Mirosław Okniński o tym: „Kto robi najwięcej szkody w Polskim MMA?” [UPDATE]

06 Kwiecień 2013
Mirosław Okniński o tym: „Kto robi najwięcej szkody w Polskim MMA?” [UPDATE]

Niecałą godzinę temu na facebooku Mirosława Oknińskiego ukazał się dość obszerny i osobisty materiał o sytuacji w polskich mediach branżowych. Zdajemy sobie sprawę, że temat nieco kontrowersyjny i może zostać źle odebrany, ale ponieważ wielokrotnie zadawano nam pytania w tej kwestii, sami jesteśmy ciekawi zdania naszych czytelników. Poniżej, przedstawiamy punkt widzenia trenera i organizatora PLMMA a ocenę pozostawiamy Wam.

Zagadka kto robi najwięcej szkody w Polskim MMA.
1. Ekipa małolatów redaktorów przyjęła strategię kreowania rzeczywistości w polskim MMA nie mając żadnych podstaw merytorycznych i są to wyłącznie teoretycy. Głównie kierują się zyskiem i parciem na szkło i to trzeba podkreslić.

– żaden z redaktorów nigdy nie był zawodnikiem
– żaden nigdy nie trenował niczego
– żaden nie ukończył kursu czy szkolenia sędziowskiego, a mimo to sędziują walki

– redaktorzy są dziennikarzami, sędziami, tłumaczami a nawet typują walki na portalu, które potem sędziują np. przy okazji gal KSW
– redaktor taki jak ……………. bez doświadczenia w sportach walki pracuje za ciężkie pieniądze jako:
– matchmaker przy MMA Attack
– jako pomocnik przy KSW
– doradca Fighters Arena
– programie MMA Master, gdzie nawet sędziuje walki
– jest dyrektorem Super Ligi MMA
– dodatkowo rozdają nagrody nazywane Heraklesami i wiadomo że dają tym z których chcą lub sciągają characz
– .redaktorek…………….. pluł rok temu na walkę Najman-Burneika a dziś zestawił dla MMA Attack Ozdobę z Burneiką. Najman jeszcze kojarzy się z walkami a czym kojarzy się Ozdoba

– zrobili Konwent MMA w 2012 roku, mieli fanów na facebooku (13 tysięcy), którzy pisali że „hurra, hurra” a na Konwent przyszlo 50 osób! Kompletna klapa i świadczy że ich wpływ jest znikomy na polskie MMA
– próbowali sprzedawać bilety i dostępy PPV do PLMMA i nie sprzedali nic co świadczy, że nie ma to żadnego przelożenia na sprzedaż
– są patronem medialnym KSW a przy ostatniej gali część trybun na 5 tysięcznej hali świeciła pustkami, podobnie było przy gali MMA Attack I przy drugiej sytuację ratował Marcin Najman i Robert Burneika a więc de facto anty-fani i fani kulturystyki, którzy przyszli na tę walkę
– byli patronami takich gal jak Profihgt i gwarantowali zainteresowanie fanów tymi wydarzeniami a skończyło się odwolywaniem gali z powodu nikłego zainteresowania kibiców. To o czym to świadczy?
– na kilku galach gdzie oferowali organizatorom wsparcie bylo malo kibiców

Apel do organizatorów zawodników i trenerów nie dajcie się manipulować małolatom, jak zgadniecie kto to,
to pijawki które chcą na was zarobić, w dupie mają dobro tego sportu.

M.Okniński

A jaką opinię na temat powyższej treści mają czytelnicy?

UPDATE: Oto oficjalna odpowiedź Pawła Kowalika z portalu www.mmarocks.pl

Z ogromnym żalem przyjąłem oparte głównie na kłamstwach oświadczenie trenera Mirosława Oknińskiego. Zmuszony jestem sprostować kłamstwa rozpowszechnione przez bez wątpienia legendarną postać polskiego MMA.

Nie jest prawdą, że żaden z redaktorów portalu MMARocks.pl nigdy nie trenował sportów walki, czy nie startował na żadnych zawodach. Jest to kłamstwo, które uderza przede wszystkim w takie osoby jak Jakub Bijan, Robert Górski i Tomasz Chmura. Większość redakcji miała czynny kontakt z różnymi sportami walki. Jest prawdą, że ja właściwie nigdy nie trenowałem sportów walki, ale nie widzę związku z pracą dziennikarza, a tym bardziej z pracą matchmakera.
Nie jest prawdą, że redaktor naczelny naszego portalu Wojsław Rysiewski typuje walki, które później sędziuje. Tak samo jak ja nigdy nie typuję walk, które zestawiam.
Nie jest prawdą, że na Konwent przyszło 50 osób. Trener Okniński nie może wiedzieć ile przyszło, bo sam zbojkotował imprezę, której założeniem było jednoczenie środowiska MMA i wyjście do fanów.
Nie jest prawdą, że jakiejkolwiek organizacji gwarantowaliśmy, że zapełnimy halę poprzez informacje zamieszczane na portalu MMARocks. Zawsze chętnie zamieszczaliśmy informacje o wszystkich polskich galach i zachęcaliśmy fanów do udziału w mniejszych i lokalnych galach, ale nie można zrzucać na nas odpowiedzialności za słabe wyniki sprzedaży biletów czy transmisji PPV.
Nie jest prawdą, że zestawiłem pojedynek Roberta Burneiki z Dawidem Ozdobą, o czym trener Mirosław Okniński nawet ze mną rozmawiał, po ogłoszeniu pojedynku. Powiedziałem wówczas trenerowi Oknińskiemu, że ta walka leży już daleko poza granicami sportu i jest cyrkiem rozrywkowym. Pogląd ten podtrzymuję.
Faktem jest, że w różnych rolach współpracuję z wieloma polskimi organizacjami w tym z MMA Attack i Fighters Areną oraz Superligą MSW. W tych dwóch pierwszych organizacjach moim głównym zadaniem jest dbałość o poziom sportowy, przy jednoczesnej racjonalizacji budżetu, a także dbałość o bezpieczeństwo zawodników i bezstronne sędziowanie. Udało mi się także namierzyć i odsunąć osoby, które oszukiwały organizatorów i zawodników.
Faktem jest, że sędziowałem sparingi (a nie walki) w programie MMAster. Sędziowałem w życiu ponad 700 spotkań koszykówki, co przekłada się na pewność siebie i sprawność w podejmowaniu decyzji oraz sprawne oko do detali. Jeszcze nikt nie zarzucił mi, że sędziowałem źle. Nic jednak nie wskazuje na to, bym miał wziąć się za sędziowanie zawodowych pojedynków ani jako ringowy, ani jako punktowy.
Absolutną nieprawdą jest stwierdzenie, że Heraklesy dajemy tym, od których ściągamy haracz lub od których jakikolwiek haracz chcemy ściągać. Heraklesy otrzymują ludzie, którzy ciężką pracą je sobie wywalczyli, a statuetki otrzymali przecież Mirosław Okniński i jego podopieczny Krzysztof Jotko.
Nie jest prawdą, że motywacją do mojej działalności w polskim MMA są „ciężkie pieniądze i parcie na szkło”. Nigdzie się nie wpycham, to nie ja dzwonię do telewizji, by się pokazać, a telewizja dzwoni do mnie, bo najwidoczniej ceni mnie jako eksperta. Wielokrotnie pomagałem też zawodnikom i organizatorom bezinteresownie. Zwłaszcza młodszym zawodnikom lub takim, którzy mają trudniejszą sytuację oraz tym organizatorom, którzy mają problem, by w ogóle dopiąć budżet.
Trener Okniński nazywa nas „pijawkami, które chcą zarobić i w dupie mają dobro tego sportu”, ale nie jest w stanie wskazać ani jednego organizatora lub zawodnika, który został oszukany. Przy okazji uważam, że określenie mnie osobą, która „w dupie ma dobro tego sportu” jest głęboko niesprawiedliwe.

Doprawdy ciężko jest mi zrozumieć motyw, którym kierował się Mirosław Okniński, atakując moją osobę i moich redakcyjnych kolegów. Ani nie jesteśmy małolatami (średnia wieku około 30 lat), ani nikogo nie oszukujemy. Staramy się codziennie dostarczać fanom MMA solidną porcję informacji. Zaglądamy na mniejsze i lokalne gale, informujemy o walkach zawodników, którzy dopiero zaczynają w tym sporcie, chociaż z finansowego punktu widzenia jest to dla nas nieopłacalne. To bardzo zaskakujące, że zarzuca się portalowi informowanie o galach, tym bardziej, że jesteśmy portalem, który stara się terminowo odnotować wszystkie zawodowe walki, odbywające się w Polsce, a z wielu mniejszych gal przekazuje wyniki na żywo.

Jest prawdą, że współpracuję z większością polskich organizacji oraz ze wszystkimi czołowymi organizacjami w Polsce. Robię to jawnie, nie ukrywam wielu funkcji, które pełnię i przede wszystkim jestem uczciwy względem osób, dla których pracuję. Trenerowi Oknińskiemu przeszkadza liczba pełnionych przeze mnie funkcji, ale nie jest w stanie udowodnić mi żadnego oszustwa, a jestem przekonany, że pozytywnej opinii na mój temat mogą udzielić właściciele takich organizacji jak KSW, MMA Attack, Fighters Arena, xCage, Berserker’s Arena i zapewne wiele innych organizacji, a także wielu trenerów i zawodników.

Mnogość funkcji, które pełnię wynika przede wszystkim z dwóch rzeczy. Po pierwsze staram się być uczciwy, a po drugie jestem osobą, która w polskim MMA nie ma konfliktów. Niespełna tydzień temu sam Mirosław Okniński dzwonił i proponował mi posadę dyrektora w Polskim Związku MMA i wówczas liczba pełnionych przeze mnie funkcji mu w niczym nie przeszkadzała. Wręcz przeciwnie, Mirosław Okniński widział we mnie osobę, która ma dobry kontakt ze środowiskiem i może zjednoczyć wiele frakcji. Powiedziałem, że na kolejną funkcję nie znajdę już czasu, ale zaproponowałem spotkanie, by porozmawiać o wizji takiego związku, który nie byłby machiną do pobierania haraczy od klubów i zawodników, a przy okazji pomagał i służył polskiemu środowisku.

Przy okazji trener Okniński postanowił na znak protestu oddać statuetkę Heraklesa. Miejsce Mirosława Oknińskiego w Galerii Sław polskiego MMA jest niepodważalne. Jeśli trenerowi przeszkadza statuetka, to proponuję ją zlicytować i dochód przeznaczyć na cel charytatywny. Mam jednak nadzieję, że gdy trener ochłonie, to jednak przemyśli sprawę i zmieni zdanie. Wiele razy i wielu osobom powtarzałem, że polskie MMA jest za małe na bezsensowne podziały i konflikty. Duma w kieszeń, schowajmy prywatne interesy i razem ciągnijmy ten wózek.

Pozdrawiam,

Paweł Kowalik

Komentarze

 • Mikey

  Jak nie trawie Pana Mirka to musze mu w tej kwestii przyznac racje

 • krzysiek

  mirek jest prawdopodobnie chory psychicznie

 • BB

  ale Pan Mirek sam ma problem z utrzymaniem swoich zawodników u siebie z każdym jest skonfliktowany.Mam wrażenie że przecenia swoją rolę i Polską scenę MMA Ci wspomiani redaktorzy starają się promować zawodników z Polski i robić co najlepsze z MMA ale obecnie chyba nie da się robić dużych gal bez freak fight- ów ( poza KSW). Dlatego kto że ktoś ma wiele spraw na głowie nie jest niczym złym to nie USA jest przecież.

 • Gzik

  Nie przepadam za Mirkiem, ale on tym razem dobrze mówi. Portale takie jak MMArocks czy Grapplerinfo oprócz tego że robią kawał dobrej roboty, to drugie tyle psują przez nadymanie się i arogancję.
  O tak brzydkich sprawkach jak pisanie tekstów pod kątem sponsora który załatwia darmowe ciuszki, sprzęt lub wejściówki nie ma co pisać, o zestawianiu drabinek tak żeby „nie-swoi” mieli pod górkę też nie, bo się zrobi za duży smród nawet bez podawania nazwisk…

 • Gzik

  Nie przepadam za Mirkiem, ale od dobrze mówi. Portale takie jak MMArocks czy Grapplerinfo oprócz tego że robią kawał dobrej roboty, to drugie tyle psują przez nadymanie się i arogancję.
  O tak brzydkich sprawkach jak pisanie tekstów pod kątem sponsora który załatwia darmowe ciuszki, sprzęt lub wejściówki nie ma co pisać, o zestawianiu drabinek tak żeby „nie-swoi” mieli pod górkę też nie, bo się zrobi za duży smród nawet bez podawania nazwisk…

 • F. Georgiew

  Zdecydowanie przesadzona opinia, w polskim MMA jest mało pieniędzy i dlatego trenerzy są organizatorami, sędziami, menadżerami w jednym. Sam Mirosław Okniński jest tego przykładem. To jednak prawda, że nie jest to zdrowa sytuacja i robi się z tego polityka, czasem nawet brudna.

 • pablomma

  Odnosze wrażenie że Okniński ma problemy emocjonalne

 • kenzi

  pan Mirek nieźle ciśnie jak nie trudno się domysleć miał na uwadze Pawła Kowalika z MMAROCKS

 • gtk

  Jak to napisał jeden z komentujących kiedyś …jeden z tych redaktorów zatrzymał się na etapie Mariusza Pudzianowskiego w MMA (nie obrażając oczywiście Mariusza któremu należy się szacunek chocby za checi i pracę)

 • Vanderley

  Link?

 • Rufus87

  „pan Mirek nieźle ciśnie jak nie trudno się domysleć miał na uwadze Pawła Kowalika z MMAROCKS”

  i Venoma, czyli redaktora naczelnego.

  Napiszę w ten sposób – trochę racji gościu ma, ale nie do końca. A patrząc na osobę redaktora stamtąd, tego od koszul ;-), to można dojść do wniosku, że nawet osobnik taki jak Ryszard z Klanu może być „ekspertem” od mma, jakby tylko chciał. Więc niekoniecznie trzeba coś trenować, by mieć o tym pojęcie. I tutaj rozjebało mnie to, jak ktos u nich napisał, ze owy redaktor ZAGLĄDAŁ NA ZAJĘCIA SUBMISSION FIGHTING NA W-F NA UW. Na tym jego przygoda z SW aktywnie się skończyła.

 • Lipe robicie panowie

  Wojtek może opowiedz jak dzwonisz do Martina z KSW z pytaniem czy możesz już coś napisać na „swojej stronie” zamiast wrzucać takie chore teksty chorego mirka

 • kerim85

  ladny pocisk na kowalika

 • adas

  ja w 80% procentach zgadzam sie z Mirkiem i te ciagłe cukrowanie jakie te Ksw jest zajebiste przez ekipe mmarocks a najbardziej mnie wkurza jak redakcja mmarocks nawet w komentarzach do obojetniej jakiej sprawy zwiaznej z ksw zwyklego użytkownika który sie wypowiedział nie po ich mysli neguje i próbuje wmówić ze nie ma racji załosna jest ta ekipa kukiełki ksw

 • Lipe robicie panowie

  Wojtek czemu usuwasz niewygodne dla siebie komentarze? Odnieś się może do nich zamiast usuwać. Napisz coś o bliskiej współpracy MMAnews z KSW skoro tak bardzo lubisz rozmawiać o pytaniach które zadawano ci wielokrotnie:

  „ale ponieważ wielokrotnie zadawano nam pytania w tej kwestii, sami jesteśmy ciekawi zdania naszych czytelników”

  MODERATOR: Nikt nie usuwa żadnych postów. Sprawdzone w spamie i w koszu.

 • F. Georgiew

  Tylko nie róbmy tu dyskusji kto trenuje co i ile, to jest najmniej ważne z całego tego wywodu. Dla mnie to trochę diagnoza całego polskiego środowiska MMA, w tym tego związanego z inicjatywami Oknińskiego, jak np. PLMMA.

  A co do telefonów do Martina, wyjaśniły sporo rzeczy i dawały oficjalne stanowisko KSW, gdy fani na to czekali. To akurat jest dobre ze strony KSW i chcielibyśmy, żeby inni organizatorzy czy managerowie zachowywali się w ten sposób.

 • Tidzej

  Franek, skoro „telefony do Martina wyjaśniały sporo rzeczy i dawały oficjalne stanowisko KSW gdy fani na to czekali” to wypadałoby uzyskać oficjalne stanowisko tej drugiej strony tutaj przed przeklejaniem tutaj tego wypracowania z facebooka.

  MODERATOR: TJ, przedstawiona została wersja Mirka z zaznaczeniem, że jest to tylko wersja Mirka a nie nasza. Możemy oczywiście umieścić pod artykułem update, bo macie prawo odpowiedzieć na jego zarzuty oficjalnie. Wyślij na maila portalowego, wkleimy.

 • Rufus87

  Ale o co ci chodzi? redakcja mialaby zadzwonic do miroslawa? przeciez on by nie chcial pewnie nawet z nimi gadac.

 • czytelnik

  Ma dużo racji. Sam zastanawiałem się jak dojrzałych ludzi związanych z tą dyscypliną nie wku*wiają ci pryszczaci młodzieńcy. A wywiadach próbuje się robić więcej lansu i bansu niż merytoryki CO JEST ZŁE. Ekipa MMANEWS robi fajne wywiady, tamtych wywiadów rocksów typu ,,co tam w mielnie u Cipka” albo ,,fajną masz koszule” nie da się słuchać.

 • This is me

  Mirek sam dostał Heraklesa, chce przez to powiedzieć że ten portal ściągnął z niego haracz ?
  Wtedy dziękował, teraz obraża. Jak się chce kogoś krytykować to warto miec pojęcie o czym się mówi. Jeśli by czytał wypowiedzi Kowalika to by wiedział że on nie zestawiał walki Ozdoby,żeby dać tylko jeden przykład.

  Prawda jest taka że ten Okniński to oszołom, tak jak Ci z was którzy uparcie jadą na relacje mmarocks z ksw, mimo całej krytyki wobec KSW z ich strony. Dla porównania może wojtek z mmanews się wypowie, on nie zamieszcza nic co by moglo zirytować kawula i lewandowskiego, jest to widoczne do tego stopnia że aż odnoszę wrażenie że pyta co moze napisać.

  Jak już macie krytykować to naprawdę znajdźcie jakies dobre argumenty a nie piszcie co wam się wydaje.

  MODERATOR: Błąd. Odbyliśmy nawet rozmowę z organizatorami KSW, mówiąc wprost, że jeżeli będą kontrowersje, nie zamierzamy milczeć i nie było problemu z przyjęciem tego do wiadomości.

 • ariel

  Mirosław Okniński to osoba medialna wychyla się ale dąży do swojego … w KSW nie są tyle marionetki jak to kolega wyżej napisał są tam też dobzi zawodnicy denerwują mnie tylko osoby takie jak Pariusz Pudzianowski i wielle innych takich jak teraz co wystąpią na MMA ATTACK nie musze chyba mówić o kim pisze „stejki” … a na temat HERKULESA prosze Zobaczyć Na facebooku u M.OKNIŃSKIEGO co zostało umieszczony
  cytuje treść na tablicy
  „Na znak protestu przeciw ludziom, którzy chcą manipulować polską sceną MMA
  zamierzam zwrócić statuetkę Heraklesa . M.Okniński”

 • czekamy na odpowiedź Escobara , dla mnie MMAROCKS najlepszym porttalem MMA w Polsce co nie znaczy że ten jest jakiś gorszy , według mnie Paweł odwala kawał świetnej pracy ;d pzdr

 • ariel

  a Mirek na pewno nie ma sporów z byłymi zawodnikami to zawodnicy odchodzą od niego .. tylu Naruszczka który od kiedy odszedł od Mirka cofa się w rozwoju „poznacie nowego marcina naruszczke jego slowa „-poznalismy tego ktory od klepał ;d SPÓJRZMY na Krzysztofa Jotko utalentowany chłopak ,za nim jest Ziółkowski i wielu innych z innych miast
  Grudziądz, Bielsko-Biała, Adam Okniński (jego syn) wiec
  niech Mirek Prowadzi ALMMA,PLMMA niech prowadzi to przez 4 lata wypromuje dobrych zawodników kórzy smiało będą mogli walczyć na KSW dajcie czasu 🙂

 • dominik

  dobrze gada chłop. wysiudali go bo nie ma plastikowego uśmiechu i zna się na robocie

 • michal

  tymczasem na twitterze u Kowalika o Okninskkim:D
  „Tydzień temu dzwonił i proponował posadę dyrektora w Polskim Związku MMA. Sam jestem w szoku”

  to już motyw myślę ze znamy…

 • Rufus87

  HAHAHAAHHAHAHAHA

 • WujekCiasto

  Nie kumam ocb Okninskiemu uwazam ,ze Kowalik i reszta z Mmarocks sa profesjonalistami i naprawde maja duzo fajnych inicjatyw, tak samo zreszta jak Mmanews.A co do wchodzenia w tylek KSW to posluchajcie SS jak czesto jada po K&L.Zreszta to nie chodzi chyba o to zeby bezmyslnie krytykowac??? Gdyby nie KSW to MMA w Polsce dalej by sie w stodolach odbywalo.

 • nemesis

  Ja tam wolę mmanews, niektóre chłopaczki z mmarocks sprawiają wrażenie aroganckich, szczególnie jeden wszechwiedzący.

 • kerim85

  wszyscy dobrze wiedza ze kowalik to Pan wszystkowiedzacy dobrze ze ktos wkoncu mu pojechal oficjalnie

 • Mechiko

  No ale przyznajcie, trochę racji Okninski ma

 • Mechiko

  Aha no i mimo wszystko brawa za odwagę !

 • WujekCiasto

  Znaczy co konkretnie takiego zlego Kowalik robi oprocz tego ze jest kims wiecej niz internetowym napinaczem?

 • This is me

  Przede wszystkim Kowalik działa i mu sie udaje. Nietrudno zauważyć co boli Oknińskiego – to że sam jest na bocznym torze i wkurza go gówniarz który ma większy wpływ na polskie MMA niz on. I oczywiscie dobrze ze ma, gdyby skłócony z całym światem, biedny pokrzywdzony Mirek mam więcej do powiedzenia to byłby tylko wiekszy burdel

 • zxc

  Haha, no to nieźle 😀
  Okniński coś kręci. Pisanie, ze MMA ROCKS liże tyłki KSW zakrawa o kpine. Panie Mirku- niech Pan obejrzy sobie video chaty mmarocks z właścicielami KSW- miejscami tak po nich jechali, że myślałem iż Kawulski i Lewandowski zaraz się popłaczą.

  Okniński zdecydowanie przesadza. Niektórzy redaktorzy MMA ROCKS są trochę zadufani, ale bez przesady.

 • zxc

  Aha i jeszcze chciałbym coś dodać:
  Mirek ubolewa nad tym, że ci redaktorzy są też sędziami, tłumaczami. A co z tego, że są tłumaczami? To jest jakiś minus? Serio, nie czaję toku myślenia Mirka. Żal tyłek ściska bo sam nie zna obcych języków w przeciwieństwie do ekipy MMA Rocks?

  Aha, pozdro dla RÓŻALA jak to czyta 😀
  Kilkoma słowami wypędziłeś trolla o nicku DX z powierzchni tego portalu 😀

 • tyson

  Mirek najzwyczajniej w świecie zazdrości chłopakom, proste. Skłócony z większością frustrat miałby mieć główny głoś w polskim mma ??? Chroń na panie… 🙂 Wszędzie węszy podstępy, wałki i układy, od których sam nie jest wolny. Macierewicz polskiego mma nam rośnie…Przecież to ta sama klika co boruta i inne przydupasy. Kiszą się we własnym sosie zawiści i nieudacznictwa.

 • HectorUFC

  Okniński ma racje. MMA rocks nie powinno tak się wozić. Kowalik to chyba najbogatszy redaktor w polskim MMA xD żart. Moim zdaniem weźcie sie wszyscy za promocje MMA Attack 3 😀 Bo troche promocja kuleje. żeby chociaż sprzedali z 8 tys biletów to juz by był mocny wynik, tylko że mało osob czyta mma rocks czy mmanews czy graplerinfo wiec promocja by byla lipna. MMA potrzebuje takich patronów medialnych jak onet, wp i może inne tego typu portale, ale moim zdaniem promocja mma należeć powinna do tych którzy się na tym znają czyli mma news no i mma rocks. Nie róbcie wojen tylko promójcie wszystkie mniejsze gale,a teraz skupcie sie na mma attack 3, bo to wielka szansa na rownowagę w polskim mma. Komentujcie spot reklamowy mmaa 3 na kanale na yt mma attack. Dziękuje za uwage mam nadzieje, że MMA w polsce bedzie promowane przez wlasciwych ludzi a nie jakis onet czy wp.

 • Mikey

  This is me – nie do konca sie z Toba zgodze, Kowalikowi sie udaje poniewaz stoja za nim media w postaci MMAROCKS, uznawany za najwiekszy portal MMA w Polsce. Okninski zajmuje sie typowo trenerka i jakby nie bylo jest prekursorem mma w polsce (pomijam jego charakter, wozenie sie jakby pozjadal wszystkie rozumy) to ze ludzie od niego odchodza to naturalna kolej rzeczy, u Kulaka jest podobnie Lukasz Christ,Mateusz Strzelczyk, Ireneusz Cholewa….
  To media kreuja kogos osobowosc/marke w necie. Kowalikowi sie udaje tylko dlatego zeby pozniej mogl pozytywnie napisac o tym na stronie.

 • Mikey

  zeby bylo jasne ja osobiscie uwazam MMANEWS za portal numer 1. Rocksi juz dawno sie sprzedali

 • Ultimate

  No to pojechał po MMARocks głównie po kowaliku, ale trzeba oddać to że jak typują walki przed KSW to Wojsław nie typuje ich wcale.
  Sam dostał ostatnio Heraklesa za którego dziękował… a teraz co??
  Sam wprowadził pudziana, trenował najmana więc sam przekroczył pewną bariere.
  Zgadzam się z Oknińskim że Kowalik przyczynił się do zestawienia
  Ozdoba-Burnejka, ośmieszając się tym. Po jaką cholere przeprowadził z nim ten wywiad. Ogladałem ostatni odcinek Fight Raport w OS gdzie Ozdoba przedstawiony był jako „ZAWODNIK MMA” no to są kpiny w tej polsce, jak widać niepotrzeba nic by zostać zawodnikiem MMA w Polsce.

 • zxc

  Fajny komentarz znalazłem pod wpisem Mirka na FB (swoją drogą jako redakcja powinniście linkować do źródła czyli profilu FB Oknińskiego)

  „Panie Mirku, z całym szacunkiem dla Pana i Pańskiego życiorysu, ale ten wpis jest pozbawiony większego sensu.

  1. Czy Pana zdaniem pisać o MMA mogą wyłącznie byli lub obecni zawodnicy i trenerzy? Jakoś w innych dyscyplinach nikt się o to nie czepia, na takiej samej zasadzie o muzyce piszą nie tylko muzycy, a o filmie nie tylko aktorzy i reżyserzy.
  2. Gwoli ścisłości – wg mojej wiedzy przynajmniej dwaj redaktorzy MMA Rocks (bo o tym portalu Pan pisze, nie rozumiem czemu Pan wprost nie podaje nazwy) trenowali w przeszłości sporty walki.
  3. W jaki sposób mieli oni kończyć kursy sędziowskie, skoro takie w Polsce w ogóle nie istnieją?
  4. Wojsław Rysiewski nigdy nie zabiera głosu w typowaniach walk na galach KSW, które ma sędziować.
  5. Co do Pawła Kowalika – ma Pan do niego pretensje o to, że polskie organizacje go w różnym charakterze zatrudniają? Skoro mu płacą (swoje własne pieniądze), to widocznie uważają że na to zasługuje i tyle w temacie.
  6. Tekst o „haraczach” za Heraklesy jest zwyczajnie śmieszny.
  7. Nie Paweł Kowalik, tylko Dariusz Cholewa zdecydował o zakontraktowaniu Ozdoby, mimo że sam pomysł niefortunnie zrodził się z żartu Pawła.
  8. Tłumaczenie „pustek”, czyli kilkudziesięciu wolnych miejsc na ostatnim KSW winą portalu? Ok…
  9. Niedorzeczne jest też sugerowanie, że patronat MMA Rocks miał negatywny wpływ na frekwencję na Pro Fight i PLMMA. Oczywiste jest, że promocja na stronie może mieć wpływ na ilość sprzedanych biletów, ale jedynie pozytywny. Proponuję odświeżyć pamięć – kilka lat temu poza środowiskiem prawie nikt w naszym kraju nie interesował się MMA. Popularność tego sportu zwiększył dopiero Pudzian, a także pojawienie się mieszanych sztuk walki w tv i innych mediach. Nie da się ukryć, że dużą rolę odegrało też MMA Rocks – wielu „Kowalskim” spodobały się walki Pudziana itp., po czym zaczęli szukać informacji o MMA w internecie i trafiło tam, coraz bardziej zagłębiając się w tą dyscyplinę. Na pewno gdyby nie było takich portali jak m.in. ten, to ludzie nie zainteresowaliby się tym sportem tak bardzo, co nie wpłynęłoby pozytywnie na dzisiejszą frekwencję na żadnym wydarzeniu związanym z MMA. Wiem to po sobie i wielu moich znajomych.

  Tak więc zagadka pt. „Kto robi najwięcej szkody w polskim MMA” jest zastanawiająca. Wnioskuję, że marzy się Panu powrót do sytuacji sprzed lat, gdy tych „szkodników” nie było i MMA było u nas sportem typowo niszowym, jak golf czy baseball?”

 • HubiSSJ3

  Błagam się Mirek, nie ośmieszaj się. To co zrobiłeś jest poniżej krytyki, bo tydzień temu dzwoniłeś do Pawła Kowalika, do którego masz tutaj tyle zastrzeżeń, z propozycją dyrektora generalnego w swoim związku, który nazywa Polskim Związkiem MMA i chyba tylko sam tam jest.

  I przepraszam bardzo, ale redaktorom mmanews znów brakuje obiektywizmu, wypadałoby napisać do kolegów z rocksów, że zamieszczacie takie oświadczenie i ich opinia również mogłaby się znaleźć na tej stronie, ale jak widać trzeba działać przeciwko konkurencji, mimo,że koledzy z tamtej strony są bardzo pozytywnie do Was nastawieni i mnie to boli jako fana MMA.

  MODERATOR: Pisane było wyżej. Czekamy na oświadczenie, które z chęcią opublikujemy.

 • wisnia

  Miruś, sędziujesz(ze swoim synkiem) na swoich galach, na których występują związani z tobą zawodnicy.
  Jotko jest sędzią na twoich galach. Jesteś małym zakłamanym hipokrytą.

 • bbk

  Prawda jest taka, ze wiekszosc jesli nie calosc srodowiska, tego ktore trenuje i siedzi w tym sporcie od X lat zgadza sie z Mirasem. Pierwszy przyklad z brzegu, Damian Grabowski ktory polubil wpis na fb.

 • Mechiko

  Mnie razi też brak obiektywizmu niektórych portali (nie mówie o tym, odnosze się w jakiś sposób do Miro). Wiadomo, ze niektóre portale mają jakąś dolę, za chwalenie swego, ale imo śmiesznie to wygląda, tak na siłę. Wiele razy już takie coś widziałem na naszych portalach. Nie mówię, oczywiście że to coś złego, czy coś no ale trzeba zachować rozsądny umiar. Zauważyłem, ze po pewnym wywiadzie, z K i L gdzie było mowa, ze większość stron poświęca uwagę zagranicznym organizacjom, a nie właśnie KSW. Wtedy dało się zauważyć, to było z rok temu, nagle wszyscy zaczeli wychwalać KSW, tak czy siak, nasuwa się samo za siebie czemu tak nagle zaczęło się to zmieniać. Trochę razi mnie osobiście na Rockasach tak jawne wchodzenie w dupę dla KSW, ze głównej kiedyś dla mnie strony o newsach mma, przeniosłem się do was. Mam nadzieję, ze tutaj nie da się tego odczuć.

 • outuyt

  Haha tak. Ten sam Grabowski, który za tydzień będzie na videokonferencji u rocksów. Zapewne wiesz z jakich powodów Damian zalajkował ten wpis i dlaczego było to dla „beki”. Odpowiedź znajdziesz już za tydzień na mmarocks! Hehhhe

 • ta

  BRAWO MIREK !!! JEDZ Z TYMI BŁAZNAMI!

 • Rufus87

  Dla przykładu – rocksy już podali typowania dzisiejszej gali. A tutaj to gdzie to jest przepraszam?

 • Rutkowski

  Mają spot MMAA bo wspierają polskie podwórko :)) Tu też są typowania wiec wogole przyklad z dupy to raz a w kwestii tematu to w ogole z dupy

 • mait

  Prawda jak to zwykle bywa jest gdzieś po środku. Można mieć wrażenie, że jedna osoba pełniąca tak wiele obowiązków może np jako dziennikarz być nieobiektywna, ale tu się kłania etyka dziennikarska, niech każdy redaktor bierze za siebie odpowiedzialność.
  Ja nie twierdze, że Pan Kowalik, czy inny robi coś źle, nie mam na to dowodów, ale wrażenie jakie jest i pewnie nie tylko u mnie..
  Druga strona medalu jest taka, że Pana Oknińskiego pewnie ogarnia złość i zawiść.
  Kolejna rzecz, to publikowanie tego posta tutaj, jest w jakimś też sensie próbą popularyzacji samego portalu, czego efektem jest tak wiele komentarzy wraz z moim 🙂 A przecież o to w tym chodzi.
  I mimo, że ktoś zaraz zaprzeczy, to nie wierze, że pod skórą takie zaognianie relacji między portalami – a taki trochę tego efekt – nie było zabiegiem celowym.

 • Rutkowski

  RUFUS :)) To wogole jakbym napisal ze wywiad z Juhasem mmanews pokazuje ze rocksi maja polskie mma gdzieś bo nie umiescili zadnego z ligi, puknij sie i zacznij pisaę tu na temat.

 • Ultimate

  Zdecydowanie Okniński przesadził, zapewne odniosą się na ten temat w najbliższej szczęce. Dla mnie Rocksi i Mmanews są najlepszymi portalami o MMA i tylko wam czytam. Nie powinniście się nazwajem obrzucać błotem, dobrze byłoby wcześniej uzgodnić to konkurencją że coś takiego macie zamiar wrzucić.
  Redakcji MMAnews sluchajcie najbiższej szczęki, zapewne będzie i o was

 • Artur Haliński

  Myślę, że tym , którzy siedzą w tym sporcie tłumaczyć nie trzeba, ale do całej reszty – Pan Mirek, delikatnie mówiąc zbyt dobrej opinii w środowisku nie ma, spytajcie kogokolwiek – najczęstsze określenie – „kręt”, ci którzy z nim współpracowali, więcej już nie chcą. O czymś to świadczy.

  Co MMAROCKS, jedyny mój zarzut, zupełnie obiektywny – więcej tam wpisów o nadchodzących galach (czyt. reklam) niż tekstów własnych. Kiedyś ten portal coś oferował, teraz z roku na rok coraz bardziej spada na dno i jest mi z tego powodu przykro.
  MMANEWS ma obecnie już większą ilość wywiadów po galach, widać, że chłopaki stąd się bardziej starają , Rocksi opadli na laurach,bo chyba uważają się już za gwiazdy, szkoda.

 • olo

  Okniśki zapomniał że sam ogranizuje PLMMA na której jest konfrontuje swoich zawodników z innymi … tu nie ma konfliktu interesów to po 1 po 2 ilu dziennikarz sportowych zawodowo zajmowało się sportem hmm ,nie przypominam sobie żeby skoki Małysza komentował w TVP jakiś były skoczek więc niech się Pan Mirek trochę ogarnie bo sam robi sobie wrogów w tym momencie ,dostał Heraklesa w tym roku i teraz jedzie Rocksów a zły jest pewnie na Kowalika bo ten nie zestawił go z Burnetką przez co uciekła mu kasa,po za tym żal mu dupę ściska o ligę MSW która podbiera Okniśkiemu potencjalnych zawodników w PLMMA …Co do Kowalika sądzę że ma sporą wiedzę na temat mma a choćby stąd że był na wielu obozach w Ankosu,Mightybulls oraz Berserkerów w Wałczu starym Kaleńsku jeździł na obozy w których trenowali Nastula i koledzy z jego klubu,prócz tej walki Ozdoby z Burneiką robi bardzo dużo dobrego … Pamiętacie gale w GB gdzie miał walczyć Damian z Olim on tam pojechał i nagłośnił jakie jaja wyszły co zrobili pseudo promotorzy ,a to że oprócz tego że prócz dziennikarką Ci ludzie zajmują się sędziowaniem hmm no cóż z czegoś trzeba żyć . Nie wiem dlaczego portal MMANEWS wrzuca takie syfiaste wypowiedzi M.O. ,jak ma coś do rokcsów to niech wrzuca to na swój VBlog czy profil na fb,nie ładnie z waszej str bo uważam że to cios poniżej pasa to raz i dwa straciliście przez to u mój szacunek do waszej pracy ,pozdrawiam .

  MODERATOR: Nie zajęliśmy w tej sprawie żadnego stanowiska, ani względem jednej ani drugiej strony. Byliśmy ciekawi co sądzą o tym nasi czytelnicy i w takiej formie ich o to zapytaliśmy.

 • pablomma

  Okniński to hipokryta zgrywa cwaniaka a tak naprawde to żal mu dupe ściska że młodzi sobie dobrze radzą a jego ma każdy w dupie. Oby tylko było jak najmniej Okninskiego w mediach, to on psuje polskie MMA!

 • Krzysztof

  Prawda jest taka,że M.Okniński jest ”jechany” przez każdego bo mówi to co myśli i nie boi się nikomu powiedzieć prawdy w oczy.

  ”Prawda w oczy kole”

  P.S:A jak nie wiadomo o co chodzi,to chodzi o kase 🙂

 • Artur Haliński jaja sobie robisz? Na rocksach publicystyki w 2012 roku było więcej niż od początku istnienia portalu. Łącznie z kontrowersyjną pokazaniem prawdy o MMC właśnei Kowalika. Cykliczne artykuły to akurat na plus dla portalu. Nie mówiąc o własnych inicjatywach typu najnowsze analizy nokautów video. Jak to poziom który spada na dno to nie chcę widzieć poziomu który inni prezentują.

 • tede

  Akurat jeśli chodzi o publicystykę to gość z lowkinga rozwala wszystkie polskie portale razem wzięte.

 • This is me

  Wow, zaskoczeni ? mmanews nie pierwszy raz wrzuca jakieś głupoty szkalując twierdząc że to tylko tak aby sie dowiedziec co o tym sądzicie. ciekawe czemu nigdy nt f24 nie napiszecie na przyklad. próbujecie atakowac mmarocks aby zdobyc ich pozycje ale jeszcze troche wam brakuje, przede wszystkim kompetencji.

 • trololo

  no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie ztak pisac na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi .

 • kerim85

  kosciola w to nie mieszajmy 🙂 o obiektywnosci w przypadku roksow nie ma mowy

 • Fresh

  „Zagadka kto robi najwięcej szkody w Polskim MMA.” czy na pewno takie pytanie chcial zdac Mirek ? raczejpowinno ono brzmiec:
  „Zagadka kto robi najwięcej szkody biznesowi PLMMA.” Kogos chyba mocnno zabola start nowej forumuly na polskim rynku MMA czy Superliga MSW, Mirek czuke ze konkurencja mu rosnie, dobrze polscu zawodnicy ktorzy nie maja kontraktow w KSW, MMAA, FA itd nie beda wystepowac na jego galach organizowanych na salach gminastycznych a wola zawlaczyc pomiedzy Aisha a Lososiem na imieninach u Ryska 🙂

 • pamparam

  Szkoda słów, aby komentować te wypociny Mirka. Rozumiem, że opublikowaliście to tylko dlatego, że uderza bezpośrednio w mmarocks, czyli wasząnajwiększą konkurencjęi wiodąc.

 • pamparam

  *wiodący portal o tematyce mma w Polsce (ucięło mi cześć tekstu w poprzednim poście)

 • P.

  Panowie,
  Mirek postacią barwną jest i godzinami można by rozprawiać dlaczego tylu zawodników od niego odeszło, itd
  Franek gdybyś się zainteresował i posłuchał w stolicy trochę nie wrzucałbyś takiego gówna tutaj.
  Zamiast się zniżać do takiego poziomu to napiszcie lepiej typowanie.

 • Rufus87

  No dokładnie, a typowania jak nie było tak niee ma. Fajnie.

  Ale za to mamy reklamę jakiejś liny do trenowania + ten temat, który jest wodą na młyn by się czytelnicy w koncu sowicie wypowiedzieli, bo na co dzien portal ten swieci pustkami.

 • P.

  Franek, jak Ci nie idzie to spisz może od chłopaków 😉
  https://cohones.mmarocks.pl/topic/ufc-on-fuel-tv-9-mousasi-vs-latifi-8211-typowanie

 • Labedz

  Przeszkadza Wam to że są bardziej rozpoznawalni od Was?
  O wiele wiecej widzę zawsze newsów o galach czy to w Polsce, czy za granicą. Zachowaliście się jak sępy.

  Przytocze jeszcze jeden komentarz, który doprowadził mnie do głębokiego śmiechu:
  „tak wgl to mmanews jeszcze nigy nie miało chyba tylu komentarzy pod newsem”

  Ciekawe czy skasujecie ten komentarz 😉

 • Rufus87

  „tak wgl to mmanews jeszcze nigy nie miało chyba tylu komentarzy pod newsem”

  to niestety jest prawda

 • trole

  Żenujący portal, okoński też. Z zazdrości niedługo wam nie wytrzymają zwieracze 🙂

  Dzięki komu macie 3 rundy na KSW, undercard? Hę ?

  Kto liże dupsko KSW… oczywiste że TEN portal. Zawsze bezkrytyczni… 🙂

 • zxc

  No to mamy już walkę wieczoru na MMA Attack 4: Kowalik vs Okniński

 • P.

  Panowie,
  gala już trwa a tu wciąż nie ma typowania????

 • Rufus87

  I jeden i drugi nie trenowali nigdy mma, wiec jak na freak to idealnie sie prezentuje 😉

 • Labedz

  Ja nie widziałem typowania, nie widziałem wyników ważenia. Nie robicie takich rzeczy, i jeszcze najeżdżacie na inny portal? Smieszne.

 • Rufus87

  Już nieraz o tym pisałem – były jakieś duże gale UFC, nie było ani typów, ani ważenia, ani wyników live

  no ale byla ‚transmisja’ jakiejs malej lokalnej gali z zapizdziowia, ktora aktualnie miala miejsce

  wiec o czym my dyskutujemy

  w necie na 1 miejscu stoją rocksi, newsy mogą być conajwyzej na 2.

 • Ultimate

  Trzeba powiedzieć jasno zamieszczając ten art. MManews popełniła błąd, takie jest moje zdanie, ważniejsze rzeczy teraz są niż jakieś osobiste przepychanki pana Oknińskiego
  A tymczasem UFC w Sztokholmie trwa a tu cisza… ide więc do Rocksów

 • F. Georgiew

  Co do zarzutów o zawiść, są one absurdalne. To duży, dotykający wielu spraw zarzut M. Oknińskiego, cytowaliśmy tu o wiele mniej istotne wypowiedzi. Moją prywatną opinię umieściłem w jednym z komentarzy – uważam, że te z zarzutów, które są prawdziwe, są diagnozą całego środowiska, w tym tego związanego z PLMMA. Na tym etapie nic tego nie zmieni. Jeśli ktoś się rozgorączkował, to niech się uspokoi, to ciekawy temat do rozmowy, a nie jakaś wojenka.

  P.: Łukasz wycofał się z współtypowania walk, a ja mam trochę mniej czasu nic zazwyczaj, więc na jakiś czas zawiesiliśmy wymagające dużo pracy, a nie tak szeroko czytanie typowania.

 • maczek

  WIDZĘ, ŻE DŁUGA ZIMA WSZYSTKIM DAŁA SIĘ WE ZNAKI

 • Mikey

  Ultimate – z jakiej niby racji MMANEWS zrobilo blad publikujac ten material ?? to chyba raczej obowiazek kazdego portalu, aby informowac a kazdym newsie jesli ma zwiazek ze srodowiskiem MMA w Polsce, a ten artykul niewatpliwie ma! Oswiadczenie Pawla Kowalika zostalo umieszczone wiec kazdy moze sie odniesc po czyjej jest stronie. Smieszy mnie troche takie podejscie ze czegos portal nie powinnien publikowac… tak samo jak TVN nie publikuje negatywnych informacji/newsow nt. nc+ bo ma w niej udzialy 🙂

 • Seba

  Zazwyczaj trash-talk prowadzi do pojedynku. Chyba lepiej, żeby tak nie było tym razem 😉 https://mmaffun.blogspot.com/2013/04/kowalik-vs-okninski.html

 • Vooodyn

  Ależ Pan Okniński sobie grabi. Ja szanuję wszystkie portale zajmujące się tematyką MMA. Jeżeli chodzi o Was, Panowie z MMAnews, uważam, że nie powinniście wklejać tego „ślinotoku”, podobnie jak z resztą inni. Sami szkodzicie Waszemu środowisku… Takie, pozbawione merytoryki wypowiedzi powinny być duszone w zarodku.

  Dla mnie osobiście, rzetelny portal etc. przed publikacją czegokolwiek co jest „domniemaniem”, nie popartym żadnymi, pisząc kolokwialnie, „kwiatami” powinien to sprawdzić. Panowie, przekazujecie dalej w dużej mierze nieprawdziwe informacje.

  A Panu Mirkowi z racji wieku , takie komentarze/zarzuty nie przystoją bo to ma już znamiona znieważenia, które jest karne.

  Pozdro

 • gera

  Redakcja MMA News popełniła po prostu błąd. Umieściła na stronie hejt Mirosława Oknińskiego względem redaktorów MMA Rocks. Nie jest to żaden news dotyczący walk, jakiejkolwiek gali czy innego wydarzenia sportowego tylko prywatna opinia Oknińskiego o innych osobach, którą umieścił na swoim profilu facebooka.

  Niestety redakcja MMA News zrobiła z tego sensację i umieścili to u siebie. Po co? Bo to kontrowersyjne, bo chyba lubią takie brudy, scenowe wojenki itp. A że wynikną z tego burzliwe dyskusje i jakieś pretensje ze strony Rocksów to dziecko by się domyśliło. Pytanie – czy to nieumyślna głupota czy celowe zagranie MMA Newsów?

 • Mechiko

  E tam od razu doszukujesz się teorii spiskowych.

 • Lipe robicie panowie

  Czemu Wojtek mrozowski z mmanews usuwasz niewygodne dla siebie posty ? Prawda w oczy kole ? Czemu boisz się opowiedzieć o swojej „bliskiej” współpracy z KSW 🙂 Może odpowiesz pod swoim imieniem i nazwiskiem zamiast chować się za moderatora 🙂 Czekam

 • noodles

  Mirek oczywiście mija się w niektórych punktach z prawdą ale ogólnie przyzaje mu rację i cieszę się, że w końcu ktoś się odważył przeciwstawić krasnalom. A tłumaczenia redaktora od koszykówki są śmieszne ” nie ja ustawiałem freak fighty”. Tak i oczywiście 15 minutowy wywiad z Ozdobą też nie jest jego autorstwa, to był „przypadek”.

  Teraz redakcja wspiera kolejny projekt, który rozwija mma czyli ” impreza w klatce na imieninach u Ryśka”, który lubi się przebrać za księdza. Oczywiście wszystko pro publico bono i z myślą o przyszłości MMA

 • Lipe robicie panowie

  Mikey to ty jesteś ten sławny „Mikey the Tiger” ? 😀

 • Lipe robicie panowie

  noodles idealnie wpisujesz się w konwencje internetowego hejtu, gimbaza rządzi tutaj gratulacje cel osiągnięty 🙂

 • noodles

  no niestety to nie jest cohones ze średnią IQ -10

 • Mechiko

  Dajcie na luz, cohones to jest gimbaza dopiero, znawcy tam wysypali się nagle jak grzyby po deszczu po ksw 15 czy ile tam, po występie Mariusza. Tutaj może mniej ludzi, ale na pewno poziom jest wyższy

 • Fresh

  noodles – średnia mocno wzrosła po tym jak porzuciłeś cohones 😛

 • Przemek

  W.Mrozowski a jak Mirek opoblikuje ze opierd$$$ kiełbasy zawodnikom to inne portale powinny to opublikować?nie miałbyś pretensji ze mirek pisze głupoty na facebooku a konkurencyjne portale to wywieszaja na główną?

  Słaba zagrywka ogólnie z twojej strony.

 • saku

  Widzę, że wojujący bojownicy zapędzili się tutaj sami w kozi róg.

  Czy ktoś jest aż tak bardzo ograniczony że mógł by pomyśleć że mmanews chciało by zdyskredytować konkurencję wypowiedziami Mirka Oknińskiego?

  Puk puk, jest tam jakiś rozumek?

  Zresztą sami możecie przeczytać dosadną odpowiedź Pawła Kowalika.

  Więcej samodzielnego myślenia Panowie.

 • MMArmolada

  Mirek, Ty idioto ! Nie potrafisz się nawet wysławiać, argumenty bez pokrycia. Zrób Harlem Shake’a u siebie w klubie, jak za cicho o Tobie.

 • Mikey

  Lipe robicie panowie – Mike != Mikey 🙂

  Przemek – slaby jest co najwyzej Twoj komentarz, doskonale wiem ze jestes pasjonatem MMARocks ale bez przesady.Jak juz pisalem wczesniej temat redakcji popieram poniewaz jest on zwiazany ze scena MMA. Jak redkator Kowalik hejtowal Pudziana na kazdym kroku to bylo dobrze.

  MMArmolada – sugerujesz ze chlopaki ze szczecina rowniez zrobili harlem Shake zeby bylo o nich glosno ? czy zrobili to po prostu dla zabawy! 🙂 ?

 • Rufus87

  Myśle,że kluczowy jest tutaj fakt,że te oskarżenia Mirka zbiegły się w czasie ze startem Superligi w który to start dosyć mocno zaangażowany jest Paweł z rocksów.Przez to oskarżenia są niezbyt wiarygodne,bo wyglądają,jakby Okniński po prostu walczył z konkurencją…Swoją drogą-widze,że się tutaj narobiło sporo moich klonów…na szczęscie orginał jest niepodrabialny;P

 • Przemek

  Chyba ty jeswtes pasjonatem mmanews :d.mój wpis tez jest zwiazany ze sceną mma 😀

 • Mikey

  Przemek – staram sie wyciagac z kazdego portalu to co najlepsze, bo one doskonale sie uzupelniaja. Jestem rowniez zdania ze monopol na scenie jest zly, w kazdym tego slowa znaczeniu 🙂 Pzdr

 • Kawul
 • zDalekaWidacLepiej

  Ostatnio Kolega Franciszek próbował kreować swoją rzeczywistość na temat Asplunda i tego jakie to te ksw jest och i ech… Mimo, że wszyscy zobaczyli co zaprezentował Asplund to i tak dalej idzie w zaparte 🙂 Nie wszystko w wypowiedzi Oknińskiego odnosi się do mma rocks i Kolegi Kowalika Pozdrawiam:)

 • muniek

  „Tutaj może mniej ludzi, ale na pewno poziom jest wyższy.”

  Ty chyba sobie żartujesz prawda? Proponuje zobaczyć ile wartościowych komentarzy jest w temacie wyników na żywo z UFC. Tylko czekać na forum mmarmolada.

 • torpedo

  Nie wiem po co robicie jeszcze dodatkowy podział pomiędzy portalami. Mało,że Mirek miesza i robi Wam papkę z mózgu?

  Sprawa jest prosta. Mirek atakuje, bo ma w tym interes. MSW koliduje z Jego PLMMA. Kto nie jest z Mirkiem jest przeciw Niemu- wszyscy to wiedzą.

  Pomimo tego,że jest opóźniony emocjonalnie, to potrafi Wami manipulować. Do tego wypowiadają się na Jego FB w komentach ludzie,którzy ze sportem nie mają kompletnie nic wspólnego,jak Najman,czy Pogi.

  Mirek się już nie zmieni. Nie zmienią Go nawet tabletki od psychiatry,ale Wy jako kibice macie wpływ na to co się dzieje i zamiast się zastanawiać czy temat jest szpilą w konkurencję, to lepiej pokażcie Mirkowi,że jedynym który od lat miesza i psuje wszystko w mma dla chęci zysku, jest właśnie On.
  Niech trenuje dalej nieudaczników (ni chodzi mi oczywiście o normalnych zawodników z Jego klubu,tylko ludzi typu Najman,Pogi i inne odpady), a w politykę mma niechaj się nie miesza,bo szkodzi to Nam wszystkim.

 • rafixxx

  Pojazd na Tidzeja mistrzowski xD.Pan „lubie sie osmieszac swoja koszula” na pewno milo wspomina lekcje wf.Pełna zgoda z Arturem Halinskim.MManews= konkretne newsy ,MMarocks =smietnik z reklamami… och przepraszam z promocja gal.Wojusiu lepiej przestan zartowac sobie z Franka w SSS bo sam lepszy nie jestes.
  Pozdro MMAnews

 • BJR

  Nie rozumiem ataku Pana Mirka na mmarocks, nie dość że fachowo i rzeczowo pisane są tam artykuły i wywiady ( na news też) to angażują się mocno w rozwój mma w Polsce. Mówcie co chcecie, że tak nie jest że tam śmietnik, reklamy bla bla bla… Ale to mmarocks podaje wyniki na żywo i zapowiedzi nawet z najmniejszych gal w Polsce, ciekawy cykl programów w stylu mikroskop, video blogi (w których od podszewki widzimy przygotowania zawodników ich charakter czy zachowanie przed walką, jak i po pokazane są tam emocje i piękno tego sportu), analizy różnych walk, zachowań czy szklana szczęka w których ludzie często dowiadują się nie tylko o technice walk w mma ale również wiele faktów z życia zawodników. Tak więc nie pierd.. mi tu że mmarocks to portal z idiotami służący, tylko do reklamy i nabijaniu kieszeni innych, bo ten portal akurat nie szuka żadnych „sensacji” i jest równie dobry co mmanews. Mam nadzieje, że te marne prowokacje pewnego frustrata skończą się bo MMA powinno nas łączyć a nie dzielić! AMEN!