Nick Diaz może mieć problemy z powodu nieopłaconych podatków?

19 Marzec 2013
0
Czy Nick Diaz może mieć problemy z powodu nieopłaconych podatków?

Ktoś rozsądny powinien w tym momencie powiedzieć: „Czy on to naprawdę powiedział? I to publicznie?” Przy takiej ilości zaskakujących, często irracjonalnych myśli wychodzących z ust jednego człowieka, ciężko jest zareagować rozsądnie czy w ogóle, bo rozmowy szybko przeradzałyby się w niekończącą batalię. Śmiech czy z trudem skrywany uśmiech to jedyne czym zgromadzeni widzowie skwitowali wypowiedzi Nicka Diaza na konferencji prasowej.

Pytanie, czy karząca ręka sprawiedliwości dosięgnie nawet Nicka Diaza, skoro nikt z otoczenia potrafi przemówić mu do rozsądku? Bad Boy ze Stockton publicznie przyznał bowiem, że nigdy nie płacił podatków a za to grozi przecież kara więzienia.

Do zaskakującego wyznania doszło na wczorajszej konferencji po gali UFC 158, kiedy Nick Diaz zjawił się na kilkanaście minut, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, że „zrobił swoje i wyjeżdża”. Zapytany o dalsze plany rozwoju, odpowiedział:

Nie, nie mogę zmieniać teamu. Po prostu muszę zainwestować nieco więcej pieniędzy… wiecie, teraz kiedy mam ich nieco więcej… wiecie, nigdy jeszcze w swoim życiu nie płaciłem podatków, więc prawdopodobnie pójdę do więzienia.

Od 2011 roku, Diaz zarobił w sumie około 800 tysięcy dolarów, bez bonusów i gratyfikacji ze strony sponsorów. Jak donoszą media, tamtejszy urząd skarbowy jest wyjątkowo czuły na tym punkcie, zwłaszcza gdy drwi się z nich publicznie. Jeżeli więc sytuacja ta faktycznie potwierdzi się, Nick może mieć prawdziwe kłopoty.

Na ESPN pojawiła się wypowiedź Dany White, który mimo wszystko przejął się wypowiedzią Nicka i ma zamiar zastanowić się wspólnie z jego prawnikiem, czy może jakoś pomóc.

Bez względu na wszystko, Nick jest w tym sporcie od zawsze. Chciał natychmiastową szansę o pas, dostał ją i przy okazji dostał za to sporo pieniędzy. Niech lepiej idzie i zapłaci te podatki jak tylko otrzyma swój czek z wypłatą.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o