Marcin Naruszczka wygrywa pas Respect FC w imponującym stylu

14 Kwiecień 2013
Marcin Naruszczka wygrywa pas Respect FC w imponującym stylu

Tej wygranej Marcin Naruszczka (12-2) potrzebował bardziej niż pasa organizacji Respect FC, który zdobył kilka chwil temu w Niemczech, nokautując w imponującym stylu niepokonanego do niedawna Nicolasa Penzera (7-1).

Pojedynek w Dormagen od samego początku toczył się w agresywnym tempie, z mocnymi kopnięciami po obu stronach. Marcin dość pewnie i szybko postanowił obalić Penzera a gdy ten prawie uchodzi cało z niebezpiecznej sytuacji w jakiej się znalazł, Marcin zdołał obronić pozycję i jednocześnie posłał kilka mocnych uderzeń z góry. W tym samym momencie zakończyła się runda 1.

Kolejna runda zaczyna się podobnie jak pierwsza, czyli od pojedynczych ataków po obu stronach. W pewnym momencie Niemiec zdołał zepchnąć Marcina do narożnika, jednak ten obrócił pozycję na swoją korzyść. Trafia kilka razy na tyle mocno, że Nicolas zaczął okazywać tego skutki, odwracając się od uderzeń. W tej sytuacji najlepszą obroną był atak, dzięki któremu Nicolas kilka razy trafił Marcina. Akcja przeniosła się ostatecznie do parteru, gdzie Polak posłał kilka celnych kopnięć kolanem i zmusił Penzera do poddania się. Marcin Naruszczka zostaje nowym mistrzem wagi średniej po zaledwie 9 minutach i 38 sekundach pojedynku.

Komentarze

 • MAKI

  Jakieś video ? 😉

 • Kamil

  Powiem tak – szacun. Lubie bardzo Naruszczkę i bardzo mu kibicuję. Bardzo szkoda mi tych przegranych w KSW, ale tam głównie wina zrzucania wagi. O ile w pierwszej walce z Borysem było względnie wyrównanie, tak z Moksem już troszkę sam się nadział na gilotynę. Mam nadzieję, że dostanie jeszcze szansę walki w KSW i to w normalnej kategorii wagowej (czyt. -84kg). Najchętniej widziałbym go ze Strusem (chociaż mniemam, że Piotrek może nie podołać) albo z Karaoglu (i tu chyba też z tego powodu, żeby jeszcze raz zobaczyć jego wyjście do ringu).

 • Tobiash88

  Gratulacje dla zwycięzcy. Życzę dalszych sukcesów. W relacji strasznie razi mnie wygrana po „zaledwie” 9 minutach – przestańcie już cukrować i przesadzać.

 • Pako

  No fajnie ale mam pewne watpliwosci,Mistrz niemieckiej federacji,ktory walczac w Pl dostaje podwojnie klepy 🙂 to co by bylo jak by Borys i Rafał pojechali w Niemcy 🙂

 • Bimber

  Tobiash!9 minut na zdrowego, niepokonanego faceta w mma to jest „zaledwie” a jak nie wierzysz to wyskocz!

 • Tobiash88

  Bimber! Gdyby ta walka odbyła się np. na KSW gdy jeszcze obowiązywał system tylko dwóch rund po 5 minut to rozumiem że dla ciebie byłoby to „zaledwie” po prawie całej walce. Trochę obiektywizmu. Pozdrawiam. Bez napinki..

 • Bimber

  Ale na respekcie są…3…rundy…

 • adam

  na respekcie walki mistrzowskie maja piec rund nie trzy..