Marcin Held o kontuzji kolana przed finałem turnieju Bellatora

24 Marzec 2013
1
Marcin Held o kontuzji kolana przed finałem turnieju Bellatora

Cała Polska śledziła poczynania Marcina Helda z czwartku na piątek, kiedy walczył o najwyższe, turniejowe trofeum amerykańskiego Bellatora. Niestety jego przeciwnik – Dave Jansen, okazał się lepszy tego wieczoru, ale w pamięci cały czas mamy przed sobą obraz charakterystycznych plastrów jakie wówczas nosił Marcin w okolicach kolan.

Za pośrednictwem Orange Sport dowiedzieliśmy się, że to właśnie ta przypadłość stała za słabszym występem reprezentanta bastionu Tychy, który i tak dał fanom w naszym kraju piękny popis woli walki.

(To się stało) Trzy tygodnie chyba nawet przed walką, czyli takim najważniejszym okresie. Tak naprawdę nie mogłem robić żadnych sparingów, robiłem tylko stójkę. Wydaje mi się co prawda, że stójkę dzięki temu poprawiłem, ale ciężko było zrobić mi kondycję. Robiliśmy co prawda tę kondycję typu „stacje” czy coś takiego, ale wiadomo, że kondycję najlepiej robi się w sparringach i takie „stacje” nigdy ich nie zastąpią a tutaj nie mogłem tego robić przez kontuzję kolana. Dlatego myslę, że to mogło tu wyjść w tej walce.

Przywołując w pamięci zapis z walki, charakterystyczny był moment w drugiej rundzie, kiedy Marcin mocno naciskał na Jansena, próbując zdobyć jedno ze swoich flagowych poddań na nogi. W oczach wielu obserwatorów to właśnie te próby zabrały młodemu Heldowi resztki sił, których tak bardzo potrzebował w ostatniej rundzie.

W pewnym momencie złapałem klucz na stopę i lekko mu chrupnęło coś w tej stopie. Jak się coś takiego czuje w walce, to zaatakowałem dalej i jeszcze mocniej z nadzieję, że jednak się uda. Ale niestety. Na razie jest świeżo po walce i jestem jeszcze zły na siebie, ale myślę, że będzie ok.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcinmma Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcinmma
Gość
Marcinmma
Offline

Wracaj do zdrowia i głowa do góry Marcin 🙂