Stephan Bonnar o kulisach afery sterydowej

12 Marzec 2013
2
Stephan Bonnar o kulisach afery sterydowej

Pięć miesięcy po niechlubnym zakończeniu zawodowej kariery, Stephan Bonnar postanowił przełamać barierę milczenia i opowiedzieć o kulisach afery dopingowej. Zawodnik przyznaje się, do wzięcia zabronionej substancji, ale jak twierdzi, powody były zupełnie inne niż mu zarzucano.

Po nieudanym zabiegu na uszkodzone kolano, Amerykanin postanowił powrócić do formy, ale żeby to zrobić potrzebna była pomoc farmakologiczna. Po kontakcie ze specjalistą, zadecydował:

Wierzcie w to lub nie, ale niektóre z zabronionych substancji mają działanie terapeutyczne. Ostatecznie, chodziło o odzyskanie sił. Byłem bardzo słaby. Mój organizm nie czuł się dobrze, moje ścięgna nie czuły się dobrze. To był mój cel.

Wtedy, w jednej chwili pojawiła się przed nim życiowa szansa. Telefon od UFC był ofertą walki z Andersonem Silvą, kłopot w tym, że do pojedynku było jedynie trzy tygodnie i aż 35 funtów do ścięcia. Po kuracji sterydowej szaleństwem wydawałoby się więc, żeby zrzucać wagę i jednocześnie je zażywać:

Nie jestem głupia osobą. Oczywiście wiedziałem, że będę przebadany. Mam trzy tygodnie do walki i 35 funtów do zrzucenia. Czy naprawdę myślicie, że wziąłbym coś co może być wykryte do miesiąca czasu? To nie ma sensu, żadnego.

Swoją kurację zakończył kilka tygodni przed niespodziewaną ofertą UFC. osobisty lekarz zapewnił go, że do czasu występu w oktagonie, jego organizm całkowicie oczyści się z zażytej substancji. Było jednak inaczej.

Kiedy testy wykazały obecność zabronionych substancji, jedyną właściwą reakcję – wg Bonnara – było położenie po sobie uszu i przeczekanie największej burzy. Co jednak boli go najbardziej, to jego spuścizna oraz lata ciężkiej pracy, które zostały skażone i splamione.

To było dla mnie naprawdę ważne, aby być częścią UFC również w innych dziedzinach niż walka w oktagonie. Tak ciężko pracowałem przez te wszystkie lata, robiąc to wszystko co robiłem, żeby jednocześnie zapewnić sobie dom w UFC w innych obszarach aniżeli sama walka a teraz czuję, że to wszystko zrujnowałem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
painkillerAB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
painkiller
Gość
painkiller
Offline

to już 5 miesięcy ?! ale ten czas leci …

AB
Gość
AB
Offline

Tak niestety się stało, gdy cheć walki ze Spiderem przewyższyła możliwości poprawnego przygotowania się Stephana do występu.