GLORY 7 : Milan. Petrosyan i van Roosmalen wygrywają

autor:
22 Kwiecień 2013
GLORY 7 : Milan. Petrosyan i van Roosmalen wygrywają

W weekend odbyła się kolejna gala z cyklu GLORY. Gospodarzem zawodów była światowa stolica mody – Mediolan, gdzie rywalizowali ze sobą tacy zawodnicy jak : Giorgio Petrosyan, Robin van Roosmalen, Murthel Groenhart czy Yuri Bessmertny. Wyniki poszczególnych walk w środku posta.

20 kwietnia w Mediolanie odbyła się siódma gala z cyklu GLORY. Podczas zawodów odbyło się wiele ważnych pojedynków z których wiele się wyjaśniło. Walką wieczoru było starcie Giorgio Petrosyana z Hafidem El Boustatim. Petrosyan jest numerem jeden światowego rankingu wagi lekkiej i po raz kolejny udowodnił, że absolutnie zasłużenie. Walka przebiegła całkowicie pod dyktando Włocha – Bousati praktycznie nie istniał. Wydawałoby się, że Petrosyan jest przygotowany do starcia na sto procent – jak się później okazało, zawodnik przyznał na konferencji prasowej po walce, że nie był w pełni swoich sił. Borykał się z kilkoma drobnymi kontuzjami, co uniemożliwiło mu wykonanie całego planu przygotowawczego. Na odpowiedź Hafida El Boustatiego nie trzeba było długo czekać. Fighter odniósł się do słów swojego rywala komentując, że nie lubi właśnie takich wypowiedzi. Nie dość, że wyraźnie przegrał walkę to jeszcze przeciwnik twierdzi, że nie był w pełni zdrowy, co dodatkowo rzuca cień na poziom przygotowania i umiejętności Marokańczyka.

Kolejnym bardzo ciekawym pojedynkiem była walka Robina van Roosmalena z Murthelem Groenhartem. Roosmalen jest drugi w światowym rankingu wagi lekkiej, tuż za Giorgio Petrosyanem. Groenhart natomiast to aktualny mistrz organizacji K-1 Max, który w spektakularnym stylu zdobył mistrzostwo. Walka pomiędzy van Roosmalenem a Groenhartem to swoiste porównanie zawodników na tle dwóch największych i najpopularniejszych organizacji na świecie – GLORY kontra K-1. W pojedynku obu zawodników bardzo blado wypadł reprezentant Surinamu. Murthel Groenhart już w pierwszej rundzie leżał na deskach. Sytuacja powtórzyła się również w drugim starciu – wyśmiewany przez Groenharta van Roosmalen (reprezentant Surinamu jest o wiele wyższy od reprezentanta Holandii, co wiele razy podkreślał) praktycznie zmiażdżył rywala i zwyciężył jednogłośnie na punkty.

Trzeci bardzo emocjonujący pojedynek rozegrał się pomiędzy Yurym Bessmertnym a Davitem Kirią. Niespodziewanie zwyciężył Kiria udowadniając, że jest gotów walczyć z najlepszą czołówką światowego kickboxingu. Warto podkreślić, że Bessmertny jest bardzo doświadczony i uznawany za jednego z najlepszych zawodników w Europie w kategorii wagowej do -70 kg.

Wyniki walk prezentują się następująco :

Giorgio Petrosyan pokonał. Hafida El Boustatiego przez decyzję
Robin van Roosmalen pokonał Murthela Groenharta przez decyzję
Davit Kiria pokonał Yury’ego Bessmertny’ego przez decyzję
Rico Verhoeven pokonał Jhonata Diniza przez decyzję
Artem Levin pokonał Sahaka Parparyana przez decyzję (Extra Round)
Chingiz Allazov vs Marat Gregorian – techniczny remis; walka przerwana przez kontuzję
Kaoponlek pokonał. Sergio Wielzena przez decyzję
Michael Duut pokonał Steve’a McKinnona przez decyzję
Karapet Karapetyan pokonał Roberto Cocco przez decyzję

Komentarze

 • Artur

  Co to ma wspólnego z mma?

 • Dominik

  jak 3-0? Przecież Glory od dawna nie uznaje takiego punktowania, sędziuje 5 sędziów i zazwyczaj punktują 10-9, 10-8…

 • F. Georgiew

  Artur: nagłówek portalu i działy wyraźnie sugerują, że zajmujemy się w mniejszym stopniu także najważniejszymi informacjami z innych formuł i sportów walki. Ja pisałem sporo o ADCC, trochę o igrzyskach olimpijskich, raz czy drugi o zapasach i wrzucałem najważniejsze walki i filmy z BJJ, Michał informuje o najważniejszych wydarzeniach stójkowych. Tyle.

 • Artur

  Dobra mój błąd. Nie zauważyłem że macie takie nagłówki jak „grappling” i „K-1”, a wcześniejsze newsy o ADCC czy o zapasach były mimo wszystko w jakiś sposób powiązane z mma (np. w ADCC startował ktoś kto walczy w mma, a zapasy – w głównej roli przeważni Janikowski, który jest związany ze środowiskiem mma).