Kontrowersje wokół kanadyjskiego ważenia na UFC 158

26 Marzec 2013
5
Kontrowersje wokół kanadyjskiego ważenia na UFC 158

UFC 158 było nie lada show pod wieloma względami. Przede wszystkim za sprawą barwnego duetu tego wieczoru, gdzie spotkali się ze sobą Georges St. Pierre i Nick Diaz. Pretendujący do pasa Bad Boy ze Stockton przez cały czas do gali, prowadził typowe dla swojego obozu zagrywki psychologiczne. Jest jednak i druga strona medalu, która przypadnie do gustu szczególnie tym z Was, lubujących się we wszelkiego rodzaju teoriach spiskowych.

Od kilku dni cała uwaga skupia się na jednym wydarzeniu sprzed oficjalnego ważenia zawodników. Ukryta kamera zarejestrowała przedstawiciela UFC, który tłumaczy Nickowi, że tym razem będą mieli dodatkową godzinę na zrobienie wagi a ponadto ewentualna nadwaga po przecinku, nie będzie liczona. Rzućcie okiem na zapis ze wspomnianej rozmowy.

Przedstawiciel UFC: Tutaj (w Quebec), pozwolą Tobie i Georgesowi na dodatkową godzinę (do zrobienia wagi). Tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś nie wyrobił limitu wagowego. Dobrą nowiną jest to, że nie policzą części dziesiętnych. Jeżeli masz 170,2 funtów – masz zaliczone 170, jeżeli jest 170,9 – masz zaliczone 170 funtów.
Obóz Nicka: Dlaczego nie wiedzieliśmy o tym wcześniej?
Przedstawiciel UFC: (kontynuuje) Powinno być w porządku, miejmy nadzieję. Jeżeli jest luka, jakakolwiek…
Obóz Nicka: Dlaczego nie powiedzieliście nam tego wczoraj?
Przedstawiciel UFC: (kontynuuje) No cóż, nie. Po prostu miejsce to na uwadze. To jedna z tych nieoficjalnych zasad poza kamerą. Ale miejcie to na uwadze. Dopóki jest poniżej 171 funtów, powinno być w porządku.
Ale, po wszystkim jest jeszcze czas. Tylko dla Ciebie i Georgesa. Wszyscy pozostali zawodnicy muszą zrobić wagę za pierwszym razem. Po prostu daję Wam teraz znać, żebyście byli w tej luce. OK? Powodzenia.
Obóz Nicka: To jest luka… Kanadyjska luka.

Zewnętrzni obserwatorzy natychmiast dopatrzyli się, że w takich przypadkach nie powinno oczywiście być mowy o jakimkolwiek załatwianiu podobnych spraw nieoficjalnie. W sprawę zaangażował się m. in. Ariel Helwani, który po skontaktowaniu się z kanadyjską Komisją Sportową dowiedział się, że jest to zasada w Quebec, która funkcjonuje od bardzo dawna. Oficjalne oświadczenie zostanie jednak wydane w tej sprawie w dalszej części tego tygodnia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
eri23TsubasaMarcinmmaPawełnitro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
eri23
Gość
eri23
Offline

no tak ale są pewne zasady. Condit czy rumcajs musieli sie męczyć

Tsubasa
Gość
Tsubasa
Offline

400g to chyba nie jakiś straszny dramat

Marcinmma
Gość
Marcinmma
Offline

Może dlatego chce GSP walczyc zawsze w kanadzie…

Paweł
Gość
Paweł
Offline

Up, chodzi o to, że było podejrzenie, że GSP nie jest w stanie zrobić limitu wagowego(w walkach mistrzowskich w przeciwieństwie do pozostałych nie można mieć funta więcej) i specjalnie dla niego zmieniają zasady. 🙂

nitro
Gość
nitro
Offline

O dziesiętne części funta się kłócą;) Ciekawe ile Nick i Gsp ważą normalnie….