Damian Janikowski wysyła petycję do Donalda Tuska

autor:
15 Kwiecień 2013
7
Damian Janikowski wysyła petycję do Donalda Tuska

null

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk. Decyzja o ewentualnym wykluczeniu zapasów zostanie podjęta najprawdopodobniej podczas wrześniowej sesji MKOl w Buenos Aires.

Szanowny Panie Premierze,

W imieniu sportowców, kibiców i miłośników idei olimpijskiej w całej Polsce zwracam się do Pana z prośbą o wsparcie naszego protestu przeciwko usunięciu zapasów z Igrzysk Olimpijskich.

W lutym tego roku Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zarekomendował usunięcie zapasów z programu Igrzysk OIimpijskich, dokonując tym samym zamachu na tradycję największych i najstarszych zawodów sportowych na świecie. Ten kuriozalny pomysł spotkał się z ostrym sprzeciwem społeczności zapaśniczej całego świata, jednak mimo tego losy zapasów na Igrzyskach są nadal niepewne. Dlatego potrzebne jest wywieranie nieustannej presji na MKOl, aby na wrześniowej sesji w Buenos Aires przywrócono zapasom należne im miejsce w rodzinie sportów olimpijskich.

Propozycja usunięcia zapasów z Igrzysk wywołała liczne protesty na całym świecie. Ogólnoświatową akcję „Save Olympic Wrestling” wsparło prawie 100 000 osób. Z kolei naszą inicjatywę „Chcemy zapasów na Igrzyskach!” (https://www.facebook.com/events/263410010459525/), zapoczątkowaną na portalu Facebook, poparło ponad 10 tysięcy internautów.

Również głowy państw wyraziły sprzeciw wobec propozycji Komitetu Wykonawczego MKOl. Przykład stanowi Władimir Putin, który zwrócił uwagę na fakt, że antyczne korzenie tej dyscypliny sprawiają, że na zawsze pozostanie ona integralną częścią igrzysk. Także wielu legendarnych zapaśników zdecydowało się na dramatyczne gesty protestu, jak Andrzej Supron, który odesłał do MKOl swój srebrny medal olimpijski z Moskwy, czy Armen Nazarjan, trener kadry zapaśników bułgarskich, który zdecydował się na strajk głodowy.

Dlatego zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą, aby wsparł Pan autorytetem swojego urzędu inicjatywę środowiska zapaśniczego, mającą na celu obronę jednej z najstarszych dyscyplin olimpijskich. Wierzę, że Pan, jako osoba aktywna fizycznie, której sprawy sportu są tak bardzo bliskie, nie przejdzie obojętnie obok jawnego braku szacunku dla historii Igrzysk Olimpijskich.

Z wyrazami szacunku,

Damian Janikowski

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kowalskipablommaBaranyKmongole Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kowalski
Gość
kowalski
Offline

wpisz sobie tusek na youtube to bedziesz kapował

pablomma
Gość
pablomma
Offline

Dla którego kraju? Bo chyba nie dla Polski…

kowalski
Gość
kowalski
Offline

co tusek?? żebys chociaz wiedział co zrobił dla kraju!!

pablomma
Gość
pablomma
Offline

Tusek to ma w dupie, tak jak zresztą wszystko!

kowalski
Gość
kowalski
Offline

ale w sumie, to co Tusk może zrobić…

BaranyK
Gość
BaranyK
Offline

ciekawe czy w ogole go przeczyta…

mongole
Gość
mongole
Offline

Pewnie i tak to nic nie zmieni, ale probowac zawsze mozna.