Michał Fijałka vs. Michał Gutowski walką wieczoru XCage 5

autor:
11 Kwiecień 2013
Michał Fijałka vs. Michał Gutowski walką wieczoru XCage 5

null

Dwaj byli przyjaciele ze Szczecina spotkają się w walce wieczoru gali XCage 5, 17 maja w Toruniu. Mowa tu oczywiście od dwóch czołowych półciężkich w Polsce, czyli Michale Fijałce (8-3) i Michale Gutowskim (5-2).

Popularni „Sztanga” i „Gutek” znają się od kilkunastu lat. Obaj trenowali w Linke Gold Team, a następnie w Berserker’s Team. Ich znajomość zakończyły konflikt, który teraz będą mieli okazję wyjaśnić w oktagonie.

W swoim jedynym ubiegłorocznym występie, Fijałka po raz drugi uległ Holendrowi, Hansowi Stringerowi. Wcześniej odprawiał przed czasem Hracho Darpinyana i Krzysztofa Gołaszewskiego. Zanim jednak stanie naprzeciw Gutowskiego, czeka go ciężka walka z Karolem Celińskim na MMA Attack 3.

Reprezentujący obecnie barwy Okniński MMA Team „Gutek” miał bardzo udany rok 2012. Najpierw przerwał złą passę porażek, poddając w 59 sek. Damiana Kubiaka, następnie odniósł cenne zwycięstwo w Szwecji, gdzie wypunktował Johana Jorupa, a w grudniu potrzebował zaledwie 40 sek. na poddanie Marcina Elsnera.

Komentarze

 • Yeri

  Fajna walka, ich poprzednie walki też bardzo ciekawe, będzie co oglądać.
  jak już plotkujemy to wie ktoś o co im poszło, że się już nie lubią??

 • A. Wysokiński

  O co poszło nie wnikamy, a sama walka owszem, zapowiada się bardzo ciekawie.
  Między oboma zawodnikami gorąco było już pod koniec marca, na MP submission fighting w Szczecinie. Obyło się jednak bez rękoczynów. 😉

 • Yeri

  No to tylko czekać do walki i oby się bez kontuzji obyło w poprzednich pojedynkach.I czekam na całą rozpiskę XC 5.