Enfusion Live : Novo Mesto. Wyniki walk

autor:
15 kwiecień 2013
1
Enfusion Live : Novo Mesto. Wyniki walk

W sobotę 13 kwietnia odbyła się kolejna gala z cyklu Enfusion Live. Walką wieczoru był pojedynek o pas pomiędzy Iloną Wijmans z Nevenką Mikulić w kategorii -57 kg. Tego wieczoru na ringu stanął również nasz reprezentant Jarosław Zawodni. Trzeba przyznać, że poziom zawodów okazał się naprawdę wysoki. Więcej informacji w środku posta.

13 kwietnia w słoweńskim Nowym Mieście odbyła się kolejna gala z cyklu Enfusion Live. Są to trzecie zawody organizowane w tym roku, i co warto podkreślić, chyba najlepsze jak dotąd pod względem poziomu umiejętności zawodników. Podczas gali mogliśmy oglądać sześć pojedynków – jako pierwszy na ringu pojawili się Ales Zaves (Słowenia) oraz Stevan Zivcovic (Serbia). Przez wszystkie trzy rundy walka toczyła się pod dyktando Serba – Zivcovic celnie atakował, był o wiele aktywniejszy co zaowocowało oceną sędziów – reprezentant Serbii zwyciężył jednogłośnie na punkty.

W drugiej walce rękawice skrzyżowali Samo Petje (Słowenia) z Rungsiamem Superpro Samui (Tajlandia). Starcie trwało bardzo krótko – już w pierwszej rundzie Samo Petje ciężko znokautował Tajlandczyka. Rungsiam przez dobrych kilka minut leżał na deskach – na szczęście nic groźnego się nie stało i reprezentant Tajlandii o własnych siłach wstał do werdyktu sędziowskiego. Warto dodać, że organizatorzy docenili efektowne zakończenie pojedynku przez Petję i uznali go za zawodnikiem wieczoru.

W trzecim starciu zmierzył się nasz rodak Jarosław Zawodni z faworytem publiczności Tadejem Toplakiem. Była to trzecia walka Toplaka na ringach Enfusion Live. W grudniu 2012 roku pokazał się bardzo dobrej strony wygrywając przez decyzję sędziowską z chorwackim zawodnikiem Ivanem Staniciem. Po raz kolejny walczył na gali w Barcelonie gdzie uległ przez nokaut z portugalskim fighterem Moisesem Ruibalem. Tym razem na jego drodze stanął Polak – Jarosław Zawodni. Sobotnia walka była bardzo wyrównana – obaj zawodnicy pokazali naprawdę wysoki poziom wyszkolenia i ogromne serce do walki. Pierwszą runda remisowa – ciężko wskazać było kto był lepszy w tym starciu. W drugiej rundzie śmielej rozpoczął Tadej Toplak jednak Zawodni nie pozostawał dłużny – Polak szedł za ciosem i skutecznie odpowiadał seriami. W trzeciej rundzie walka wyglądała bardzo podobnie – obaj zawodnicy ani na moment nie odpuszczali i w mojej ocenie był to bardzo ciekawy pojedynek, który przyniósł kibicom z pewnością wiele emocji. Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Tadej Toplak. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję oglądać naszego reprezentanta na ringach Enfusion.

Walką wieczoru był pojedynek o pas w kategorii -57 kg pomiędzy Iloną Wijmans a Nevenką Mikulić. Starcie zakontraktowano na dystansie 5 x 3 minuty. Tutaj nie było żadnej niespodzianki – przez całą walkę dominowała reprezentantka Holandii, która z resztą trenuje w teamie Melvina Manhoefa (rywal Mameda Khalidowa podczas zbliżającej się gali KSW 23). Nevenka Mikulic próbowała kilka razy „odgryźć się” swojej rywalce podchodząc do półdystansu jednak nie zdołała zaskoczyć dobrze przygotowaną Wijmans. Tym sposobem mistrzowski pas w kategorii – 57 kg zdobyła Ilona Wijmans.

W piątej walce tego wieczoru spotkali się Jasmin Becirović (Słowenia) z Maximem Osiptsowem (Rosja). Początkowo starcie toczyło się pod dyktando Rosjanina – narzucił Becirovićowi szybkie tempo wyprowadzając wiele skutecznych i przede wszystkim celnych kombinacji. Pod koniec drugiej rundy Osiptsow zaczął opadać z sił co bardzo dobrze wykorzystał Becirović – reprezentant Słowenii znany jest z silnego i nokautującego ciosu i właśnie tym sposobem próbował skończyć walkę. W trzeciej rundzie dwa razy posłał Rosjanina na deski co zaważyło na werdykcie sędziowskim i to właśnie Becirović okazał się zwycięzcą tej walki.

Ostatnie starcie rozegrane było pomiędzy gwiazdą organizacji Enfusion Mirko Vorkapiciem a reprezentantem Tajlandii Longhernem SuperPro Samui. Początkowo przewagę miał Vorkapić, kilka razy celnie punktując przeciwnika, jednak Tajlandczyk szybko się otrząsnął i ruszył do ataku. Wszystkie trzy rundy były bardzo wyrównane – faworyt publiczności wyraźnie nie miał pomysłu na walkę. W pewnym momencie Longhern nawet się rozluźnił i prowokował Vorkapicia opuszczając gardę i szybko zmieniając nogę wykroczną. Dla wielu powinna zostać ogłoszona runda dodatkowa jednak sędziowie byli innego zdania – jednogłośną decyzją zwyciężył Mirko Vorkapić.

Stevan Zivkovic (Serbia) pokonał Aleša Zaveca (Słowenia) przez decyzję 3-0
Samo Petje (Słowenia) pokonał Rungsiama Superpro Samui (Tajlandia) przez KO w 1 rundzie
Tadej Toplak (Słowenia) pokonał Jarosława Zawodni (Polska) przez niejednogłośną decyzję 2-0
Ilona Wijmans (Holandia) pokonała Nevenkę Mikulić (Chorwacja) przez decyzję 3-0
Jasmin Bećirović (Słowenia) pokonał Maxima Osiptsova (Rosja) przez decyzję 3-0
Mirko Vorkapić (Słowenia) pokonał Longerna Superpro Samui (Tajlandia) przez decyzję 3-0

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
podobno
podobno
9 lat temu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x