Marcin Naruszczka wygrywa pas Respect FC w imponującym stylu

14 Kwiecień 2013
8

Tej wygranej Marcin Naruszczka (12-2) potrzebował bardziej niż pasa organizacji Respect FC, który zdobył kilka chwil temu w Niemczech, nokautując w imponującym stylu niepokonanego do niedawna Nicolasa Penzera (7-1).

Pojedynek w Dormagen od samego początku toczył się w agresywnym tempie, z mocnymi kopnięciami po obu stronach. Marcin dość pewnie i szybko postanowił obalić Penzera a gdy ten prawie uchodzi cało z niebezpiecznej sytuacji w jakiej się znalazł, Marcin zdołał obronić pozycję i jednocześnie posłał kilka mocnych uderzeń z góry. W tym samym momencie zakończyła się runda 1.

Kolejna runda zaczyna się podobnie jak pierwsza, czyli od pojedynczych ataków po obu stronach. W pewnym momencie Niemiec zdołał zepchnąć Marcina do narożnika, jednak ten obrócił pozycję na swoją korzyść. Trafia kilka razy na tyle mocno, że Nicolas zaczął okazywać tego skutki, odwracając się od uderzeń. W tej sytuacji najlepszą obroną był atak, dzięki któremu Nicolas kilka razy trafił Marcina. Akcja przeniosła się ostatecznie do parteru, gdzie Polak posłał kilka celnych kopnięć kolanem i zmusił Penzera do poddania się. Marcin Naruszczka zostaje nowym mistrzem wagi średniej po zaledwie 9 minutach i 38 sekundach pojedynku.