Nate Diaz proponuje stworzyć więcej kategorii wagowych

24 Kwiecień 2013
Nate Diaz proponuje stworzyć więcej kategorii wagowych


Na nieszczęście dla Nate’a Diaza, zawodnik ze Stockton ma ten typ budowy ciała, który jest za duży na dywizję 155 funtów, bo po ścięciu wagi wygląda na mocno odwodnionego i jednocześnie za mały na kategorię 170 funtów. Nate ma jednak na to rozwiązanie, które zaproponował UFC.

Zróbcie więcej kategorii wagowych jak najszybciej to możliwe. 163, 178, 193 funty. Więcej super fightów, tj. mistrz vs. mistrz. Wagi bliżej siebie, ogromny potencjał…

Młodszy z braci Diaz jeszcze przed sobotnią walką otwarcie mówił, że być może powróci do 170 funtów i choć Dana White nie decyduje o tym kto gdzie walczy, równie otwarcie skrytykował tę decyzję. Podobne rozwiązanie proponował wcześniej Rich Franklin, który skakał pomiędzy wagą średnią a półciężką. Jeżeli jednak dla byłego mistrza UFC nie zdecydowało się na podobny krok, czy organizacja zmieni decyzję dla Nathana?

Komentarze

 • rage77

  haha jak się nie wygrywa to trzeba sie wszystkiego chwytać. Co ten Nate wymyślił haha

 • ejdiem

  Eee, mimo mojej sympatii do braci, uważam że ten pomysł jest głupi 😀 nie róbmy z mma boksu… 😀

 • Georges St-Pierre

  Też mi się ten pomysł nie podoba.

 • qwe

  „i jednocześnie za mały na kategorię 170 funtów”

  Za mały na kategorię 170 funtów?! Żartujecie sobie? GSP, Hendricks, Koscheck i wielu wielu innych jest mniejszych od Nate’a Diaza a walczą w tej kategorii.

  Nate walczył w lekkiej, dlatego, że jego brat walczył w półśredniej i to był jedyny powód. Nate jest tego samego wzrostu co swój brat, więc nie piszcie głupot, że jest za mały na kategorię 170 funtów.

 • Paweł

  @up
  No tak bo o ‚wielkości'(metrycznie) stanowi wzrost. Powinieneś dostać bilety na mmaa3 za debilny komentarz dnia.