Bigger’s Better 22 Zakopane. Paweł Jędrzejczyk w walce o pas WKN

autor:
25 Kwiecień 2013
0
Bigger’s Better 22 Zakopane. Paweł Jędrzejczyk w walce o pas WKN

Paweł Jędrzejczyk, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników stójkowych w Polsce, już 25 maja walczyć będzie o pas WKN z Bułgarem Dymitarem Iliewem. Transmisja z walki emitowana będzie na żywo na kanale Eurosport.

25 maja w Zakopanem odbędzie się gala bokserska z cyklu Bigger’s Better 22. Jedną z głównych walk będzie starcie o pas WKN w kategorii do 82 kg pomiędzy naszym rodakiem Pawłem Jędrzejczykiem (14-4, 5 KO) a bardzo doświadczonym i równie utytułowanym Bułgarem Dymitarem „Spidermenem” Iliewem (63-16-1, 12 KO). Warto podkreślić, że będzie to jedyny pojedynek kickboxerski tego wieczoru a cała gala Bigger’s Better 22 będzie transmitowana na żywo na kanale Eurosport.

Przeciwnikiem Pawła Jędrzejczyka będzie bardzo dobrze dysponowany Bułgar Dymitar Iliew. Zawodnik jest wielokrotnym mistrzem Bałkanów, niespełna tydzień temu zdobył również pas mistrza świata federacji WKN pokonując na punkty silnego Turka Erkana Varola podczas gali Bigger’s Better 21, która odbyła się 19 kwitenia w Bułgarii. Polak natomiast swoją ostatnią walkę stoczył w formule muay thai 5 lutego na słynnym Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku gdzie uległ na punkty z Anglikiem Garethem Nelliesem – warto podkreślić, że pojedynek był bardzo wyrównany a nasz reprezentant pokazał się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Z pewnością walki na najbardziej prestiżowych stadionach świata (Rajadamnern – gdzie pokonał Cheerchaia Petchpaothonga, oraz Lumpinee – przegrywając z Garethem Nelliesem) świadczą o tym, że Paweł Jędrzejczyk co raz mocniej zaznacza swoją silną pozycją na światowej mapie muay thai i nie tylko. Warto dodać, że w swojej karierze zdobył pas zawodowego mistrza świata muay thai federacji WKN w 2011 roku, zawodowy pas mistrza świata WKN w formule K1 w 2009 oraz 2011 roku. Tym razem będziemy go oglądać w walce na zasadach kickboxingu. Transmisja gali Bigger’s Better 22 Zakopane już 25 maja na żywo na antenie Eurosport.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o