GLORY 7 : Milan. Petrosyan i van Roosmalen wygrywają

autor:
22 Kwiecień 2013
4
GLORY 7 : Milan. Petrosyan i van Roosmalen wygrywają

W weekend odbyła się kolejna gala z cyklu GLORY. Gospodarzem zawodów była światowa stolica mody – Mediolan, gdzie rywalizowali ze sobą tacy zawodnicy jak : Giorgio Petrosyan, Robin van Roosmalen, Murthel Groenhart czy Yuri Bessmertny. Wyniki poszczególnych walk w środku posta.

20 kwietnia w Mediolanie odbyła się siódma gala z cyklu GLORY. Podczas zawodów odbyło się wiele ważnych pojedynków z których wiele się wyjaśniło. Walką wieczoru było starcie Giorgio Petrosyana z Hafidem El Boustatim. Petrosyan jest numerem jeden światowego rankingu wagi lekkiej i po raz kolejny udowodnił, że absolutnie zasłużenie. Walka przebiegła całkowicie pod dyktando Włocha – Bousati praktycznie nie istniał. Wydawałoby się, że Petrosyan jest przygotowany do starcia na sto procent – jak się później okazało, zawodnik przyznał na konferencji prasowej po walce, że nie był w pełni swoich sił. Borykał się z kilkoma drobnymi kontuzjami, co uniemożliwiło mu wykonanie całego planu przygotowawczego. Na odpowiedź Hafida El Boustatiego nie trzeba było długo czekać. Fighter odniósł się do słów swojego rywala komentując, że nie lubi właśnie takich wypowiedzi. Nie dość, że wyraźnie przegrał walkę to jeszcze przeciwnik twierdzi, że nie był w pełni zdrowy, co dodatkowo rzuca cień na poziom przygotowania i umiejętności Marokańczyka.

Kolejnym bardzo ciekawym pojedynkiem była walka Robina van Roosmalena z Murthelem Groenhartem. Roosmalen jest drugi w światowym rankingu wagi lekkiej, tuż za Giorgio Petrosyanem. Groenhart natomiast to aktualny mistrz organizacji K-1 Max, który w spektakularnym stylu zdobył mistrzostwo. Walka pomiędzy van Roosmalenem a Groenhartem to swoiste porównanie zawodników na tle dwóch największych i najpopularniejszych organizacji na świecie – GLORY kontra K-1. W pojedynku obu zawodników bardzo blado wypadł reprezentant Surinamu. Murthel Groenhart już w pierwszej rundzie leżał na deskach. Sytuacja powtórzyła się również w drugim starciu – wyśmiewany przez Groenharta van Roosmalen (reprezentant Surinamu jest o wiele wyższy od reprezentanta Holandii, co wiele razy podkreślał) praktycznie zmiażdżył rywala i zwyciężył jednogłośnie na punkty.

Trzeci bardzo emocjonujący pojedynek rozegrał się pomiędzy Yurym Bessmertnym a Davitem Kirią. Niespodziewanie zwyciężył Kiria udowadniając, że jest gotów walczyć z najlepszą czołówką światowego kickboxingu. Warto podkreślić, że Bessmertny jest bardzo doświadczony i uznawany za jednego z najlepszych zawodników w Europie w kategorii wagowej do -70 kg.

Wyniki walk prezentują się następująco :

Giorgio Petrosyan pokonał. Hafida El Boustatiego przez decyzję
Robin van Roosmalen pokonał Murthela Groenharta przez decyzję
Davit Kiria pokonał Yury’ego Bessmertny’ego przez decyzję
Rico Verhoeven pokonał Jhonata Diniza przez decyzję
Artem Levin pokonał Sahaka Parparyana przez decyzję (Extra Round)
Chingiz Allazov vs Marat Gregorian – techniczny remis; walka przerwana przez kontuzję
Kaoponlek pokonał. Sergio Wielzena przez decyzję
Michael Duut pokonał Steve’a McKinnona przez decyzję
Karapet Karapetyan pokonał Roberto Cocco przez decyzję

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

4
Dodaj komentarz

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ArturF. GeorgiewDominik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur
Offline

Dobra mój błąd. Nie zauważyłem że macie takie nagłówki jak „grappling” i „K-1”, a wcześniejsze newsy o ADCC czy o zapasach były mimo wszystko w jakiś sposób powiązane z mma (np. w ADCC startował ktoś kto walczy w mma, a zapasy – w głównej roli przeważni Janikowski, który jest związany ze środowiskiem mma).

F. Georgiew
Gość
F. Georgiew
Offline

Artur: nagłówek portalu i działy wyraźnie sugerują, że zajmujemy się w mniejszym stopniu także najważniejszymi informacjami z innych formuł i sportów walki. Ja pisałem sporo o ADCC, trochę o igrzyskach olimpijskich, raz czy drugi o zapasach i wrzucałem najważniejsze walki i filmy z BJJ, Michał informuje o najważniejszych wydarzeniach stójkowych. Tyle.

Dominik
Gość
Dominik
Offline

jak 3-0? Przecież Glory od dawna nie uznaje takiego punktowania, sędziuje 5 sędziów i zazwyczaj punktują 10-9, 10-8…

Artur
Gość
Artur
Offline

Co to ma wspólnego z mma?