GLORY 6 : Istanbul już w najbliższą sobotę

autor:
03 Kwiecień 2013
GLORY 6 : Istanbul już w najbliższą sobotę

Kolejny turniej z cyklu GLORY odbędzie się już w najbliższą sobotę – 6 kwietnia. Ostatnie zawody miały miejsce w Londynie , tym razem gospodarzem będzie tureckie miasto Istambuł. Walką wieczoru będzie pojedynek Gokhana Saki z Danielem Ghitą. Zwycięzca tego starcia będzie pretendował do walki o pas z obecnym mistrzem wagi ciężkiej Semmym Schiltem.

Gokhan Saki (79-16, 55 KO) po raz drugi zmierzy się z Danielem Ghitą (46-8, 35 KO). Tym razem będzie to walka wieczoru podczas zawodów GLORY : 6 Istanbul. Obaj zawodnicy mają sobie coś do udowodnienia – będzie to swoisty rewanż za pojedynek z 2010 roku który wygrał Gokhan Saki. Decyzja dla wielu nie była taka oczywista, potrzebna była dodatkowa runda do wyłonienia zwycięzcy. Sędziowie uznali wyższość Sakiego jednak wiele osób twierdzi, że to właśnie Ghita pokazał więcej i powinien wygrać to starcie.

Marcus Luer, Dyrektor Glory Sports International (GSI), powiedział w jednym z wywiadów :

„Walka pomiędzy Danielem Ghitą a Gokhanem Sakim będzie bardzo emocjonującym pojedynkiem. Być może będzie to jedna z ważniejszych walk w karierze obu zawodników. Ten kto pokona swojego rywala będzie pretendował do walki o pas mistrza wagi ciężkiej, który obecnie dzierży Semmy Schilt.”

Jak wynika z wypowiedzi Marcusa Luera, walka o pas mistrza wagi ciężkiej jest już blisko. Póki co będziemy mogli ocenić formę Sakiego oraz Ghity już w najbliższy weekend – zmierzą się ze sobą numer 2 oraz numer 3 światowego rankingu wagi ciężkiej. Z pewnością o wiele pewniej tego wieczoru będzie czuł się Gokhan Saki. Na co dzień mieszkający w Holandii, z pochodzenia Turek, będzie walczył „u siebie”. Jak przyznał w jednym z wywiadów :

„Nie mogę doczekać się już walki. Zamierzam dać z siebie wszystko. Udowodnię, że przyznanie mi wygranej w ostatnim pojedynku nie było pomyłką. Liczę na efektowny nokaut – Istambuł to moje miasto. Walczę u siebie”.

Daniel Ghita również liczy na wygraną w zbliżającym się pojedynku z Sakim. Jeśli zwycięży i dojdzie do walki o pas z Semmym Schiltem będzie mógł zrewanżować się za porażkę w turnieju noworocznym GLORY Grand Slam. Przypominamy, że Ghita przegrał w końcówce pierwszej rundy – wysokim kopnięciem w głowę Schilt doprowadził do liczenia Ghity. Rumun podniósł się z desek jednak sędzia przerwał walkę i tym samym zwycięzcą turnieju wagi ciężkiej GLORY : 4 Tokio został Semmy Schilt.

Pełna karta walk GLORY 6 : Istanbul prezentuje się następująco :

Gökhan Saki vs Daniel Ghita
Muzaffer Gemici. vs. Samet Keser
Orhan Karalioğlu. vs. Nattan Van Thon
Hünkar Kılıç. vs. Max Baumert
Oğuz Ovguer. vs. Jhafar Wilnis
Ertan Balaban. vs. Vitaly Bigdaş
Burak Ugur. vs. Masovd Mineal
Kenan Günaydın. vs. Guvenç Akiyev
Hünkar Kılıç. vs. Max Baumert
Lhoucine Ouzgni vs Marc de Bonte
Jonatan Oliveira vs Beunung Top Kickboxing
Ismail Uzuner vs Roman Mailov
Mourad Bouzidi vs Fabiano Cyclone
Una Unzai vs Fillip Verlinden
Nieky Holzken vs Karim Ghajji
Murat Direkci vs Joseph Valtellini

Komentarze