Adam Zając przed walką na Superlidze MSW 2

autor:
16 Kwiecień 2013
1
Adam Zając przed walką na Superlidze MSW 2

null

Po dwóch latach nieobecności na scenie MMA, Adam Zając (5-1) z łódzkiego Gracie Barra powróci do startów, podczas czwartkowej gali Superliga MSW 2. Z tej też okazji, organizatorzy przeprowadzili krótką rozmowę z podopiecznym Marcina Rogowskiego. Oto co miał im do powiedzenia „Zajcu”.

W drugiej kolejce SuperLigi MSW powrócisz do MMA po długiej, niemal dwuletniej, przerwie. Czy czujesz już adrenalinę i głód walki?
Tak, długa przerwa na pewno miała gdzieś swoje odbicie i przełożyła się na to, że odczuwam już mocny głód walki. Chcę jak najszybciej powrócić do oktagonu. Adrenaliny jeszcze nie odczuwam, obecnie, na te kilka dni przed walką, odpoczywam i relaksuje się.

Dopiero niedawno wróciłeś do treningów w Gracie Barra Łódź. Od twojego trenera słyszałem, że nie widać było po tobie tej pauzy. Jak ty odczułeś pierwsze treningi i sparingi po powrocie?
Może to zabrzmi nieco nieskromnie, ale muszę szczerze przyznać, że sam byłem zaskoczony tym jak przebiegały moje sparingi. Poszło mi całkiem dobrze, na pewno lepiej niż się spodziewałem. Oczywiście przede mną jeszcze bardzo dużo pracy, ale początki napawają optymizmem i motywują mnie do jeszcze cięższej pracy na kolejnych treningach.

W SuperLidze wystąpisz w wadze 93 kilo, to kategoria wyżej niż zwykle walczysz. Czy wcześniej męczyło cię ścinanie wagi?
Akurat ze ścinaniem wagi nie miałem nigdy większego problemu i nie było to dla mnie jakąś wielka udręka. Jednak to, że nie muszę schodzić do 84 kilogramów daje mi komfort i luz psychiczny.

Jak myślisz jak nowa kategoria wpłynie na twoją formę?
Jeżeli chodzi o kategorie, to nic się nie zmieni i w dłuższym okresie zostaje w kategorii 84 kg. Teraz zastępuje swojego klubowego kolegę i stąd ten wyskok. Myślę, że siłowo powinienem sobie poradzić, gdyż w klubie sparowałem zawsze w parze z cięższymi kolegami. Mogę za to zyskać sporo na szybkości i żwawości.

Słyszałem pomysły, że, aby nadrobić straty w startach, przymierzasz się do walk w 93 i 84 kilo. To prawda?
Nie, raczej całą swoją uwagę chce skupić na kategorii 84 kg. Oczywiście jak będzie potrzeba, tak jak w tym przypadku, to nie stanowi to dla mnie większego problemu, żeby wystąpić i zawalczyć w kategorii wyższej. Prawdą jednak jest to, że chcę nadrobić stracony czas i zwiększyć częstotliwość walk.

Jako, że jesteś zagorzałym kibicem piłki nożnej, to jak twoim zdaniem sprawdza się w MMA formuła ligowa prezentowana przez SuperLigę MSW?
Uważam, że to bardzo dobry pomysł i stanowi to kolejny krok w rozwoju polskiego MMA. Superliga stwarza dodatkowe możliwości dla zawodników na rozwój, rywalizację i polepszanie swoich umiejętności.

Na koniec, chciałbym podziękować mojemu trenerowi Marcinowi Rogowskiemu, wszystkim sparingpartnerom z klubu i przyjaciołom za wsparcie oraz pozdrowić wszystkich kibiców Superligi i reprezentacji Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
b Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
b
Gość
b
Offline

nie 93 kilo, a kilogramow panowie dziennikarze…